Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az, ami egy jó programozót,...

Mi az, ami egy jó programozót, orvost, mérnököt itt tart jelenleg Magyarországon, a családját leszámítva, amikor például csak Londonban 1 hónapra 10-15-ször annyit tud keresni, mint itthon?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból megnéztem mondjuk 10 különböző nagyobb cég magyarországi fizetését, és annak vettem az átlagát, míg ugyanezt megtettem egy londonival, és megdöbbentő különbségek jöttek ki.


Kérdem én, hogy egy jó szakember miért akarna a nevetségesen alacsony (külföldi keresethez képest) magyar bérekért dolgozni? A lakhatás körülbelül 4-szer annyi kint, a fizetés pedig sokszor annyi.


2018. okt. 17. 21:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%

1-es! Így van, csak nem mindegy melyik városban, nem mindegy melyik cégnél, nem mindegy milyen pozícióban, mennyi tapasztalattal és milyen speciális tudással rendelkezik. A végén fogsz találni magyar vidéki cégnél kezdő programozót nettó 200-al meg másfélmillás szeniort Pesten, aki már a Commodor 64-et is programozta. Csak ugye a többség nem ilyen.

Bár megtanulhatnám végre, hogy "gyakoriverzumban" diplomával egymilliót kap a kezdő szakmával félmilliót betanított munkásként meg negyedmilliót. Aztán van a valóság ami 50-60%-al kevesebb és már helyben is vagyunk nagyjából a valósággal.

2018. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
65%
A jó programozók a kérdezővel szemben valószínűleg tudnak számolni.
2018. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
48%

A kérdés a jó programozókról szólt, akik megállnák a helyüket külföldön is. Nem juniorokról és nem is átlagos programozókról.

Egy jó programozó meg Budapesten megkeresi a bruttó 1 milliót.

2018. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
23%

meg ugye a jó programozók(vagy akármilyen IT ágazati dolgozó) nincs helyhez kötve, így semmi nem gátolja abban, hogy egy külföldi munkahelyre dolgozzon be.


amúgy pedig mire nem elég itthon annyi pénz?

általában azok játszanak el a gondolattal, akiknek sose lesz ennyijük...akinek meg van, az megél belőle és ennyi.


tud családot alapítani, fel tud venni nagy nyugodtsággal egy lakáshitelt, az önerőt zsebből kipattintja, minőségi élelmiszereket vásárolhat, tudja a szakmájához kapcsolódó dolgokat finanszírozni és ha igényli, kikapcsolódásként elutazhat akármerre.


ennyiből áll az élet.


valahogy a londoni programozóknál sem általános, hogy az "apró" házának az aljában a teremgarázsban 4-5 drága autó pihen...azok is csak élnek.

2018. okt. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Az a szakember, aki külföldön az itteni fizetése 10-15-szörösét kaphatná, nagyon jónak számít - és nem csak a programozók között, hanem minden szakmában. Nem hallod tőle a "mitkeecsinááni, főnök" mondatot, nem kell mellette ülni, fogni a kezét, szájába rágni semmit, ostorral hajtani, hogy ugyan dolgozzon már, ne csak azt nézze, mikor nem látja a kisfőnök, mert akkor lehet cigizni, beszélgetni, fészbúkozni, kummantani. Önállóan, egyedül felméri, mi a feladat, meg tudja-e oldani és ha igen, mikorra - utána pedig jön a csoda: akkorra, mikor vállalta, el is készül vele. Ritka ez manapság, pedig akár egy szobafestő-mázoló is képes rá, csak valahogy elszoktunk tőle.

Az ilyen viszont itthon is keres annyit, amennyiből nagyon jól megél. Telik neki mindenre, ami a kulturált, nyugati ember életébe kell, tehát nincs rászorulva, hogy külföldön húzza az igát.

2018. okt. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%

"Nem keres meg egy képzetlen, van átlagprogramozó Magyarországon jelenleg 1 millió forintot, vagy ha igen, akkor az eleinte bruttó, szóval abból még vond le azt a 27%-ot, és máris "csak" 730.000 ft-ot kapsz."


Ha a nettó fizetést te az áfával bruttósítod, akkor szerintem ne erőltesd ezt a dolgot :D

2018. okt. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
70%
Én villamosmérnökként 340-es nettóval kezdtem a Boscnhnál. Előtte egy évet dolgoztam náluk diákként. Tapasztaltabb kollegáim majdnem háromszorosát is megkeresik.
2018. okt. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
53%

"Mi az, ami egy jó programozót, orvost, mérnököt itt tart jelenleg Magyarországon"

Hát erre mit mondjak, ha leírom, hogy mérnökként egy egyszemélyes cégként a főállásom mellett megkeresem még annak a keresetemnek a kétszeresét akkor azt úgysem hiszik el.

Főként azért, mert nem éri meg kimennem és mindent nulláról kezdenem, mikor itt az elmúlt 15 év alatt kialakult az ügyfélköröm és ebből vígan megélek. És a válság alatt is megéltem.

Szóval ezért.

2018. okt. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
93%
Programozó vagyok, Magyarországon kezdtem, 2 éve Németországban dolgozok. Tudásom és pozícióm alapján közepes szinten állok. Amit kint megkeresek az kb. a 1.5-2-szerese annak amit otthon kapnék. Ettől független nem költöznék haza, de ez egy másik kérdés.
2018. okt. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
25%
Gyávaság, lustaság, élhetetlenség
2018. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!