Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberalizmus és a kábítószer...

A liberalizmus és a kábítószer fogyasztás miért kötődik olyan szorosan egymáshoz? Miért fontos ennyire a liberálisoknak a legális drogozás?

Figyelt kérdés

A legtöbb liberális párt (nem csak nálunk hanem világszerte) a könnyű drogok legalizálása mellett (is) kampányol.

Anno nálunk az SZDSZ is kampányolt a drogpolitika mellett, ha jól emlékszem már a rendszerváltáskor is benne volt a programjukban kábítószerek legalizálása.

De a momentum stb. magyar liberális pártok jelenleg is komoly drogpolitikát folytatnak.


2018. dec. 3. 13:24
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
20%

Lehetne még sorolni:


Az alkohol nem okoz toleranciát, a fű igen. Vagyis elszívol egy füvet, utána hiába szívsz el még 2x annyit, a hatást nem tudod fokozni. Az alkohol pont az ellenkezője: 1-2 feles, aztán még egy pár darab, aztán azt veszed észre hogy megkéseltél 3 embert. Vagy karamboloztál és az árokban fejre állva várod a mentőket.


Az alkohol függőség komoly elvonási tünetekkel jár, akár halálos is lehet. Mert az alkohol egy sima idegméreg. A fű nem okoz valódi testi függőséget.


A fű 100%-ig természetes, leszeded a földről és elszívod. Amiket a boltban árulnak alkoholok azok csak szintetikus vegyszerek. Alkohol, ízesítés, színezék meg tartósítószer. A drága alkohol is ezekből készül.


+1 A kanabisz olaj gyógyítja a rákot, meg rengeteg más betegséget. Természetes fájdalomcsillapító mellékhatások nélkül.


Ezért nem akarják engedélyezni, de azért az érdekes hogy a fejlettebb nyugati államok sorba legalizálják. Igaz ott jólét van, meg tudják fizetni a drága füvet. Nem kell nekik a 200 forintos kis feles meg a pár száz forintos kotyvalék bor.

2018. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
73%
Mindenki tudja, hogy az alkohol keményebb drog, mint a fű! Undorítóbb a hatása is! De ez nem jelenti azt, hogy legalizálni kéne a füvet! ha egy megmondógépezet kidobná, hogy ha legalizálva lenne, akkor mindenkinek jobb lenne, akkor beleegyeznék. De nem lehet tudni, hogy egy ilyen intézkedés pszichológiailag hogyan hatna a magyar társadalomra! Egyelőre vizsgálni kéne, hogy milyen következményei lehetnének itthon a fű legalizálásának, és akkor TALÁN benne lennék, különben NEM! Mellesleg én az alkoholizálást is ellenzem, és a dohányzást is.
2018. dec. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
84%
*Úgy értem egy olyan gépezet, ami százszázalékosan tudná a jövőt, és tudna válaszokat adni az esetleges hatásokra.
2018. dec. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
91%

"Hagyjuk már ezt a szokásos hülyeséget. Megint a szokásos demagóg, mikor alkoholistákat akartok összehasonlítani olyannal, akik havonta max 2 szál füves cigit szív. Nem, nem ugyanolyan, igazságos úgy lenne, hogyha alkoholistát hasonlítanál össze olyannal, aki naponta szív el minimum 2-3 füves cigit. Egyből más lenne a helyzet.


Nem, az alkohol kismennyiségben egyáltalán nem olyan káros, mint ahogy sokan beállítják, vannak jótékony hatásaik normális mennyiségben fogyasztva. Akkor van probléma, amikor túlmennek a normális mennyiségen renddszeresen, de a fű is ugyanolyan káros nem normális mennyiségben fogyasztva."


Jó, de továbbra is áll a kérdés: milyen alapon van tiltva a fű és van engedélyezve az alkohol?

2018. dec. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
4%

A magyar társadalom buta hozzá, nem is azt mondtam hogy itt is legalizálni kéne. Szerintem ha orbán kiejtené a száján hogy fű, ott helyben meglincselné a nyugger proli tömeg.

De pont ez a szánalmas hogy közben a 100x károsabb drogot meg nyugodtan fogyasztja.


Nemrég legalizálták Kanadában meg Luxemburgban. Érdekes hogy még nem pusztította el a fű 1ik országot se.

2018. dec. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Talán mert egyesek úgy gondolják, senkinek nincs joga másoknak megmondani hogy milyen anyagokat juttatsz a testedbe.


Főleg nem úgy, hogy erőszakkal csavarják ki a kezéből a drogot, börtönbe vetik, "elterelésre" kényszerítik stb.


Radikális ötlet, tudom...

2018. dec. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
51%

"A magyar társadalom buta hozzá, nem is azt mondtam hogy itt is legalizálni kéne."


Dehogynem. Mégis mi az, hogy a társadalom "buta hozzá"? Majd politikusok fogják megmondani az állampolgároknak mit fogyaszthatnak és mit nem??? Merthogy aztán ők olyan baromi okosak ugye.

2018. dec. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
28%

"Mellesleg én az alkoholizálást is ellenzem, és a dohányzást is."


Én is ellenzem... de veled ellentétben nem gondolom úgy hogy börtönbe kéne vetni valakit azért, mert ő szereti ezeket.


Tudod, élni és élni hagyni.

2018. dec. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
5%
#28 Ki mondta, hogy börtönbe kéne vetni bárkit is ezért?
2018. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
95%
A jogalkotó.
2018. dec. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!