Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elszaladt a ló a kormánnyal a...

Elszaladt a ló a kormánnyal a választási győzelem óta? Ti, hogy érzitek ezt?

Figyelt kérdés

1.Nem voltam Fideszes sosem, bár olyan párt van amit sokkal rosszabbnak tartok. De nem sosem szavaztam a Fideszre és sosem támogattam őket.


2.Amit eddig csináltak az néhol nem tetszett, néhol egyetértettem velük - összeségében egy lehetőségeit ki nem használó, sokszor korrupt bandának láttam a kormányt, de úgy igazán nem húzták ki a gyufát, volt pár pozitív dolgok, de a "fidesz-pártkatonákat" ugyanúgy nevettem ki, mint az állandóan siránkozó ATV "sztárvendégeket"


De most a választás óta... Durva. Cafeteria szétverése, gyülekezési törvények, vasárnapi boltzár felelevenítése, új adótörvények, politikai porhintések... Életemben egyszer éreztem gyűlöletet kormány iránt (2006-2009), de most megint kezdem ezt érezni. És ami a legrosszabb, hogy nincs alternatíva. "Monnyonle?" Mondjon. De ki jöjjön helyette? Szeretnék egy jó alternatívát támogatni de nem tudom kit. És ez így nagyon nincs jól.


És hová mehet még ez...?



#durvaság #elszaladtaló #mi lesz itt #Viktor az Orbán #rikácsoló ellenzék #sem jobb
2018. nov. 7. 15:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Koplárovics Béci

Mivel itt a válaszomban jól láthatóan NEM mondtam olyat amit nekem akartál tulajdonítani, máshol meg más témáról, másképpen volt szó, így erre a kérdésre vonatkozóan sem állíthattam ilyesmit, így amit csináltál az szimpla hazugság.

Azt GONDOLOD hogy ilyet GONDOLTAM. De NEM, nem tettem.

Tehát ismét kérlek, ne hazudj! Vagy arra reagálj ami ott van leírva - mert azt írtam le én- vagy ne reagálj rám hivatkozva!

2018. nov. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
Tehát soha, sehol, egyetlen kérdésnél sem nyomtad még a fidesz propagandáját? Ezt állítod?
2018. nov. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ismét megpróbálsz más értelmet tulajdonítani annak amit leírtam.

LEÍRTAM AMIT LE AKARTAM ÍRNI. Sem kevesebbet, sem többet, sem mást nem mondtam, mint pontosan azt ami oda le van írva.

Ha ezt nem vagy képes megérteni az már igen érdekes.

Attól mert SZERINTED amit én leírok a fidesz propaganda még nem lesz úgy. Mert én nem másnak a véleményét, mondandóját írom le, hanem a sajátomat.

Lehet, hogy nálad ez meglepő mert te valaki másnak a gondolatait szoktad leírni, én viszont nem.

Ahogyan ha a párt, amelyikre szavaztam az ugyanazt gondolja, mondja, amit én, az nem azért van, mert én azt mondom amit az a párt - hanem mert pont azért szavaztam rájuk és nem más pártra, mert ők gondolják hasonlóan, mint én is gondolom a dolgokat.

Neked is jobb lenne ha a saját gondolataidat, értékrendedet és elveidet alakítanád ki először és megkeresnéd azt a politikai erőt amelyik hasonló ezekhez és nem taktikai szavazással meg elvtelen fideszezéssel, zorbánozással próbálnád helyettesíteni.

2018. nov. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Mert én nem másnak a véleményét, mondandóját írom le, hanem a sajátomat."


Aha. Hát, amit írsz általában, az úgy mondjuk egy origo főoldallal 99%-ban megegyezik. Ami ugye 100% fidesz propaganda, de nyilván saját gondolatok. "Elhiszem" :)


"Neked is jobb lenne ha a saját gondolataidat, értékrendedet és elveidet alakítanád ki először és megkeresnéd azt a politikai erőt amelyik hasonló ezekhez és nem taktikai szavazással meg elvtelen fideszezéssel, zorbánozással próbálnád helyettesíteni."


