Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország himnusza olyan...

Magyarország himnusza olyan mint a magyar nép?

Figyelt kérdés

A magyar himnuszban végig önsajnáltatásról, töketlenségről és mástól várt segítségről van szó, ami nagyon jellemző a magyar emberekre. Ugyan úgy mástól várják a megoldást, ők nem tesznek érte semmit. Szeretik magukat sajnáltatni, hogy nekik milyen rossz de nem mozdulnak meg hogy tegyenek valamit érte.

Mi a véleményetek?


2018. okt. 10. 19:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem igen! Én ezt jó régen vallom, hogy az egész nevetséges. Baráti körben, ahol tehettem, még hangoztattam is, hogy vegyék már észre az emberek, hogy ez nem állapot. A zenéje meg a másik. Az is pont olyan, mint maga a szöveg. Szomorú, sajnálkozó, gyötrelmes.


Meg lehet más himnuszokat hallgatni és rájönni, hogy eleve el vagyunk cseszve. És mivel ez a HIMNUSZ, ezért ezt oltották belénk, ezen nőttünk fel, eszerint élünk.


Én a magam részéről végeztem a magyarokkal, elegem van a felfogásukból. Már lassan 6 éve külföldön élek és nem is szándékozom visszamenni, magyar barátokat pedig szándékosan nem tartok idekint.

2018. okt. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

A magyaroknak bőven kijutott a rosszból. Szövetségesünk kb. nem volt sose, ellenben amelyik nemzet tehette, belénk törölte a sáros lábát. A mongól-tatárok, a törökök, az osztrákok, a kisantant hulladék, az oroszok (kétszer is), a németek...és valahányszor tenni próbáltunk ellene, mindig kikaptunk. Ezeknek az áldásos hatását mái napig nyögjük.


SZVSZ a himnusz még nagyon finoman és cizelláltan fogalmaz a valós történelmi helyzetre, ha csak 10 percet éltél volna az említett korokban, nem álmélkodnál itt nagyokat.

2018. okt. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Nincs benne önsajnáltatás. Egyszerűen egy olyan korban íródott, amikor szorult helyzetben volt a magyar. Ugyanúgy megvan benne a remény, mint a dicső múltra való büszke emlékezés.
2018. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
Fém Tavasz, nem tudom mit tanítottak neked töriből, de ezek nem ilyen fekete-fehér dolgok. Ez egy szép mítosz, hogy itt mindenki csak bántott minket mi meg tehetlenek voltunk. Volt olyam helyzet is, de sokszor egyáltalán nem erről volt szó. Szóval ezzel nem kellene takarózni.
2018. okt. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

"Már lassan 6 éve külföldön élek és nem is szándékozom visszamenni, magyar barátokat pedig szándékosan nem tartok idekint"


Akkor mi a búbánatért magyar fórumon osztod az igét? Épülő - szépülő új hazádban minden tökéletes?

2018. okt. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

#4 ebből érettségiztem, nem szükséges, hogy kioktass. Mi nem az ókori Róma voltunk, hogy heccből nekimentünk minden más népnek és legyalultuk őket.

Igen, voltak esetek, ahol a magyar volt a támadó fél - a kalandozásoknál például - viszont a magyarok soha nem tartottak terrorban katonai megszállással egy népet se. Ezt leszámítva mikor is folytunk bele hódítási szándékkal más országok ügyeibe? Sorold fel, kérlek.

2018. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A himnusz dallamán 1920-tól(Trianon-óta) lassítottak.

A magyar hymnusz a világ egyetlen olyan hymnusza amit a nép tett azzá és nem az aktuális hatalom.

2018. okt. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nagyon is.
2018. okt. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#6 Szerinted, hogy lett Magyarország akkora amekkora? Békésen elkérte tán a területeket? Valóban nem voltunk egy idő múltán nagy hódítók, de csak mert nem voltunk hozzá elég erősek,de ha utána olvasol Mátyás királynak lehet meglepetések érnek, neki pl mi volt a célja :)

Értem én, hogy ebből érettségiztél, de ettől még ami a,tankönyvekben van, nem fedi le mindig a valóságos tudományos állást, információkat. Olvasgass tanulmányokat, akkor talán megérted mit mondok.

2018. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#9, Magyarország létrejötte előtt semmiféle államalakulat nem volt jelen a Kárpát-medencében. A rómaiak már réges-rég nem léteztek (Keletrómát leszámítva), avar és gepida törzsek lakták a területet, egymást is ötletszerűen halomra gyilkolva.

Mátyás király, ha utánaolvasol, védekező háborút folytatott, ugyanis nemcsak a török, hanem az osztrákok és a csehek is Magyarország szétszedéséből akart tőkét kovácsolni. Mátyás halála után a törökök szépen el is foglaltak mindent, amit tudtak.

Ha nem haragszol, az iskolai tananyagban leírtaknak jobban hiszek, mint a mindenféle Hiteltelen magazin-szintű ezobulvár cikkeknek és blogoknak.

2018. okt. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!