Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen rossz Magyarország...

Miért ilyen rossz Magyarország oktatáspolitikája?

Figyelt kérdés
Gondolik itt arra, hogy a fiamnak (aki 8.-as) péntek kivételével napi 7 órája van, míg én anno középsuliban kiakadtam, ha a héten egyszer volt 7 órám.

2018. dec. 8. 23:47
1 2 3
 11/22 nemaRendőrség ***** válasza:
73%

Évről évre egyre többet vannak bent a diákok.

Évről évre egyre kevesebbet tanulnak a diákok.

A mi 7 óránk anno többet ért mint a mostani 7 napja.

Ez nem feltétlenül rossz, dolog mivel nekünk anno az egyetlen információ forrásunk az iskola és könyvtár volt, most pedig folyamatosan bombázzák az embereket a tudással.


Illetve régen még voltak családok, apa, anya nagyszülők a közelben. Volt hova menni iskola után. Manapság apa a gyárban robotol 6ig mert túlóra(gyár alatt irodákat is értek), anyának meg zár valamikor a bolt és utána jön haza. Egyik nap délig tart a műszakja, másik nap délben kezdődik.

Mit csináljanak a gyerekkel? Hagyják egyedül a 7-13 éves kölyköt órákra? Inkább legyem bent az iskolában és szórakozzon a barátaival

2018. dec. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
12%
A "kisebbik" ok, hogy mind az MSZP, mind a Fidesz azzal jár jól, ha hülyék az emberek, mert akkor nagyobb eséllyel szavaznak rájuk. A "nagyobbik", hogy az embereket le akarják szoktatni a gondolkodásról, biorobotokká akarják nevelni, hogy a fennálló világrend megmaradjon, ne lázadjanak ellene.
2018. dec. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
35%
A buta rabszolga a jo rabszolga. Ennyi!!
2018. dec. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
96%

Birom ezt a tesis témát is... mozognak anélkül is eleget, azt bezzeg senki sem reklámozza, hogy miylen jó mikor első óra tesi, aztán rohad az izzadtságban egész nap az ember.... tudom, tudom zuhanyozzon le, igen, 20 gyerek, 3-4 zuhanykabinnal - ha van - és 5 perces szünettel majd le tud nyugodtan zuhanyozni, úgy hogy öltözzön át érjen oda a következő órára és még mellé a következő osztály is tudjon öltözni ott helyben.


Arról nem beszélve tényleg többet ártanak ezzel a napi 6-7 órával mint amit használnak, dél, 1 óra fele már egyszerűen annyira lefárad az ember agyilag, hogy ami utána van arra képtelen normálisan figyelni.

2018. dec. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Mert dilettáns komcsik alakítják, tehát a kormány, és főleg a felcsúti KISZ titkár
2018. dec. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Szemléletmód. Tanárként látom, hogy rengeteg olyan probléma van, ami anyagi eredetű. Pl. az, hogy egy jónevű (jó környéken lévő) fővárosi iskolában 4 hónapja várnak a padló felújítására az nyilván pénzkérdés. De rengeteget lehetne javítani az oktatás minőségén még úgy is, hogy egy forintot sem költenek rá. Ilyen lenne például a tanagyag drasztikus csökkentése. Saját szakomon tudnék mondani annyi témát, ami legalább 30%-al csökkentené a tananyagot úgy, hogy attól még egy normális ember válna a gyerekből. Sőt, valószínűleg a társadalmi felelősségvállalás kialakítása még könnyebb lenne.

De Magyarországon a nemzeti máz sokkal fontosabb, egy olyan avitt nemzettudat ápolása a fontos, amibe többek között a hittan, mindennapos testnevelés és az érthetetlen magyar írók is beletartoznak.

2018. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#16

Láttad az új NAT tervezetét?

Mert én a kollégáimtól inkább azt hallom, hogy attól félnek túl sokat vesznek ki a tananyagból. A saját területemet nem láttam, de az is jó ha marad ahogy volt, meg az is ha csökkentik a tananyagot.

2018. dec. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Azért megkérdezném a kollégáidat, hogy és mitől félnek? Hogy nem fogják tudni eltölteni az időt hasznos dolgokkal. Sose értettem, hogy miért gondoljuk azt, hogy az iskola "kis egyetem" és nekünk mindent meg kell tanítani az elmúlt 3000 év kultúrájából.
2018. dec. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A kérdésemre nem válaszoltál. Láttad az új NAT tervezetét? mert lehet itt hőbörögni, hogy csökkenteni kellene, de honnan tudod, hogy nem csökkentik éppen?

Az, hogy ők miért félnek tőle legyen az ő dolguk.

2018. dec. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Láttam. És én nem láttam benne tananyagcsökkentést, csak annak a lehetőségét, hogy óraszámot csökkentenek (pl. egyes természettudományos tárgyaknál), miközben a tananyagot nem, sőt kihangsúlyoznak olyan XXI. századi problémákat, amelyeket valóban szükséges lenne tanítani.
2018. dec. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!