Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugye soha nem lesz újra...

Ugye soha nem lesz újra sorkatonaság Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nem rég olvastam, hogy valami katonai együttműködést terveznek Törökországgal és szerintem ez nagyon rossz dolog. Nem jó ez a túlzott militáriskodás. Az erőszak mindig csak erőszakot fog szülni. A sorkatonaság számomra hasonló mint a holokauszt vagy a kommunizmus. Ezek a múlt század fekélyei. Mélyen el kéne temetni ezeket a szégyenletes dolgokat egy képzeletbeli acél verembe, hogy onnan soha többé elő ne törhessenek. Más is így érzi ezt?

2018. okt. 10. 02:23
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
82%

Wbiker, az egesz elmeleted megbukott.

Sokakkal ellentetben en laza helyen voltam sorkatona, es jelenleg meg lazabb helyen vagyok szerzedeses. Szoval nem azert irok mert utaltam a rendszert vagy dogoljon meg a mostani fiatalok tehene is...

Sokszor emlegeted hogy akinek nem inge. Nem tudom te hol elsz, de eleg sok fiatal kepes ma is megelni a jeg hatan, es hadd ne szamoljak be arrol sem hogy hany szerencsetlen van ma is elvegzett sorkatonasaggal.

A mostani katonak is nyomkodjak a telefont, sokan faznak 20 fok alatt, kocsival jarnak wc-re is. Mas meg mestere a betegszabi elintezesenek.

2018. okt. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
51%

A szerződéses állományt azért ne keverjük a sorállománnyal! Sem a körülmények miatt, sem az elvárások miatt.

Mellékesen ez nem az én elméletem, ahogy te fogalmazol, pusztán egy ténymegállapítás.

2018. okt. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem kevertem, csak meg lett emlitve.

Te nem akarod megerteni hogy mas vilagot elunk. Nem mindenki akar "megkemenyedni".

2018. okt. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan itt a probléma. Az eredmény: elnőiesedő, piperkőc, kényes, puhapöts, tápos "férfiak". Ezt ugatom reggel óta.
2018. okt. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
67%

Minden generacionak megvolt az elnoiesedett retege. Gondolj csak a hippi korszakra. Ertuk sem rajongtak az idosebbek.

Azt viszont nem fejtetted meg ki hogy teged miert zavar?

Forditva is van, Nalunk pl sok a katona csaj.

Szarmazik neked barmi bajod vagy hatranyod abbol hogy megvaltozott a vilag?

2018. okt. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
51%

Bár érthetetlen, hogy ennek mi köze a kérdéshez, de egy visszakérdezés során talán a választ is sejteni fogod belőle:

Szerinted rendben van az és egészséges, hogy felborul a világ és lassan teljesen felcserélődnek benne a férfi/női szerepek?

Nos, akkor szerinted lehet belőle károm? Biztos, hogy csak nekem?

2018. okt. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
51%
Sok macskajancsira ráférne egy hosszú katonaság, mert a mai fiatalok nagy része nem tudja mi a tisztelet, az alázat, a fegyelem. Én nem voltam katona, de így látom. Amiket hallottam barátaimtól, hogy milyen volt a 90-es évek elején, olyan formában viszont nem sok értelme lenne visszahozni.
2018. okt. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
100%

Biker, es ha nincs rendben akkor mi? Marad igy is eleg ferfi es no a hagyomanyos mentalitassal.

Nekem meg semmi hatranyom nem lesz abbol hogy valaki férfi létére rozsaszin poloba jarkal es a baratnojevel ketten nyomnak 55 kilot.

Ahogy pont az ilyen embereket semmi az egvilagon nem akadalyozza meg hogy egy ev katonasdi utan ismet noiesen viselkedjen es bunko tiszteletlen legyen.

Tovvabra is hiszem hogy a neveles a szulok dolga, ha nekik jo hogy egy herelt kakas lesz a gyerekukbol, akkor az allamnak se nevelni, se megvaltoztatni nincs joga.

Az ex sorkatonak kozt is van boven aki visszapofazik, meg nagypofaju, es kulonlegesnek kepzeli magat mert - 10 fokban nem fagyott be a hatsoja az ortoronyban. Szoval meg ha akarna is nevelni az allam, akkor sem mukodne rendesen.

2018. okt. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudhatom, hogy a lényeget szándékosan kerülöd ki, vagy valóban nem érted, de egyik sem kedvező alap ahhoz, hogy ezt a meddő vitát folytassuk. Ha szerinted minden oké, akkor váljék egészségedre. Vältozatlanul vallom, hogy a katonaság jobban räférne a mai fiatalságra, mint eddig valaha. Azt meg te sem gondolhatod komolyan, hogy egy, másfél év elszigeteltség nem elegendő idő a jellemformáláshoz, mert akkor a pszichológia törvényeit köpöd arcon. Szerintem itt le is zárhatjuk. Részemről legalábbis lezárom.
2018. okt. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem irtam sehol hogy igy rendben van. Csak mig te görcsösen ragaszkodsz a multhoz, en elférek a jelen/jövő mellett is.

Es nem tudom te milyen pszichológiát tanultál, de a saját szemeimmel lattam boven eseteket ahol az egy év nem osztott nem szorzott.

Magyarazd meg, hogy tud rengeteg fiatal teljes FÉRFIKÉNT élni ugy hogy nem volt katona, miközben sok aki volt pont azt a "leckét" köpi szembe amit szerinted a sorkatonasagnal lehet csakis megtanulni.

Erre válaszolj, utanna azt zarhatsz le amit akarsz.

2018. okt. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!