Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Miért jó az, hogy...

Fideszesek! Miért jó az, hogy a Corvinusból a kormány magánegyetemet csinál? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

[link]

4 millió forintba fog kerülni egy félév, ki fog oda járni? És ezt pillanatok alatt eldöntötték, kb. egy hónapja lehetett hallani erről a tervről. Aki most csinálja ott az alapképzést, és a mestert is ott tervezte (mint pl. én), azzal miért kell kitolni? Miért kell emberek életét egyik napról a másikra megnehezíteni, adott esetben teljesen tönkretenni? Fideszesek, mi ebben a jó, magyarázzátok el kérlek, mert nem értem, miért szavaztatok erre? Miért jó ez az országnak, hogy kevesebben juthatnak minőségi oktatáshoz? (tudom, vannak más gazdasági egyetemek is, de Magyarországon a Corvinus kiemelkedő ezen a téren, tetszik vagy nem tetszik) Miért jó ez az embereknek? Miért jó ez bárkinek?



2018. okt. 6. 13:04
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

#19: Az oktatás minőségében lehet hogy csak kevéssel előzi meg mondjuk a BME-GTK-t. De valamiért mégis legtöbbször a Corvinusos diploma jelent előnyt gazdasági területen, nem a BME-GTK-s. Egy egyetemi képzés nem attól lesz jó, hogy szívatós.

Amiben viszont egyértelműen a Corvinus a legjobb Magyarországon, hogyha az egyetemi órákon leadott anyagon kívül egy területben jobban el akarsz mélyedni, arra itt van leginkább lehetőséged. Érdekel a számvitel, többet akarsz tudni róla, mint amit órán leadnak, részt vennél belőle plusz kurzusokon? Az ország egyetlen számvitellel foglalkozó diákszervezete (egyetemi tanárok mentorálásával) a Corvinuson működik. Vagy érdekel az adózás, adótanácsadó szeretnél lenni? Ilyen egyetemi képzést tudtommal sehol nem indítanak, de az ország egyetlen adózással kapcsolatos diákszervezete (szintén tanárok mentorálásával) szintén a Corvinuson működik. Ezek a diákszervezetek a Big4-okkal is kapcsolatban vannak, sokszor mire az egyetem végére érsz, több Big4-tól is van állásajánlatod, ha ilyeneket csinálsz, és jó vagy benne. Na ilyen lehetőség nem igazán van más egyetemeken, de javíts ki, ha tévednék.

2018. okt. 7. 18:27
 22/28 A kérdező kommentje:
#17: Ha így lenne, miért szüntetnék meg az államilag támogatott helyeket, miért kell ún. Corvinus-ösztöndíjat létrehozni? Félre ne érts, kívánom, hogy legyen igazad, csak nekem valahogy fura ez az egész, már csak azért is, mert mindenfajta hatástanulmány nélkül, kevesebb mint egy hónap alatt sikerült dönteni erről a változásról.
2018. okt. 7. 18:32
 23/28 anonim ***** válasza:
24%

#22

Tervekről és elképzelésekről van szó, nem tényekről. Gondold át inkább először, hogy mi is az ami miatt gondod van? Lesz olyan hallgató később is akinek nem kell fizetnie és mégis ott tanulhat? Igen, lesz. Kevesebb, mint most %-ban, de lesz. Darabra kevesebb lesz? Ezt sem tudhatod, hiszen éppen bővíteni szeretnék az egyetemet. Lehet, hogy a hallgatók akkori 40%-a darabra többet ad majd ki, mint amennyi most az állami ösztöndíjasok 60%-a.

Mi a cél? Egy olyan, magas minőségű oktatás megvalósítása, ami elismertté teszi az egyetemet. Ez azoknak a hallgatóknak is jó, akik nem fizetnek érte, ellenben az állami költségvetésből ez nem valósulhatna meg.

