Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az, ami egy jó programozót,...

Mi az, ami egy jó programozót, orvost, mérnököt itt tart jelenleg Magyarországon, a családját leszámítva, amikor például csak Londonban 1 hónapra 10-15-ször annyit tud keresni, mint itthon?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból megnéztem mondjuk 10 különböző nagyobb cég magyarországi fizetését, és annak vettem az átlagát, míg ugyanezt megtettem egy londonival, és megdöbbentő különbségek jöttek ki.


Kérdem én, hogy egy jó szakember miért akarna a nevetségesen alacsony (külföldi keresethez képest) magyar bérekért dolgozni? A lakhatás körülbelül 4-szer annyi kint, a fizetés pedig sokszor annyi.


2018. okt. 17. 21:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
78%
Nincs 10-15-szörös fizetés. Németországot meg hagyjuk, ott szarul fizetnek, magasak az adók és drága, kiadások után kevesebb pénzem maradna, mint itthon.
2018. okt. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom biztosan. Talán mert a londoni programozó/orvos/mérnök állásajánlatokra legalább egy nagyságrenddel több jelentkező pályázik és a közel perfekt angol nyelvtudás is elvárt. Aki jelentkezik is annak sincs túl sok esélye - hacsak nem tud valami különlegeset vagy pl nincs rokon akinek a helyére beállhat. Így marad otthon Magyarországon ahol sokkal kevesebb jelentkezővel kell versenyeznie az állásokért és a nyelvtudása is adott.
2018. okt. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Mérnök vagyok. Lássuk miért nem indultam még útnak:

- Beszélek ugyan angolul, de nem perfektül. Sosem lesz anyanyelvem, nem szeretnék ilyen, vagy más nyelvterületen élni. Szeretem az anyanyelvemen megértetni magamat. A szakmámban pedig alapvető a jó kommunikáció, ember életek múlhatnak rajta.

- Magyarországon van a családom, itt vannak a barátaim. A bérem szerintem egészen jónak számít, a páromé is. Megélünk belőle, bár úgy tűnik milliomosok sosem leszünk, ha nem kezdünk el barátkozni Lőrivel. Nekünk többet jelent az, hogy a barátainkkal, családunkkal tölthetjük a hétvégéket, mint az, hogy anyagilag mégjobb legyen. Egyszóval én azt gondolom mi azon a szinten járunk, ahol az érzelmi biztonság most fontosabb, mint az anyagi "mégjobblét". A pénz mulandó. Hol van, hol nincs. Az élet is az. Egy csomó időt elvesztegethetünk a pénz hajkurászására, ami a szeretteink idejében mérve nem biztos, hogy megéri. Ez persze csak a mi véleményünk.

- Külföldön sem dobnak az ember után egy jól fizető állást a szakmában. Sokkal nehezebb megkaparintani, mint jelenleg itthon. (Köszi mindazoknak, akik elmentek!)


És akkor nagyjából ennyi is volt az érvem. Ezek közül természetesen a középső a legnyomósabb, amiért még eszünkbe sem jutott meglépni. Persze ha valami rákényszerítene minket, akkor vállalnánk, de egyelőre itthon is jól eléldegélünk, pedig kettőnk fizetése nyaldossa a milliót alulról csupán.

2018. okt. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!