Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugye soha nem lesz újra...

Ugye soha nem lesz újra sorkatonaság Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nem rég olvastam, hogy valami katonai együttműködést terveznek Törökországgal és szerintem ez nagyon rossz dolog. Nem jó ez a túlzott militáriskodás. Az erőszak mindig csak erőszakot fog szülni. A sorkatonaság számomra hasonló mint a holokauszt vagy a kommunizmus. Ezek a múlt század fekélyei. Mélyen el kéne temetni ezeket a szégyenletes dolgokat egy képzeletbeli acél verembe, hogy onnan soha többé elő ne törhessenek. Más is így érzi ezt?

2018. okt. 10. 02:23
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
79%

#39

Tehát a mostani generáció is szívjon, csak mert nektek kijutott belőle bőven? :D

2018. okt. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
42%

Rogbros megint nem érted a lényeget.

Azért férne rätok a katonaság, hogy ne egy puhapöts, életképtelen felnőtt váljon belőletek, aki 17 fok alatt már autóval se hajlandó kimozdulni, nehogy megfázzon és az első köhögéstől halálos betegség tüneteit produkáljátok, csak az arcoskodás megy. Akinek nem inge, ezúttal se vegye magára.

A korosztälyodtól kezdődő generációkról beszélek.

A seregben megedzettek fizikailag, de főként pszichikailag.

Igen, volt, aki öngyilkos lett. Meg volt egy csomó látványfalcos, amelyiknek nem feküdt a katonaság.

Ők voltak az előfutárai a mai "férfi"típusnak.

2018. okt. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
100%

42.


Az én korosztályomból (43) még sokan voltak katonák. Mások nem, én sem. Nem érzek semmilyen állóképességi vagy akármilyen hátrányt, amiért nem voltam katona. Sőt, örülök, hogy nem vesztegettem el egy évet feleslegesen. 29 éves koromig kerestek.

2018. okt. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
100%

'Akinek nem inge, ezúttal se vegye magára.'


Miután nem ingem, nem is fogom.

Katonai szolgálatnak -mellesleg- úgy lenne értelme, hogy modern eszközöket biztosítanak a katona számára, nem pedig olyanokkal látják el, amiket már régen 'nyugdíjba' kellett volna küldeni.

2018. okt. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
0%
Én elhiszem, hogy aki nem volt katona, az így érzi.
2018. okt. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
0%
Rogbros, az, hogy lelkileg testileg megkeményedsz, legkevésbé sem azon múlik, hogy milyenek az eszközök. Az már egy másik napirendi pont.
2018. okt. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
43%

'hogy lelkileg testileg megkeményedsz,'


Csak egyetlen kérdés: mirefel keményednék meg? Mi célt szolgál ez?

2018. okt. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
8%

Miért, a klasszikus férfi-női szerep mi célt szolgál?

Tudom, a mai generációknak semmit, de úgy egyébként?

2018. okt. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 LazyJones ***** válasza:
100%
Wbiker: voltam katona, és haszontalan marhaság volt. Férfiasabb nem lett tőle senki, csak a tanyasi éjsötét tulkok hitték azt, hogy ettől ők már VALAKIK. Pedig ugyanolyan suttyók voltak kifelé is, mint befelé. Az életrevalóság meg jelenleg baromira nem arról szól, hogy egy furik trágyát fel tudsz-e tolni a Kékesre, hanem arról, hogyan boldogulsz a jelen világban - ahhoz meg ész kell, leleményesség, önálló döntésképesség és gondolkodás, nem pedi az, hogy egy vadbarom csicskázthasson brahiból.
2018. okt. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
0%

Ez is egy vélemémy...

Tré helyed lehetett.

2018. okt. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!