Lehet, hogy azért lesz másféle ösztöndíj, hogy mód legyen a magasabb képzési díj beszedésére a külföldi hallgatóktól. Ami egyszerre ad lehetőséget magasabb oktatói fizetésekre, felszereltségre és a minőség általános emelésére éppen úgy, mint az ösztöndíjak folyósítására.

Tehát a lényeg: nem ismerjük a részleteket, csupán pár mondatot. A CEU hasonlóan működik. Ott sem 2 fillér egy szemeszter, még sem kételkedsz abban, hogy van-e haszna, értelme és eszedbe sem jut, hogy miatta minden más egyetemen megszűnnének az államilag finanszírozott képzések.

2018. okt. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

#23: A bővítést nem tudom hol olvastad, én pont azt olvastam, hogy kevesebb hallgatóval szeretne működni az egyetem: [link]

Azért gondolom, hogy kiterjesztenék más egyetemekre is ezt a modellt, mert Palkovics úr ezt nyilatkozta: [link]

Valóban keveset tudunk, de épp ez a probléma. Hogy hirtelen, átgondolatlanul egy hónap alatt keresztülverték ezt az egészet, és még csak nem is transzparens, hogy pontosan mi is fog történni 2020-tól a Corvinusszal.

2018. okt. 8. 00:03
 25/28 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom kérdező miért vagy meglepve, a fideszre jellemző, hogy valamit hirtelen, hatástanulmányok nélkül, vagy azok ellenére csinál meg. A célok világosak, azt itt előttem jól leírták (lásd #12, #14, #18, #20-as kommentek).
2018. okt. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
50%

#24

Elolvastam és én ilyeneket találtam benne:

"Az Egyetem továbbra sem lesz profitorientált intézmény, és továbbra is elkötelezett a térítésmentes tanulás lehetősége, a hallgatói szolgáltatások és ösztöndíjak, valamint a tehetséggondozó programok (különösen a diákszervezetek és a szakkollégiumok) lehetőségeinek folyamatos bővítése mellett."

" a megfelelő feltételek megteremtésével a magyar egyetemek képesek kiválóságra épülő, minél többek számára hozzáférhető és a nemzetközi akadémiai életbe aktívan bekapcsolódó felsőoktatási ágazatot működtetni. "

másik cikk:"A legfrissebb hírek szerint a – szintén már többször megtámadott - Budapesti Corvinus Egyetemen jelentősen nőni fog a fizetős szakok aránya, szeretnék a külföldi, fizetős hallgatók számát növelni, és 2020-tól nem hirdetnének államilag finanszírozott helyeket."

Egy szó sincsen arról, hogy kevesebb hallgatóval szeretnének tovább dolgozni vagy hogy a fizetős létszámot a mostani hallgató létszámot megtartva akarnák növelni.

Mint írtam, a lényeg, nincsenek információik, terveket olvashattunk egy pár sorban majd ezek egyoldalú véleményezését, szintén pár sorban.

2018. okt. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

#25: Meglepve nem vagyok. Csak arra lennék kíváncsi hogy a fideszesek szerint ez miért jó.

#26: Mint linkeltem, másik cikkekben olvastam azokat amiket az utolsó válaszomban írtam. A legnagyobb problémám az, hogy ezt hatástanulmány nélkül, túl gyorsan átverték, illetve még mindig nem ismertek a pontos részletek, másfél évvel a 2020-as felvételi eljárás kezdete előtt. Alapvetően nem vagyok az elképzelés ellen (bár minden egyetemre ezt kiterjeszteni túlzásnak tartom), csak legyenek olyan férőhelyek, amiken a jelenlegihez hasonló feltételekkel (mind a felvételi követelményeket, mind a kötelezettségeket ideértve) lehet tanulni, és az állam ne szóljon bele az egyetemek működésébe.

2018. okt. 10. 10:40
 28/28 A kérdező kommentje:

[link]

Hát úgy látszik, mégsem lesznek állami helyek a Corvinuson.

2018. okt. 30. 18:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!