Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rabszolgatörvény helyett...

A rabszolgatörvény helyett miért nem terjesztik el jobban a részmunkaidős állásokat?

Figyelt kérdés

Egy munkahelyen 12 órát ledolgozhat 1 és 2 ember is.

Tehát 2X6 órában.


Szerintem pont ez felé kellene menni,hogy növelni a hatékonyságot,de csökkenteni az emberekre háruló terheket.

Talán kevesebben is vándorolnának ki,ha mondjuk 6 óra munkával lehetne annyit megkeresi,ami most 8-cal.


2018. dec. 10. 14:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Mert fidesz kormány van.
2018. dec. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Azon kívül hogy a kormány elárult bennünket azért is mert egy ember után fizetni kevesebbe kerül a multiknak mint kettő részmunkaidős után.
2018. dec. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Akkor úgy kellene átalakítani a törvényeket,hogy a munkáltatóknak megérje 2 ember foglalkoztatni 1 helyett.


A kipihent munkaerő amúgy is sokkal jobb,hatékonyabb.

2018. dec. 10. 14:39
 4/19 anonim ***** válasza:
24%
Nem igazán értem a logikát. Elvileg pont az a baj, hogy nincs elég ember, erre te megfeleznéd a munkaidőt, hogy kétszer annyi ember kelljen alkalmazni?
2018. dec. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
De mennyivel jobb már mindkét embert 12 óráztatni.
2018. dec. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen,megfelezném a munkaidőt.

Akkor biztosan többen jönnének haza.


Másrészt a kormány mindig azt hangoztatja,hogy teljes foglalkoztatást akar.


Másrészt rengeteg közmunkás van.

2018. dec. 10. 14:48
 7/19 anonim ***** válasza:
13%
Nem te vagy a legélesebb kés a fiókban, ugye kérdező?
2018. dec. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom,de aki ma 12 órázni akar,szerintem annak elment az esze.


Mégis mit kapnak az emberek ezért a munkáért?

Évente 6 különböző egzotikus helyen nyaralást,méregdrága sportauótkat?


Nem,ugyanúgy a számlát fizetik,meg esznek,mint eddig,csak mellé még betegebbek is lesznek a sok munkától.


Azt ne mondja nekem senki,hogy a 21.században 12 órát szükséges dolgozni,azért,hogy biológiailag fenntartsa magát az ember.

Ennél az is jobb,ha teljesen elszigetelődik a társadalomtól az ember és magának termeli meg azokat,amire szüksége van.


Mert jólét ebből nekik nincs,csak a gazdáiknak.

2018. dec. 10. 14:50
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem erre céloztam, hanem arra, hogy naiv vagy.
2018. dec. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 mindentudó99 ***** válasza:
Én írtam már itt hogy 12 órázom. De ez nem azt jelenti hogy minden nap. Ugyan annyit dolgozom óraszámban mint bárki más. Viszont csak 15 napot egy hónapban. Bőven elég ennyi. Szerinted melyik munkáltató fog kevesebb órért ugyan annyit fizetni?
2018. dec. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!