Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg igaz az, hogy minden...

Tényleg igaz az, hogy minden Magyar családban van egy olyan rokan, családtag vagy felmenő aki elesett (harcolt) a Don kanyarnál?

Figyelt kérdés
Az én családomban tudom azt,hogy mind anyai mind apai ágon van olyan rokonom aki nem tért vissza onnan.

2018. dec. 30. 17:08
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
0%

Tudtátok egyébként, hogy addig összesen 13,7 millió civilt mészároltak le? És minden nőt megerőszakoltak aki az útjukba került. Nos persze ezt nem mind csak magyarok követték el. A németeken és a magyarokon kívül románok, olaszok, finnek, lettek, litvánok, ukránok vettek részt ebben a tevékenységben, ami a világtörténelem eddigi legkiterjedtebb, legtöbb áldozatot követelő népirtásába torkollott.


Szóval nem nagyon kell csodálkozni, hogy ott fogták őket némi jóvátételre.

2018. dec. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
41%

Elő volt írva nekik, hogy a megszállt területek férfilakosságát teljes egészében ki kell irtani, ez alól a gyermekek sem kivételek, mert ők a partizánok hírvivői.

A foglyul esett partizánokat az esetleges kihallgatásukat követően a helyszínen fel kell koncolni vagy elrettentő példaként a közel fekvő helységekben nyilvánosan kötél által ki kell végezni. A partizánok egy elfogott rádióüzenete szerint a magyarok még kegyetlenebbek, mint a németek.


Ilyen világ volt ez...

2018. dec. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Biztos nem igaz, mert nekem sem volt ilyen felmenőm.
2018. dec. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

"Tudtátok egyébként, hogy addig összesen 13,7 millió civilt mészároltak le?"


Nagyon eltúloztad.


[link]


[link]


Magyarországnak volt a legyengépp hadserege.

2018. dec. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
leggyengébb*
2018. dec. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Nem túloztam semmin csak bemásoltam a wikipédiát. Vagy te hazudsz az áldozatszámot illetően, vagy ott túloztak.


Ennyi.



Részlet egy 1941. december 10-én 9 órakor indított táviratból:


„32/II zászlóaljparancsnokságnak, Bahmacs. Jelentem, hogy Marosim községet folyó hó 8–9-én átvizsgáltattam. 25 zsidót kivégeztettem. 4 partizán, mely a falu lakosa, már nyolcadik hete ismeretlen helyre menekült. A falu környékén lévő tanyákat is átnézettem – különösebb eredmény nélkül."


Berencsváry hadnagy 23/5 századparancsnok.



Nyugodjál meg, hogy túlzás nélkül nem kis mészárlást csaptak ők ott. Még ha nem is igaz a 13 millió, legyen csak tíz, az sem kevés. Kiirtottak egy magyarországnyi embert.

2018. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem mindegy is az áldozatszám. Lényeg hogy azt egyetlen országban sem vennék jó néven, ha bevonulnál oda fegyveresen, legyilkolnád a lakosságot, beleértve a gyermekeket is, megerőszakolnád a nőket, felégetnéd a falvakat és fosztogatnál.


De ha szerinted ez helyénvaló, menj át mondjuk Ausztriába és próbáld ki mit szólnak hozzá.

2018. dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
0%
A voronyezsi területen felvett dokumentumok tömege számol be a képtelennek tűnő bestiális gyilkosságok sokaságáról. Ilyen tipikusnak tekinthető leszámolásról tanúskodik Marki falu esete. „A magyar katonák és tisztek érkezésüket azzal tették emlékezetessé, hogy a kolhozparasztoktól elvették a tyúkokat, a vajat, a használati és egyéb tárgyaikat, egészen a gyerekjátékokig és az ikonokig. […] A megszállás első napjaiban több tucat embert lőttek agyon, köztük komszomolistákat, a falu legjobb aktivistáit, többek között Ványa Oszadcsenkót, Sztyopa Gvozgyikovot, Szerjozsa Oszadcsenkót, stb. Kivégzésük előtt a magyarok meztelenre vetkőztették őket. Az egész lakosságot arra kényszerítették, hogy adják le a gabonájukat, azt ígérvén, hogy azt a kolhozparasztoknak adják, de a begyűjtés után nem csináltak semmit, és a szalmát is egy másik faluba szállították. […] A civil lakosságot és a hadifogoly vöröskatonákat mínusz 40 fokos hidegben is munkára terelték. A hadifoglyok szakadt rongyokba voltak öltözve, gyötörte őket az éhség és a magyar gazemberek golyói által lelték halálukat. Egyedül Marki faluban több mint 100 civil lakost és több mint 300 hadifogoly vöröskatonát öltek meg, nem számítva azokat, akik az extrém fokú kimerültségben, az éhezés miatt haltak meg. A magyar fasiszta vadállatok megalázták a nőket, sokukat megerőszakolták. A 17 éves Maruszja Begocskina ellenállt annak, hogy kielégítse a magyar gazemberek gerjedelmét, ezért agyonlőtték.”
2018. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Akad egy pár kedves visszaemlékezés, ugye:


A Brjanszki terület Szevszki járásában található Szvetlovo falu egyik parasztja, A. I. Krutuhin így emlékezett: „Magyarok, a fasiszták bűntársai a falunkba, Szevetlovóba 42. V. 9-én jöttek be. Falunk minden lakója elrejtőzött az ilyen falka elől, és ők arra válaszul, hogy a falu lakói kezdtek elrejtőzni előlük, mind lelőtték, akik nem tudtak elbújni, asszonyaikat megerőszakolták. Én öreg vagyok, 1875-ben születtem, szintén kénytelen voltam elrejtőzni a pincében. […] Az egész faluban folyt a lövöldözés, és égtek az épületek, a magyar katonák pedig elrabolták a dolgainkat, elvezették a teheneket, a borjakat.”

2018. dec. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Nagy büszkeség ez a magyar népnek. De valaki linkeljen már egy hiteles beszámolót, mert ilyen történeteket én is ki tudok találni.
2018. dec. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!