Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavaznál a CEU-ra, ha pártot...

Szavaznál a CEU-ra, ha pártot alapítanának és indulnának?

Figyelt kérdés
Mi lenne, ha a CEU nem futamodna meg, hanem felvenné a kesztyűt. Bátran felvállalnák magukat a magyar társadalom előtt és megígérnék, hogy egy nyitott társadalmat, szabad, nemfüggetlen, liberális országot hoznak létre és a saját filozófiájuk mentén indulnának a választásokon, legyen a pártelnök akár Soros vagy a CEU elnöke. Te szavaznál rájuk?

2018. dec. 7. 14:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
27%
Én örülök, hogy menniük kell. Kevesebb lesz a külföldi, és a belvárosi elszállt albérletárak is visszább csúsznak. Nem látom mi ezzel a baj. Alapból is, mit keres Magyarországon az aki nem tud magyarul? Engem nagyon idegesítenek a külföldiek, menjenek már innen.
2018. dec. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Nem, az ellenségem ellensége nem feltétlen a barátom.
2018. dec. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
61%

#2

1440 hallgatója van a CEU-nak ÖSSZESEN.

Ezek nem egyszerre vannak ott ráadásul. Komolyan gondolod hogy Budapesten számít a tömeg méretében ha 1400 ember éppen ott van vagy nincs ott?

2018. dec. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
Tekintve, hogy egy egyetem nem tud pártot alapítani, mert csak természetes személy lehet a tagja, így totál értelmetlen a kérdésed.
2018. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
58%
" megígérnék, hogy egy nyitott társadalmat, szabad, nemfüggetlen, liberális országot hoznak létre" = vagyis megszüntetnék az édes hazát, le lehetne radírozni a már úgyis megnyirbált, kivéreztetett hazát.
2018. dec. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
7%

Még ha igazad is lenne, akkor is jelentős ha csak úgy 1000 ingatlan megüresedik a belvárosban és piacra dobják. De nem ennyi van, ezeknek itt vannak a hozzátartozóik, a tanáraik, ide járnak a haverjaik és mind kőgazdaok, azaz nincs számukra megfizethetetlen. Számítások szerint úgy 5-10 ezer külfölditől szabadulunk meg a következő 2-3 évben a lex ceu révén. Arról nem is beszélve, hogy Budapest nemzetközi megítélése is romlik emiatt, ami nekünk magyaroknak jó, kevesebben fognak ide járni külföldről.

Ez így összességében, igenis jelentős.

2018. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%

#7

Részleteznéd ezeket a számításokat amik szerint 5-10 ezer ember menne el a CEU-val?

Mert a KEE, vagyis a Közép-Európai Egyetem, ami a CEU alteregója, az magyar egyetem és marad továbbra is itt. Sem az ott dolgozók nem mennek el sem a tanárok. Hivatalosan átteszik a CEU-t Bécsbe, lesz ott egy hasonló "egyetemük", mint az USA-ban és megy minden ugyanúgy majd, mint eddig.

2018. dec. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
45%
Igen szavaznék rájuk, végre lenne hova húzni az X et!!!
2018. dec. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
96%
Mi az, hogy nemfüggetlen ország? A mostani melyik nemtől függ? Vagy csak igent mondhatnánk mindenre? Vagy úgy érted, hogy nem független, tehát a független ellentéte?
2018. dec. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
26%

"Hivatalosan átteszik a CEU-t Bécsbe"


Onnan is ki fogják őket vágni. Az osztrák se fogja ezt sokáig megtűrni. Nem nem szavaznék, az ilyeneket üldözni kell.

2018. dec. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!