Képzeld, meg tudom találni azt, akivel a legtöbb dologban egyetétek. És látom a hibáit is. Persze "elhiszem" azt, hogy lehet olyan is, hogy valaki teljes mértékben egyetért egy adott párttal, legyen az akármelyik is, csak itt erősen felmerül a kérdés, hogy vajon tényleg a tyúk volt előbb? Vagy a tojás? Ugye érted, hogy arra gondolok, hogy vajon a párt beolyásolja a gondolkodásodat, és sajátjaidnak hiszed a gondolatokat, amik - jé! - teljesen egyeznek a pártéval. Én kérek elnézést, hogy nekem nem változtatja meg a gondolataimat egy párt. Ja, és az már csak a hab a tortán, hogy van olyan, amiben akár a fidesszel is egyet tudok érteni. Én az ilyet mondanám saját véleménynek. Nem azt, amikor elolvasok egy hírportált, és leírok egy véleményt, amit ott elémraktak. Azt nem tudom "saját véleménynek" tekinteni, ami gyakorlatilag 99%-ban megjelent korábban. Persze te elihiheted, hogy az a te véleményed, ez egy kicsit súlyos eset, de sajnos nem ritka. Manipulációnak hívják, amikor egy gondolat olyan mélyre van ültetve, hogy már maga az egyén is elhiszi, hogy az övé. És persze ilyenkor mindenki más téved, aki ezt így "gondolja". Nem mellesleg az egész fidesz propaganda erre épül: ha valaki BÁRMIT ellenük mond, azt nyilván Soros fizeti, mondta, adta neki, tette, tökmindegydesoros. Soros helyére a múltban/jövőben behelyettesíthető az aktuális ellenség (Brüsszel, Sinincska, Gyurcsány, Jobbik, ki tudja mit találnak ki holnap). Írhatod, hogy szerintem meg gondolom.. Igen, szerintem, sokak szerint, így gondoljuk. És sajnos ez Orbán legnagyobb gaztette, hogy az arra hajlamos emberektől még a saját gondolataikat el elvette, és az ő sajátjait "adta el" nekik, hogy higyjék azt a sajátjuknak. Nem a lopás, nem a mutyi, nem a haverok feltőkésítése, hanem az agyahalott zombik termelése.

2018. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#14

Szóval összegezve:

Ha én írok olyat, ami a kormányoldalon IS megjelenik véleményként, akkor én a kormánypropagandát mondom. Ha te írsz olyat amit az ellenzék állít és ami az ellenzéki médiában van állandóan, akkor az nem propaganda, hanem az igazság.

Ha én magyarázom a dolgokat, hogy minek mi a logikája értelme, ha adatokkal igazolom az állításaimat, akkor az nem számít, az csak fideszpropaganda.

Ha te állítasz bizonyítékok nélkül valamit, az persze biztos, hogy igaz és megfellebbezhetetlen valóság.

Ugye tudod hogy ez mekkora baromság?

2018. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Ha én írok olyat, ami a kormányoldalon IS megjelenik véleményként, akkor én a kormánypropagandát mondom. Ha te írsz olyat amit az ellenzék állít és ami az ellenzéki médiában van állandóan, akkor az nem propaganda, hanem az igazság."


Igen. Ez így van. Amit én írok, ahhoz valami hasonlót lehet, hogy látsz máshol. Amit te "írsz", az kb kopipésztje az origonak. Erről szerintem nem én tehetek.

2018. nov. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16

Igen ritkán olvasok Origót. Nem nagyon tudom miket írnak le a cikkeikben, így el kell hinnem neked hogy ha azt mondod, hogy ugyanaz jelenik meg ott is.

Már ha elhiszem neked, hogy te meg elolvasod az Origó cikkeit, mert igen kételkedem benne.

De mivel nem olvasom, így nem is lehet onnan származó a véleményem.

Továbbra is tartod magad a marhaságodhoz, hogy ha te állítasz valamit az vélemény, meg igazság, ha én, akkor propaganda. Értem.

Csak így egyben azt is megmutatod, hogy vitaképtelen vagy. Mert nem tudsz érvelni, bizonyítani, csak lesöpörni ami neked nem tetszik.

2018. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Koplárovics Béci ***** válasza:

Abból a szempontból teljesen lényegtelen, hogy origo vagy más kormánypárti mosoda, hogy ők meg egymás kopizzák. Már ha elhiszem ugye, hogy akár csak egy szavad is igaz. De mivel én ilyen vagyok, elhiszem, hogy pont nem az origo. Igazából a lényege nem ez volt annak, amit írtam, de jófideszes módra sikerült a legkevésbé fontos elemet körbelovagolni. Hiszen a te "érvelésed" kb annyi, hogy "hiszed" meg "gondolod".

És igen, ha hiszed, ha nem (mert ugye le kell söpörni, ami neked nem tetszik), elolvasom az origo cikkeit. Nem mindet, ez tény, de ilyen vagyok. Szeretek röhögni azon, hogy mennyi elmebeteg dolgot sikerül összehadoválni (ha megnyugtat, nem csak kormánypárti oldalon van ilyen vicclap). Ebből a szempontból (is) akár lehetnél az origo szerkesztője. Vagy ha az nem tetszik, akkor másik mosodáé.

2018. nov. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!