Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg igaz az, hogy minden...

Tényleg igaz az, hogy minden Magyar családban van egy olyan rokan, családtag vagy felmenő aki elesett (harcolt) a Don kanyarnál?

Figyelt kérdés
Az én családomban tudom azt,hogy mind anyai mind apai ágon van olyan rokonom aki nem tért vissza onnan.

2018. dec. 30. 17:08
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Mindkét nagyapám (Isten nyugosztalja őket) megjárta a keleti frontot a II. világháborúban, de mind a ketten élve vissza is tértek. Az egyik nagyapám bátyja viszont elesett a keleti fronton. A másik nagyapám pedig szovjet hadifogságba esett, el is vitték őket a Fekete-tengerig, de nagy szerencséjükre magán a tengeren már nem vitték át őket.
2018. dec. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

"Nagy büszkeség ez a magyar népnek. De valaki linkeljen már egy hiteles beszámolót, mert ilyen történeteket én is ki tudok találni."


Ki tudni ki tudsz, de nem értem minek neked ehhez link. Történelmet sohasem tanultál?


De ha ez a vágyad nesze:


[link]

2018. dec. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
0%

Tizenegy nappal később, 1942. május 20-án mintegy hétszáz magyar katona indult el Orlijából a közeli falvakba: „A 4. Bolsevik Vetés Kolhozban letartóztatták az összes férfit. Amikor meglátták falunk férfijait, azt mondták, hogy ezek partizánok – mesélte Varvara Fjodorovna Mazerkova. – És ezen a napon, vagyis május 20-án elragadták a férjemet, Mazerkov Sidor Boriszovicsot, született 1862-ben, és fiamat, Mazerkov Alekszej Szidet (Szidorovicsot), született 1927-ben, megkínozták, és a kínzások után összekötözték a kezét, és beledobták egy gödörbe, azután szalmát gyújtottak meg, és elégették őket a krumplis gödörben. Ezen a napon nemcsak a férjemet és a fiamat, hanem 67 férfit égettek el.”


1942 június-júliusában a 102. és a 108. magyar hadosztály együtt vett részt német egységekkel büntető hadműveletekben a brjanszki partizánok ellen „Vogelsang” kódolt elnevezés alatt. A Roszlavl és Brjanszk közötti erdőkben a hadműveletek során a büntető osztagosok 1193 partizánt öltek meg, 49 partizánt ejtettek foglyul több mint 12 ezer lakost kitelepítettek.”



Csuda dógok ezek.

2018. dec. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Történészek közül Ungváry Krisztiánt tudom ajánlani a 46%-os által felvetett témához, ő a Magyar megszálló csapatok a Szovjetunióban, 1941-1944 - Esemény - Elbeszélés - Utóélet c. kiadványban fejtette ki ezt bővebben. Tény, hogy ebben a konfliktusban nem igazán volt nemzet, amely nem szennyezte be valamennyire a kezét.
2018. dec. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Egy átfogó – bírósági eljárásokban is használt – forrásban, amely a Rendkívüli Állami Bizottság vizsgálatainak összegzésén nyugodott, csak Csernyigov területen a német és magyar katonai hatóságok, egységek több mint százezer civil szovjet állampolgárt pusztítottak el, valamint megöltek huszonnégyezer szovjet hadifoglyot. Egyedül Breszt terület Kobrin településén hétezer embert gyilkoltak meg, több tízezer embert telepítettek ki rabszolgamunkára Németországba. Különösen sokszor olvasni ezekben a dokumentumokban a 105. és a 201. magyar gyaloghadosztály rémtetteiről.



Érted, azért egyszer sem a német szerepel kiemelt helyen ezekben a történetekben. Ők adtak parancsot a mészárlásra, mészároltak saját kezűleg is de a magyar hadosztály az annyira élvezte, hogy saját halálnemeket találtak ki és ezek a kegyetlenkedések valahogy sokkal híresebbek lettek, mint a németek általi főbelövések.

2018. dec. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Robgros által említett Ungváry:


[link]


Jelzem én csak belinkelem, nem olvastam el! De ha már ilyen linkmániásokkal hoz össze a sors, hát tessék.

2018. dec. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Sorry, a link az én rezortom lett volna, de a nagy sietségben lemaradt :D
2018. dec. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Történethez rögtön szeretném azt is hozzáfűzni, hogy én nem őket tartom fekete báránynak, egyszerűen parancsot kaptak hogy ezt kell csinálni. Ha lázad kivégzik, nem volt választása.



[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Semmi gáz, ha már linket kért és ha már elkezdtem keresni, dobok mindent be amit találok. Csak nekem elég furcsa hogy valaki erről most és tőlem halljon először és olyannyira hihetetlennek tűnjön neki, mintha eddig nem is ebben az országban élt volna. Volt 40 év orosz megszállás, málenkíj robot, meg mikor bejöttek ők is erőszakoltak és fosztogattak! Ez valahogy senkinek sem tűnt föl? Vagy szerintetek ez poénból történt? Mert Szásenykának tetszett a Doxa óra? Nem, paparcsot kaptak rá megtorlásból, mert ugye a Horty hadsereg valami állatként viselkedett az ártatlan lakossággal. És a szovjetek nem voltak ám olyan kegyetlenek mint a magyarok az ő lakosságukkal. Azt azért tudnod kell, hogy ázsia származásunk révén az orosz is az ukrán is testvérnépeként tisztel minket és egy vérből valónak tart.
2018. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
„Amikor a faluba értünk, a legelső három házat én gyújtottam fel” – olvasható a kötetben Boldizsár Ferenc honvéd büszkélkedése egy otthoniakhoz írt levelében. „A gyerekeket és nőket megöltük, a falut leromboltuk, a huszáraink még hat falut égettek fel.”
2018. dec. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!