Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az mennyire volt demokratikus,...

Az mennyire volt demokratikus, ahogy ma az ellenzék akadályozta az országgyűlés munkáját?

Figyelt kérdés
2018. dec. 12. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Az mennyire volt demokratikus, ahogy ma a kormánypárt elcsalt egy választást és egy olyan törvény szavazott meg, amit az emberek 80%-a nyíltan elutasított, mindezt abszolút csalással?
2018. dec. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

Bocsika! A kormánypárt=országgyűlés?


Az milyen demokrácia? :)

2018. dec. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Egyáltalán nem volt elegáns a kissé erőszakos megmozdulás, de végül is a parlament működését nem lehetetlenítették el, így szerintem akár még bele is férhet az ellenzéki képviselők véleménynyilvánítási szabadságába az akció.
2018. dec. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdező! Gondolom te nem fizikai munkát végzel vagy ha igen akkor nem idehaza! A munkásosztályt idáig is kizsákmányolták túlhajszolással és alacsony fizetésekkel!

Most meg törvénybe iktatták az évi 400 óra túlórát amit 3 éven belül kell kifizetni! Szerinted ki fogja tudni ezt nyomon követni? Én túlóráztam idáig is minden nap hétfőtől péntekig 12-14 órát húzok le! De ezt azért csinálom hogy az aktuális hónapban több legyen a pénzem!

Az emberek nem azért fognak túlórázni meg idáig sem azért csinálták hogy majd egyszer jól jön az a pénz hanem azért mert a közeljövőben kell neki az a többlet fizetés!

2018. dec. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
A rabszolgatörvényt háromszoros törvénysértéssel fogadták el, szerinted? Ezek mit vársz, majd jófiú módjára állnak és lesnek, mint a rakott káposzta?
2018. dec. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Annyira volt demokratikus, amennyire az adott helyzetben lehetett. Jelenleg a Fidesznek 2/3-os többsége van az Országgyűlésben és a padsorokban ülő pártkatonákat nagyon kemény frakciófegyelem köti, így gyakorlatilag bármit át lehet verni, amit Orbán Viktor kitalál. Mivel a köztársasági elnök is az ő jó kádere, attól sem kell tartani, hogy esetleg nem ír alá egy törvényjavaslatot vagy átküldi az Alkotmánybíróságnak normakontrollra. Ész nélkül szignóz mindent, mert ezt az utasítást kapta.

Ilyen körülmények között az ellenzéknek nem marad lehetősége arra, hogy megakadályozza egy törvényjavaslat elfogadását. Hiába szavaznak egységesen nemmel, az még alkotmánymódosításhoz is kevés. Így hát más módszerekhez kell folyamodniuk, ezekből ma láthattunk ízelítőt.

2018. dec. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

A negyedik - bár ez kisebb horderejű, csak simán házszabály ellenes -, hogy a szavazógépeket úgy bütykölték meg, hogy kártya nélkül is lehessen szavazni.

Ne legyen kétsége senkinek afelől, hogy ezek BÁRMIT képesek elkövetni azért, hogy hatalmon maradjanak!

2018. dec. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem, hogy vannak, akik nem értenek egyet ennek megszavazásával, de most a konkrét szavazás tárgyától függetlenül mi jogon bénítják meg az országgyűlést, akár részt vesznek rajta akár nem?


Miért volt törvénytelen a szavazás?

Ezeket hallottam:

Nem a pulpitusról vezették az ülés. - hogy vezesse onnan, ha nem engedik fel oda?

A több ezer módosítójavaslatot tömbbösítve szavazták meg. - ezt nyilvánvalóan időhúzás miatt adták be

Nem kellett kártya a szavazáshoz. Ezt nem tudom, de miért tiltották volna le, a kormánypártnak bent volt a kártyája, nem?

2018. dec. 12. 21:32
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Na és ez mennyire demokratikus?!

https://www.youtube.com/watch?v=onZXSSqwFo0

2018. dec. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mivel hivatkoztak arra, hogy mi alapján, gondolom teljesen szabályos volt.
2018. dec. 12. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!