Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Miért jó az, hogy...

Fideszesek! Miért jó az, hogy a Corvinusból a kormány magánegyetemet csinál? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

[link]

4 millió forintba fog kerülni egy félév, ki fog oda járni? És ezt pillanatok alatt eldöntötték, kb. egy hónapja lehetett hallani erről a tervről. Aki most csinálja ott az alapképzést, és a mestert is ott tervezte (mint pl. én), azzal miért kell kitolni? Miért kell emberek életét egyik napról a másikra megnehezíteni, adott esetben teljesen tönkretenni? Fideszesek, mi ebben a jó, magyarázzátok el kérlek, mert nem értem, miért szavaztatok erre? Miért jó ez az országnak, hogy kevesebben juthatnak minőségi oktatáshoz? (tudom, vannak más gazdasági egyetemek is, de Magyarországon a Corvinus kiemelkedő ezen a téren, tetszik vagy nem tetszik) Miért jó ez az embereknek? Miért jó ez bárkinek?



2018. okt. 6. 13:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
27%

Mindig vicces az, amikor a kérdező betesz egy linket, de a címénél nem igazán jut tovább a linken szereplő cikknek vagy kedve szerint kivesz belőle 1-2 mondatot és beállítja azt szintén kedve szerint, még ha a valóság teljesen más is.

A cikkben ugyanis ilyenek IS szerepelnek:

" Az állami ösztöndíjas képzés helyett ugyan létrehoznak egy Corvinus-ösztöndíjat, ám a cél az, hogy a fizetős hallgatók nagyobb arányban, legalább 60 százalékban legyenek jelen az egyetemen (a jelenlegi helyzet egyébként épp ennek a fordítottja: ma 60 százalék az állami ösztöndíjas, 40 százalék az önköltséges hallgatók aránya).

Vagyis nem lesz fizetős minden képzés, helyesebben lesz 40%-nyi ösztöndíjas a mostani 60% helyett.

"hamarosan egy nemzetközi kollégium építésébe kezdenek, a külföldi oktatók, kutatók arányát is növelni akarják. A folyamat egyik kezdő lépése lehet a kínai Fudan Egyetemmel köttetett megállapodás, amit most pénteken írhatnak alá. Ennek keretében egy kettős diplomaprogram indul az egyetemen - szemeszterenként mintegy négymillió forintos tandíjjal."

Azaz nem minden képzésük lesz 4 milliós, csupán egy a sok közül.

De nem baj, megszokhattuk, hogy máskor is ennyire sikerül eltalálni a valóságot.

Csak az a fura, hogy most még a Népszava cikke sem felelt meg a kérdezőnek.

2018. okt. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
48%

Ez egy hosszútávú terv része. A kormány hosszútávon át akarja alakítani a felsőoktatást. A cél, hogy csak a tényleg kiemelkedőek kerüljenek államilag támogatott/ösztöndíjas helyekre. Legalábbis a gazdasági és tucatszakoknál ez a terv. Nyilván ezt átverni a műszaki egyetemeken sokkal nehezebb.

A lényeg, hogy a külföldi hallgatók tandíjából befolyt pénz egy részét vissza lehetne fordítani a felsőoktatásba, így az önellátóbbá válna. Így akár kevesebb pénzt kéne pluszba ráfordítani. Valamint, ha idecsábítunk magas fizetéssel meg juttatásokkal mindenféle külföldi tanárt, még a hírnevet is növelhetjük.

Ez elsősorban a jelenleg "top" egyetemeket érintené. Egy vonzata ennek a turizmus lenne. A külföldiek többet költenek. A budapesti albérleteket is jobban meg tudják fizetni, mint egy átlagos hallgató (és szülei) Miskolcról vagy Nyíregyházáról.

A kiesők meg mehetnek azokra a területekre dolgozni, ahol hiány van: tanárnak, ápolónak, szülésznőnek, stb. Vagy bolti eladónak, árufeltöltőnek, asztalosnak, stb.

