Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen fejleménynek örülnétek...

Milyen fejleménynek örülnétek a legjobban a jövő évi főpolgármesterválasztáson?

Figyelt kérdés

Én nem szeretem Tarlóst, annak ellenére, hogy engem nem zavar, hogy 50 fát kivágnak egy adott beruházáshoz, ha amúgy visszapótolják az előírás szerint és egyébként is sokat ültetnek. A villamosépítésnél is elkerülhetetlen volt, a Semmelweis utcai fák betegek voltak, ha jól értettem a cikket, a csatornarendszer miatt, és emiatt fátlan sok belvárosi utca.

Azt se érzem, hogy túlzott autópárti lenne, egy nagyvárosnak velejárója az autó is, a dugó is, épp úgy, mint pl a tömegnyomor. A szállópor-koncentráció meg általában az eü. határérték 50%-át se éri el. Ha mégis meghaladja, ez leginkább az időjárási körülmények miatt alakul úgy, ahogy.


Ettől függetlenül, ahogy az ország maga, így a főváros is eltékozolja a gazdasági növekedés/stabilitás időszakát. Amikor lehetne fejlődni, metróvonalakat hosszabbítani, déli HÉV-eket bevezetni, még több villamosvonalat építeni, a meglevőket karbantartani, új villamosokat nemcsak mutatóba venni; a közbiztonságot javítani, a köztisztaságot is javítani, a kerületekkel való együttműködést erősíteni, a Népligettel, mint hatalmas és értékes közparkkal valamit kezdeni...

Úgy érzi az ember, hogy itt pár látszatintézkedésnél nem történik több, ez persze magukban a kerületekben is így történik.



Én komolyan mondom, Puzsért is szívesebben látnám, de az 1990-2000 közötti időszak Demszky-jét is, földalatti felújításával, sok villamosépítéssel, szennyvíztisztítók, Duna-hidak, M0 építésével...



Nektek mi a meglátásotok erről?


2018. okt. 14. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Dopeman.
2018. okt. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Tarlós for president
2018. okt. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Én annak örülnék, ha Puzsér lesöpörné Tarlóst. Nem azért, mert kifejezetten jó polgármester lenne. Bár lehet, ki tudja. Nem is azért, mert utálnám Tarlóst, szerintem ő a vállalhatóbb fideszesek közül való. Hanem azért, mert Puzsér akkora állat, hogy áttörne azon a borzalmasan tespedt, defetista, apatikus közéleten, ami már évek óta jellemzi az országot. Mindenki belenyugodott abba, hogy ennél jobb nem lesz. És ez engem baromira irritál. Puzsérról sok rosszat lehet mondani, de egy energikus, szenvedélyes ember, aki soha de soha nem mondana olyat, hogy "á, hagyjuk, ez nem is olyan rossz, jobb meg úgyse lesz". Az országnak pontosan egy Puzsérra van ma szüksége szerintem.
2018. okt. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Budapesten ugye csak a Fidesz és a baloldal rúghat labdába. Így aztán kérdés hogy a baloldal kit indít! 2014-ben előkukázták Bokrost, ami hát hogy is mondjam... találkoztam már ennél grandiózusabb ötletekkel is.


Puzsér nem tudom hogy gondolhatja komolyan hogy a Jászai és a Fővám között egy autómentes övezetet akar. Ha a pesti rakpart, a Lánchíd, és az Erzsébet híd teljes forgalma ráterelődik az amúgy is rohadt forgalmas nagykörútra + a sokkal kevesebb parkolóhely miatt a nagykörút külső oldalán lévő utcában még több autó cirkál parkolóhelyek után vadászva, az maga lenne a pokol. Akkor se lenne akkora káosz.


Tarlósnak nem vagyok nagy rajongója de különösebb problémám sincs vele. De mondom, kérdés hogy ki lesz a kihívója.

2018. okt. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*Akkor se lenne akkora káosz ha egy nyári péntek délután Putyin látogatna Budapestre, miközben békemenetet tartanak, és még maratont meg bicikliversenyt meg Red Bull Air Racet is rendezünk.
2018. okt. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egyszerűen fel sem fogom.



Bár nekem a baloldal ugyanannyira nem szimpatikus, mint a Fidesz.



...de azt fel sem tudom fogni; az lenne a dolguk, hogy bizonyítsák, hogy jobbak, mint a Fidesz, de ezt kezdhetnénk azzal, hogy normális jelölteket állítanak.



Figyelemmel kísértem a VIII. kerületi időközi p. választásokat.

A baloldal nagyon későn és nagynehezen előrukkolt egy "hajléktalansimogatóval" (tudom, független volt, de az ellenzék állt mögötte) Egyébként egy nem túl szimpatikus jelölt volt, alacsony népszerűséggel; újranyitotta volna a "tűosztó" pontot (lehet vita, hogy a Kék Pontnak volt-e létjogosuktsága vagy lehet csak tűosztó helynek nevezni). Hirdette, hogy ne cseréljük ki a lakosságot illetve legyen több önkorm bérlakás. Ezt megint lehet vitatni pro és kontra, de nekem pl az jut erről eszembe, hogy inkább üres legyen a lakás, minthogy idehozzon olyan embereket, akik az együttélés alapvető szabályait se akarják betartani, még ha segíteni akarnánk nekik, akkor se.

Pintér Attila ex-jobbikos, utolsó pillanatban visszalépett jelölt mást se csinált, mint Győri Péter támadta.

Győri Péter mást se csinált, mint Sára Botondot támadta.

Sára Botond ill a jobb oldali média mást se csinált, mint Győri Pétert támadta.



Ezek után bízzunk a politikában?



Az ellenzék miért nem tud összefogni, vagy erős lenni, vagy megfelelő jelölteket találni a megfelelő pozíciókba?

Miért egymást támadja mindenki? Nem arról kellene inkább beszélni, hogy "nekünk mi az ötletünk, hogy az embereknek jobb legyen"?



Így tartok tőle, hogy nem lesz egy frappáns, jó jelölt, akivel Budapest fejlődhetne.

2018. okt. 14. 20:46
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, a baloldal amikor támadja a Fideszt néha azokba a témákba ütközik ami miatt népszerűek. Pl. az ottlakók utálták a tűcsere programot. Mégis kinek tetszene ha a környék összes kábítósa megfordul minden nap az utcádban? Az önkormányzati lakások (amikben a bűnöző réteg jó része lakik) ugyanez...


Ha az főpolgármester választáson is annyi lesz az üzenet hogy legyenek hajléktalanok az aluljárókban, és a József Nádor térre nem kell parkolóház, azzal nem fognak nyerni.

2018. okt. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!