Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » KádárJanibácsi idejében azért...

KádárJanibácsi idejében azért egy raktáros, vagy egy kazánkovács tudott építeni egy 2 szintes házat, minden évben tudott nyaralni a balatonnál, volt egy trabant vagy wartburg. Most miért nincs ha ennyit nőtt a színvonal?

Figyelt kérdés
Tudta mindenki egyetemre járatni a gyerekét. Tudott mindenki a gyerekének építeni egy házat egy szakmunkáskeresetből.
2018. szept. 27. 22:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Mert fidesz kormány van.
2018. szept. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Most is lehet trabantja vagy wartburgja es meg balatonra is elmehet :-P
2018. szept. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Virtuóz trollkérdés :D holnap visszanézek megnézni, hányan ugrottak be neki.
2018. szept. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2018. szept. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"Most is lehet trabantja vagy wartburgja es meg balatonra is elmehet "


Hát trabantja talán lehetne,csak az üzemanyagot nem bírná fizetni,meg az autóval járó adókat.

Szerintem menj el kicsit messzebb Budapesttől,az ország keleti részébe,rengeteg olyan embert fogsz találni,akiknek még a Balaton is luxus.

2018. szept. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Volt egy sokjal nagyobb értéke, 2 gyerekkel már edélyes voltál egy bérlakásra. Persze várni kellett, de ha megszületett a 3., akkor egy éven belül három szobás lakást adtak.
2018. szept. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
15%

Hát, ez erős túlzás, kedves Thürmer Gyula bácsi! A raktáros, vagy a kazánkovács többnyire kétszobás panellakásban lakott. Egyetemre pedig az járt, akinek volt érettségije és volt benne ambíció, meg tehetség a továbbtanuláshoz. Ezek nem a kétkezi munkások gyerekei voltak.

Amúgy nem értem, mi a célod ezzel a kérdéssel. A szocializmus öszeomlott, mert gazadaságilag fenntathatatlanná vált. Ezt maguk az elvtársak is elismerték, így át is vedlettek szépen szociáldemokratákká. Hogy miért vitték az országot a nyolcvanas évekban a csőd szélére, kérdezd meg tőlük.

2018. szept. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

" raktáros, vagy a kazánkovács többnyire kétszobás panellakásban lakott. Egyetemre pedig az járt, akinek volt érettségije és volt "

Én esztergályos voltam, estin leérettségiztem. Építettem Vecsésen egy tetőteres házat ami tehermentes! A_ fiamnak a XIII. kerületben vettem egy 160nm-es lakást ami az övé és az orvosi egyetemet szponzoráltam, de már jól menő belgyógyász ausztriába. A lányomnak békásmegyeren vettem egy lakást amit kiadott albérletbe mert északírországban dolgozik. Most az orbánizmus idején produkáljatok már hasonlót, addig kuss!

2018. szept. 27. 22:40
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
kádár jancsi bácsi idejében ennyi szrra se költöttél azt is ted hozzá..kifli kenyér azt csá...Most az ételt az emberek rendelik mert főzni büdös,veszel mobil telefont veszel tv-t számítógépet laptopot elő fizetsz a netre othonra...a netre a mobilra...ja hát igen a mobilodnak is van egy tarifája stb stb stb...lehetne számolgatni h mennyivel több pénzt szórunk ki az élet színvonalra...
2018. szept. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kádár Janibácsi idejében volt magyar hús(és ez nem kínai moslék volt, meg ammóniázott csirkenyesedék kankó, hanem hús) Most bárki, sonka címszóval csupán moslékos kulát tud venni. Kádár Janibácsi nem engedte volna ezt, hogy a magyar nép szemetet egyen.
2018. szept. 28. 00:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!