2018. okt. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
35%

#12

Tehát egy külföldi jobban meg tudja fizetni (vagy inkább az állama, ösztöndíj keretében) az oktatást, így járjanak ők nálunk egyetemre, a magyar meg menjen utcát söpörni? Te aztán igazi jobboldali "hazafi" vagy, igazi fidesz szavazó.


"A kiesők meg mehetnek azokra a területekre dolgozni, ahol hiány van: tanárnak..."

Ne zavarjon, de a tanításhoz is diploma kell (még ha te olyat TV-ben sem láttál), amit egyetemen tudnak szerezni az emberek.

2018. okt. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
72%
#13: Nem. A magyarok menjenek mérnöknek. Ha nem mérnöknek, akkor valami másnak. Nem igaz, hogy ha valaki nem lehet közgazdász, akkor tönkremegy az élete és egyik másik szak/szakma sem felel meg neki.
2018. okt. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
#11: Igaz, ebben valóban igazad van, nem lesz 4 milliós a tandíj minden képzésen, bocsánat. Viszont állami ösztöndíj a mostani formájában nem lesz, helyette a tervek szerint lesz egy ún. Corvinus-ösztöndíj, aminek a feltételeiről még egyelőre nem tudni semmit, de vannak ötleteim hogy mi alapján fog eldőlni hogy ki kaphatja. Valószínűleg nem a legokosabbak, legjobbak, legtehetségesebbek, vagy legrászorulóbbak fogják kapni...
2018. okt. 6. 18:28
 16/28 A kérdező kommentje:
#14: Persze, majd az állam mondja meg hogy minek tanuljak. Ha engem valami gazdasági szak érdekelne, le van sz.rva, tanuljak mérnöknek akkor is. Nem tudom milyen egyetemet végeztél, vagy milyen képzési formában, de akkor holnaptól kezdj el tanulni, majd utána dolgozni egy olyan területen ami egyáltalán nem érdekel.
2018. okt. 6. 18:30
 17/28 anonim ***** válasza:
28%

#15

A "valószínűleg" az egy megfoghatatlan valami. Mert én meg mondhatom, hogy de, "valószínűleg" pont a legokosabbak, legjobbak fogják kapni.

2018. okt. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
58%
Közgazdásznak tanultam. Múlt hónapban dobtam be az egyetemi könyveimet a szemétbe. Ha tényleg érdekel, akkor kukázz össze egy monetáris makroökonómia könyvet, aztán olvasgassad!
2018. okt. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Estádio de Felchút ***** válasza:
55%

"A Corvinus Magyarországon a gazdasági egyetemek között kiemelkedően a legjobb"


Ez így nem igaz. Leheletnyivel megelőzi a többi egyetem gazdasági karait (bizonyos szempontok alapján), de nem "kiemelkedően".

A BGE-t nem ismerem, de a BME GTK a legszopatósabb gazdasági kar az országban (nem mondom, hogy a legjobb, de 100%, hogy a legnehezebb), az ELTE GTI pedig egy nagyon komoly projekt, pár éven belül átvehetik a vezető szerepet (én szkeptikus vagyok az ELTE-vel kapcsolatban, de megvan a gazdasági erejük, és úgy néz ki, nagyon komolyan gondolják).

Ettől függetlenül én nagyon nem szeretném, ha az eszes, tehetséges, de kevésbé tehetős fiatalok kiszorulnának a Corvinusról.

2018. okt. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
40%

#13, nem tudom hol láttál olyat, hogy a tanárira nem kell diploma. Csak azt mondták előtted, hogy a gazdasági- és tucatszakokról akarják kiszorítani a (rosszabb képességű) hallgatókat. Valószínűleg lesz felvételi, tehát be lehet kerülni nem fizetősre ezeken a szakokon is, csak sokkal nehezebben. Én sem értem egy-két szakból minek képeznek annyit, amikor tanárokból, ápolókból meg hiány van?

(Nem vagyok fideszes, csak gondolkodom, mi lehet a céljuk, ettől még nem értek egyet velük.)

2018. okt. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!