Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugye soha nem lesz újra...

Ugye soha nem lesz újra sorkatonaság Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nem rég olvastam, hogy valami katonai együttműködést terveznek Törökországgal és szerintem ez nagyon rossz dolog. Nem jó ez a túlzott militáriskodás. Az erőszak mindig csak erőszakot fog szülni. A sorkatonaság számomra hasonló mint a holokauszt vagy a kommunizmus. Ezek a múlt század fekélyei. Mélyen el kéne temetni ezeket a szégyenletes dolgokat egy képzeletbeli acél verembe, hogy onnan soha többé elő ne törhessenek. Más is így érzi ezt?

2018. okt. 10. 02:23
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
82%
Ezeken mindig röhögtem: ő a seregben lett férfi. Mitől? A fókázástól? Kilőttél 5 lőszert?
2018. okt. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
92%

Wbiker es te voltal katona?

Mert en voltam, es lattam hogy semmi ferfiva valas nem tortent egy ev alatt. Aki talpraesett volt, az felnott apakent is megallja a helyet, aki meg anyamasszony katonaja elso nap, az egy ev utan is anyamasszony katonajakent ment haza.

Hagyjuk mar ezt a nagy katonanevelos suketseget, nem az az egy ev hianyzik a mai generaciobol, hanem mas vilagot elunk.

2018. okt. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
0%
Elhiszem Rogbros. Te is elhiszed, hogy egy mai "férfi" feleannyira sem férfi, mint régen?
2018. okt. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
60%
Es te elhiszed hogy regen is voltak feleannyira ferfiak mint ma?
2018. okt. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
59%

#23

Lásd az előtted hozzászólót. Más világban élünk.

2018. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
11%
Hakapeszi, röhögés helyett inkább abba gondolj bele, hogy egy mai hímnemű egyáltalán kibírt volna másfél évet a seregben? És akkor mèg semmi másról nem beszéltünk, csak arról, hogy kiragadták az otthoni környezetből és szabályok közé szorították.
2018. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
0%
Igen, voltam katona.
2018. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
9%
Rogbros lásd a 26 hozzászólásomat. A mai "fèrfiak" nagy része lelkileg sem bírna ki egy hetet.
2018. okt. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
100%

26.


Mit nem lehet azon kibírni? Van olyan, hogy azt mondja valaki: nem bírom, és puff, holtan esik össze? Ha már bevarrtak, felkészültem volna rá, hogy másfél évig itt most ugatni fognak, és szivatni. Egyszer letelik és szarok az egészre.


Jó, tudom, voltak öngyilkosságok. De azok régen is voltak, ergó, régen sem bírták. Ne féltsd a mai fiatalokat. Kialakulna hamar, hogy lehet elkerülni - én is elkerültem. A kényszerkatonaság nem jó semmire. Oda kényszerítheted a fiatalt, megtörheted, aki gyenge, az összeomlik, az erős kibekkeli és utána köp egyet.


Én is azért nem mentem, mert öntörvényű vagyok. Jobb ez így mindenkinek, hogy nem voltam.

2018. okt. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
Nos ha voltal, akkor aruld mar el hogy te mivel lettel ferfibb leszereleskor.
2018. okt. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!