Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most, hogy elmegy a CEU innen...

Most, hogy elmegy a CEU innen Bécsbe, lehet abban reménykedni, hogy olcsóbbak lesznek az albérletek Budapesten?

Figyelt kérdés
1600 gazdag, minden hájjal megkent külfölditől szabadultunk meg, akiknek semmi sem megfizethetetlen. Azért ez jó hír, hogy ha a piacgazdaságot nézzük, hogy nem ezekkel kell versenyezni a lakhatásért. Nem azt mondom, hogy eszméletlenül számottevő, de azért mégis csak csökken a keresleti oldal, a kínálati oldal meg növekszik ezáltal.
2018. dec. 3. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Megszabadultunk a nyugati imperjalista zsíros burzsoáktól! Teljes a győzelem! Éljen!
2018. dec. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Remélem csak viccelsz.
2018. dec. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Jelentős mertekben biztos nem fognak csokkenni
2018. dec. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem szabadultál meg tőlük mert ők még ittvannak. Akik elkezdték azok be is fejezik a tanulmányaikat itt, az meg eltart pár évig
2018. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem.
2018. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, elgondolkodtál már valaha, hogy milyen a te lelkületed?
2018. dec. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem egyes embereknek hogy lehet jó hír, hogy egy nemzetközileg elismert egyetem a szomszédos országba költözik, csak azért mert a kormány nem volt hajlandó aláírni egy olyan szerződést, ami a kormány igényeit figyelembe véve lett megírva.


A kérdésre, nem nem lesznek olcsóbbak ettől az albik, inkább a gazdaság kárára megy, arról már nem is beszélve, hogy így még több diák fog Bécsbe menni tanulni, akik a diploma után valószínűleg ott is maradnak.

2018. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát de az nekünk jó, hogy a gazdag külföldiek Bécsbe mennek és nem itt növelik nekünk az árakat, nem? Így is az a baj, hogy nem a magyar fizetésekhez vannak mérve az árak itthon, amiről pont a CEU meg ehhez hasonlók gazdag külföldi diákjai tehetnek, a legjobb dolog ami történhet, hogy ezek elmennek. Mennyivel jobban élnénk már, ha mondjuk fele annyiba kerülnének az albérletek mint régen? A fizetések nem lesznek kevesebbek ha ezek elmennek, az árakon javíthatnak. Mindenki nyer vele, nem?
2018. dec. 3. 16:59
 9/12 anonim ***** válasza:
20%

"hogy egy nemzetközileg elismert egyetem"

A CEU sose volt nemzetközileg elismert egyetem, hiába vizionáljátok ezt be magatoknak.

Érdekességképpen, minden más külföldi székhelyű Magyarországon (is) üzemelő egyetem szó nélkül belement a törvénymódosításba. Akkor a CEU miért nem volt hajlandó nyílt lapokkal játszani?

Miért kellett nekik ennyire titkolni ki pénzeli őket?

Mindenki tudta hogy Soros pénzeli, csak ciki lett volna beismerni ezt hivatalosan is. Inkább nagy hírveréssel mint egy mártír "kivonulnak" az országból.

2018. dec. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Plusz a gdp is jobban fog nőni, na meg kevesebb migráns lesz, tovább is fogunk élni.

Origohoz kéne menned újságírónak

2018. dec. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!