Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rossz annyira ez a...

Miért rossz annyira ez a plusz túlóra keret?

Figyelt kérdés
Fizetni csak fognak érte. Akkor legalább több lesz a pénze mindenkinek.
2018. dec. 8. 07:11
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Köteleztek már egy évben 300 óra túlórára? Mert engem igen. Csak azért lett ennyi, mert ez volt törvényileg a maximum. Én személy szerint nem szeretnék egy évben 400 óra túlórát csinálni akár fizetik, akár nem. Így is tönkre mentem fizikailag.
2018. dec. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Mert vannak, akik nem akarnak napi 8 óránál többet dolgozni, a jelenleg megengedett évi 250 (kollektív szerződés esetén 300) óra túlmunkát sem szívesen vállalják. Ennyire egyszerű.
2018. dec. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Molyember ***** válasza:
85%

Ezt ott fogják kihasználni a munkáltatók, ahol nincs konkurencia, nem léphetnek le az emberek. Ezzel megszűnik az önkéntes jellege is, mert ha nem mész bele, elküldenek.

Fizetni fognak, de ráérnek három éven belül. Berendelhetnek minden hónapban az összes szombatra, majd évekig egy büdös fillért nem látsz érte, és ez teljesen törvényes.

Ennyi munka akkor is sok, ha azonnal fizetnek érte. Aki nem hiszi, próbálja ki. Ha olyan király lenne, és annyira megérné, akkor mindenki két munkahelyen szeretne dolgozni.

Az embereknek élni is kell, a munka nem élet. Főleg az nem, amit egy gyárban megrohadva töltesz. Tudom, tudom, akinek nincs semmije, az annyit is ér. De nem mindenki akkora gyökér, hogy ezt komolyan is gondolja.

2018. dec. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
88%
Életemben nem túlóráztam nem is fogok mégis felháborít. Ha kényszerítenek továbbállok. Az a baj hogy hiába sok a munkalehetőség még mindíg nincs egyenlően elosztva az országban. Tegyük fel egy keleti országrészen van egy multi ami kicsit jobban fizet. Ott hagyni nem akarod és sokan állnának a helyedbe. Mit teszel ha az orrod alá nyomják a papírt hogy ugye aláírod hogy szombaton önként bejössz túlórázni? Válaszoljon már az is erre aki itt szánalmasan guumicsontozik 0-24 -ben. Ja és ezt úgy mondom hogy a fideszre szavaztam. Valószínű utoljára.
2018. dec. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
85%
Igen kihagytam a 3 éves időkeretet. Ami a gusztustalanság netovábbja. Túlóráztatnak 2.5 évig majd épp nincs annyi munka aztán lecsúsztatják veled. Maradj otthon egy hónapig.
2018. dec. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Akinek ez megérti,az utána menjen magánkórházba és kezeltesse ott a sok munkából eredő betegségeit!


Nem,nem neked lesz több pénzed,hanem aki bezsebeli a munkád után a pénzt,neki éri meg igazán.

Havi 5-10 ezer Ft-tal nem lehet kihúzva a slamasztikából,viszont egyre fáradtabb és betegebb leszel idővel,és hamarabb fogsz meghalni,mint az átlag.

2018. dec. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
A cégek többsége most sem fizeti ki a túlórát, a rabszolgatörvény bevezetése után még kevésbé fogják.
2018. dec. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%
Majd ha bevezetik megérted.
2018. dec. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Az évi 400 óra azt jelenti, hogy majdnem minden nap 2 órát túlóráztathatnak (kb 250 munkanap, mínusz 20-30 nap szabi). És mindezért most megkapod ugyanazt a fizetést. Aztán majd 3 év múlva (amikor már kevesebbet is ér ugyanaz a pénz), akkor megkapod a 3 évvel azelőtti túlórádért a pénzed.
2018. dec. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!