Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar dolgozók miért csak...

A magyar dolgozók miért csak külföldön tudnak olyan jól dolgozni, hogy ódákat zengenek magukról?

Figyelt kérdés
Itthon nem sok jót hallani például az építőiparban a minőségi munkáról. Kint meg a magyar lenne a legkeresettebb munkás. Valahol meg kellett tanulnia jól dolgozni mielőtt kiment külföldre. Vagy itthon csak gányolt és Németországban jött a megvilágosodás, hogy jól is lehet csinálni ?
2018. okt. 19. 23:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%

Zsiros kenyérért mit vársz? Kacsalábon forgó palotát?

Akik ismerős szakemberek és tudtak, akartak dolgozni, már mind kint van. Akik maradtak, azok között nagyitóval kell keresni olyat, aki elfogadható munkát végez. Már zavartam el jónak mondott hideg burkolót, villanyszerelőt, ácsot. Kénytelen voltam magamnak megcsinálni mindent.

2018. okt. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ódákat zengeni magamról itthon is tudok...
2018. okt. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Azért,mert nem fizetik meg a mumkaerőt.


Olyan vállalkozó se akarsz fizetni,akinek már több száz milliója,több tízmilliós lakása és autója van,mert minek fizessen a munkásnak,kell az unokának a pénz.


Pár öregedő alkoholista meg még mindig befogható olcsón,akiknek ez még mindig jobb,mint a 3 műszakos szalagmunka.

2018. okt. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Amikor kérek egy árajánlatot a vállalkozótól eddig egyik sem kérdezte, hogy gányolást kérek olcsón vagy minőségi munkát drágán. Ezért a kevés pénzért nem dolgozunk elmélet kicsit sántit amikor kifizetem a vállalkozó által megadott összeget, nem alkudozok mégis gány munkát végez.
2018. okt. 20. 09:34
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy más hogy van vele, de nekem van szakmai büszkeségem. Itthon is a tudásom legjavát adom, ezért nem kell ezer kilométereket utaznom, tömegszálláson laknom, nélkülöznöm a családom, hogy meglegyen a kenyeremre a vaj. Így én itthon is jól élek, mindenem megvan.
2018. okt. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Egyrészt az itthoni fizetések alacsonyabban mint a nyugatiak. Ez azt is eredményezi, hogy a vállalkozó nem tud annyit elkérni a munkáért mint a külföldi. Az adóterhek itt viszont magasabbak. Ebből neked mi jön ki?

A vállalkozó külföldön sem jár Trabanttal, szakadt pólóban, tehát nem (csak) a vállalkozó a hibás a kialakult helyzetért, mint ahogyan azt sokan hiszik.

Egyébként meg miért nem hívsz egy londoni vállalkozót (az EU-ban szabad a munkaerő és a szolgáltatás áramlása)? Talán te sem akarod kifizetni az ottani vállalkozói díjakat?

2018. okt. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Mer a külföldiek annyira lusták hogy ha ott napi félórát dolgozik már kiváló dolgozónak számít.
2018. okt. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Itthon láttam olyat ahol a "lakáselektronika" lényegét, tescos szatyorral betekert kötöződrót képezte....de ingyen kellett volna azonnal..."


Oszt anyádot nem láttad?

2018. okt. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Oszt anyádot nem láttad?"

A tiedet láttam amint répázzák egy 500-asért, hogy a hülye fijának vegyen farhátot a zsákmányból.

2018. okt. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Továbbra is az az érzésem, hogy a fizetgetnek én meg dolgozgatok hozzáállás vastagon a dolgozók hibája is. Hányszor van, hogy a 8 órás munkaidőben reggelizünk ebédelünk meg ugye jár a 6 cigatettaszünet is. Van egy cég amelyik jelentősen megemelte a béreket, de kártyaolvasót tett a dohányzóra. Dohányzásért nem jár bér. A büdös kapitalisták.
2018. okt. 20. 15:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!