Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A feministák folyton azt...

A feministák folyton azt terjesztik, hogy a nőket diszkriminálják a munkahelyeken, és csak azért nem veszik fel őket bizonyos állásokba, mert nők. Erre milyen kézzelfogható bizonyítékaik vannak?

Figyelt kérdés
Mert hogy az ellenkező helyzetre, mikor valakit azért nem vesznek fel, mert férfi, nagyon könnyen lehet találni példát. Itt ebben a videóban is pl.: [link]

2018. okt. 3. 11:12
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

10: Ezek közül egy sem a témához tartozik, nem is magyar, és nem is konkrét bizonyítékok, csak hipotézisek. Bónuszban mind elitista, a társadalom marginális rétegeit érintő szakmákat vizsgál.

Ezek szerint olyat nem sikerült találni, hogy egy álláshirdetésben kikötötték, vagy felvétel van róla, ahol az álláskereső szemébe mondják, hogy csak férfiakat vesznek fel? Csak mert Budapesten, 2018 szeptemberében elég könnyű ilyen videót forgatni, ahogy láthatod.

2018. okt. 3. 17:58
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

#11 Mindig szánalmasnak tartottam azt az érvet, hogy "ddde ezek nem is magyar linkek" miközben magyarországon ezerszer rosszabb a helyzet mint a nyugati országokban. Nálunk még csak nem is foglalkoznak az ilyenekkel...

+ Az is gáz, hogy azt tetteted, hogy nem hirdetnek külön férfiaknak mindenféle targoncakezelői, meg karbantartói munkákat. Menj fel pl profession.hu-ra, írd be hogy "férfi" és biztos vagyok benne hogy lesz olyan fizikai munka, amire nők nem is jelentkezhetnek.


De egyébként igazad van. Legalja munkák között a nőket sem diszkriminálják (annyira) de ha már komoly karrierépítésről és a gyártósori kacat-összerakásnál felelősségteljesebb munkáról van szó, ott már súlyosabb a nők hátránya. Az, hogy te ezt nem tartod problémának, mert nem ilyen körökben mozogsz, nem jelenti azt, hogy felesleges is szóba hozni.

2018. okt. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#12 "már komoly karrierépítésről és a gyártósori kacat-összerakásnál felelősségteljesebb munkáról van szó, ott már súlyosabb a nők hátránya"


Olyan komoly, hogy nincs. Sőt!

A HR-es, és könyvelők közt nagy lehet a diszkrimináció, mert előbbiekben főleg fiatal csinos nők dolgoznak, férfit még nem láttam, utóbbiban is 90% fölötti a nők aránya, szintén dekoratívabbak.


És van sok munkakör ami szinte kizárólag női terület.

2018. okt. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

,,Ezzel szemben nem látom, hogy bolti eladónak, gyrososhoz, szórólapozáshoz miért ne lenne alkalmas egy átlagos férfi."


Azért, mert átlagos férfinak a férfiak nem adnának borravalót, mit nem lehet ezen megérteni könyörgöm? Ennyire nem értesz a témához kérdező inkább ne akarj foglalkozni vele.

2018. okt. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Egyik kedves nőismerősöm, vagány csajszi, húsz éves, targoncás akart lenni, kitűnőre végezte a tanfolyamot, és már másfél éve nem tud úgy munkába állni, miközben azt a csoporttársát, akit alig tudtak átrugdosni a vizsgán, első helyre fölvették ( Regina is jelentkezett oda, ő valahogy érdekes módon mégsem kellett) Elég bizonyíték?
2018. nov. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
15: Nem. Kézzelfogható bizonyítékot kértem, nem városi legendákat.
2018. nov. 4. 18:36
 17/19 anonim ***** válasza:
#15 Hát sajnálom a hölgyet, de az ilyen munkakörben általában nem csak targoncát kell vezetni, hanem néha kézzel is muszáj anyagot mozgatni, lehet, hogy ezért nem merik felvenni.
2018. dec. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kérdező: Azt vártad, hogy majd bemutatják neked a konkrét embereket, vagy mit? Nevet, címet, telefonszámot?!

Inkább óvnám tőled az ismerőseim.

2018. dec. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem. Azt vártam, ahogy azt a kérdésben is leírtam, hogy KÉZZELFOGHATÓ BIZONYÍTÉKOT adjatok arra, hogy itthon azért nem vesznek fel valakit egy munkakörbe, mert nő.
2018. dec. 31. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!