Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugye soha nem lesz újra...

Ugye soha nem lesz újra sorkatonaság Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nem rég olvastam, hogy valami katonai együttműködést terveznek Törökországgal és szerintem ez nagyon rossz dolog. Nem jó ez a túlzott militáriskodás. Az erőszak mindig csak erőszakot fog szülni. A sorkatonaság számomra hasonló mint a holokauszt vagy a kommunizmus. Ezek a múlt század fekélyei. Mélyen el kéne temetni ezeket a szégyenletes dolgokat egy képzeletbeli acél verembe, hogy onnan soha többé elő ne törhessenek. Más is így érzi ezt?

2018. okt. 10. 02:23
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
0%

Hakapeszi:


"Mit nem lehet azon kibírni?"


"Én is azért nem mentem, mert öntörvényű vagyok. Jobb ez így mindenkinek, hogy nem voltam."



Így elég nehéz lenne megértened, hogy mit nem lehet azon kibírni.


Mellesleg pont az öntörvényüség az, amit hamar letörtek bent. A mai fiatalság egyik legnagyobb problémája az öntörvényűség+zéró önkontroll+nagy pofa kombó. Veszélyes elegy.

2018. okt. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
0%

"Nos ha voltal, akkor aruld mar el hogy te mivel lettel ferfibb leszereleskor."


A kérdés azért furcsa, mert eszetint te nem érzed magad férfinak.


Nos: megtanultam, hogy van olyan helyzet, amikor nincs visszapofázás. Hasznos lenne az ifjúságnak.

Fegyelmet és önfegyelmet és tiszteletet tanultam.

Megtanultam, mi az a csapat. Megtanultam milyen, amikor senkire nem számíthatok és milyen, amikor egymásra vagyunk utalva. Megtanultam megélni a jég hátán is.



És bocs, akinek nem inge, ne vegye magára, de milyen a mai nagy átlag? Férfiatlan, nagypofájú, de gyáva, életképtelen, önérzetes, fegyelmezetlen, de azt hiszi, hogy ő szarta a spanyol viaszt. Ugyanakkor az élet elé sodor egy akadályt és megrogyik. Valaki leordítja a fejét, már megy jogi elégtételt követelni a lelki sérüléseiért. Szőrtelenít, szoláriumban barnítja a valagát, soroljam?

2018. okt. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
100%

Valaszolj az en ketdesemre is, mivel lettel ferfibb?

Es mi az amit nem lehetne kibirni?

2018. okt. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés azért furcsa, mert eszetint te nem érzed magad férfinak.

Forditva ulsz a lovon.

Ferfi voltam besorozas elott is, es mindent amit allitasz hogy ott tanultad mar megvolt korabbrol.

2018. okt. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
0%
Jó, gondold ezt!
2018. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
0%

Ki lehet bírni, mert a középkorú korosztály is kibírta azt a másfél évet, bár utánna már 1 év volt és kopaszként szereltek le. Semmi mást nem tanult senki, csak önfegyelmet, kollegalitást, kitartást(ha volt 1 szál cigi vagy egy szelet kenyér, azt 30-an élveztük).

Napi 30km futkározás senkinek nem árthat meg fiatalon. Nekem az éjszakázástól kialakult gyomorfekélyem amit a melótól szereztem ott jött helyre a rendszeres kajától.

Mondjuk sok pinát nem kapott aki még katona sem volt.

2018. okt. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ki lehetett bírni. Sokan kibírtuk. (páran meg nem)

Viszont szentül hiszem, hogy ma sokan nem bírnák ki (páran meg igen) puhapöts lett a "férfi"társadalom.

2018. okt. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
10%
A páva csíra generáció nem bírná fészbukk meg energiaital és bézbóll sapka nélkül, de hát ez van...
2018. okt. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
0%
Ezek a mai töketlenek, megháborodnának a telefon állandó nyomkodása nélkül! Másrészt, a legtöbbnek nincs semmilyen állóképessége. Nem 18 hónapot, hanem sok közűlük 18 naptól megháborodna! Voltam katona, 1987. Agusztusában szereltem le, 18 hónap után úgy, hogy decemberben voltam csak 20 éves. Nem nehéz kiszámolni, mikor születhettem. 1967. december... 😊 kibírtuk, pedig volt bőven szívatás. Pl. Nem sikerült az ébresztő a századnál, ezért ebédig gyakoroltatták velünk az ébresztőt! Levetkőzni, ruhát stokizni, lefeküdni, 5 perc múlva ébresztő. Egész délelőtt ezt csináltuk. 😃 De voltak ettől sokkal keményebb szívatások is!! A mostani táposok lerúgnák magukról a bőrt kínjukban!!!
2018. okt. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
52%

Előző vagyok.

Azt nem tudom már, hogy újoncok voltunk, vagy már kopaszok.

2018. okt. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!