Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megbénítani az országot...

Megbénítani az országot január 19-én? Aznap vannak a középiskolai felvételik! A gyerekekkel meg a felvételiken felügyelő tanárokkal akarnak kitolni? Hogy jött ki ez a dátum?

Figyelt kérdés

2019. jan. 5. 16:56
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
71%

"Ha még mindig nem jött le, hogy én tanár vagyok, akkor kár beléd a szó..."


Kedves Tanár Kolléga!


Legyen szíves vezesse le a kiírt kérdéséből, hogy mely alanyi és állítmányi egyeztetések utaltak rá, hogy Ön tanár. Köszönöm.

-----

Egyébként számtalanszor leírták, hogy miért nem baj, én csak ismételném magamat: az oktatással már rég kitoltak, messze nem az a legnagyobb baj, hogy nehezebb lesz esetleg bejutni a felvételi vizsgára egy adott napon a legalább kettő nap közül.

2019. jan. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 A kérdező kommentje:

"ha elolvasnád, 19-én még csak demonstráció lesz, nem sztrájk"

Hogy mi lesz valójában, azt még nem tudhatjuk. De meghirdetni meghirdették a tüntetésen az országos demonstrációt is, meg a sztrájkot is, azt, hogy "álljon le az ország!" Nem olvastam, hanem láttam, hallottam a tévében.

2019. jan. 5. 20:19
 33/69 anonim ***** válasza:
40%

Kedves kérdező!


"A pótló írásbelit 2019. január 24-én, 14 órától tartják majd, de ezen a vizsgán csak azok a diákok vehetnek részt, akik az előző írásbelire alapos ok miatt nem tudtak elmenni."


Ez a sztrájk már elég indok lesz.


Úgy a MÁV, mint a VOLÁN is állít ki igazolást.


Ezt tudhatnád.


Van egy olyan érzésem, hogy te egy troll vagy.


Mert a fentieket tudnod kellene.

2019. jan. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 A kérdező kommentje:

"vezesse le a kiírt kérdéséből, hogy mely alanyi és állítmányi egyeztetések utaltak rá, hogy Ön tanár"

A "ha még mindig nem jött le" arra utalt, hogy nem a kiírt kérdésben tettem egyértelművé, hanem a továbbiakból lehetett rájönni. De egyébként magából a kérdésből is gyanítható, hiszen ha diák lennék, nem érdekelne, hogy a tanárokkal ki akarnak-e tolni. :)


"az oktatással már rég kitoltak, messze nem az a legnagyobb baj, hogy"

Nekem már nagyon elegem van abból, hogy hosszú évek óta ezt hallom, és erre hivatkozva mindenféle további kitolás belefér egyesek szerint, mert nekünk már úgyis mindegy... Hát nem, nem mindegy, és igen, momentán épp az a legnagyobb baj, hogy már megint nincs velünk törődve, pedig máskor mennyire szép szólamokat hallani arról, hogy pedig a tanárok meg az egészségügyi dolgozók mennyire hősiesen állják a sarat, blablabla, amikor épp akarnak tőlünk valamit, pl. hogy álljunk mellük a tüntetéseken, vagy írjuk alá a petíciót, vagy támogassuk őket így vagy úgy, stb.


"a felvételi vizsgára egy adott napon a legalább kettő nap közül"

A mi iskolánkban elvileg az egész épületben felvételiztetés fog zajlani, gyakorlatilag a teljes tanári kar hadrendbe van állítva azon a bizonyos szombaton, tehát szabaddá kell tennünk magukat akár lesz országos megmozdulás, akár nem.

A másik felvételi - ha jól tudom, - egy hétköznapon szokott lenni délután, tehát tanítás után, de azt egy mezei szaktanár máskor szinte észre sem veszi, mert az csak pótnap, amikor csak néhány gyerek szokott felbukkanni, aki az első napon épp beteg volt, és őket elintézi az igazgatóság. Most viszont ha - akár a sztrájkoló tanárok miatt, akár amiatt, hogy sok gyerek nem ér oda - fél iskolányi gyerek fog megjelenni a pótnapon, akkor miután ráment a felvételiztetésre egy szombatom, és miután a pótnapon lenyomom a saját 6-7 órámat, utána még maradjak ott délután is, mert arra kevés lesz az igazgatóság, hogy mondjuk 10 teremben felügyelje őket, és még ne is legyek bosszús, hiszen "az oktatással már rég kitoltak, messze nem ez a legnagyobb baj", ugye? Hát kösz.

2019. jan. 5. 20:42
 35/69 A kérdező kommentje:

"Van egy olyan érzésem, hogy te egy troll vagy.

Mert a fentieket tudnod kellene."

Nem nyert. Tudom. Lásd fent.

2019. jan. 5. 20:43
 36/69 anonim ***** válasza:
36%

Akkor miért vagy ideges?


Ha eleged van abból, hogy potyára kell bemenned dolgozni, akkor válts pályát.


Téged jobban érdekel saját magad, mint az ország jövője.


Ezért is tudnak "hazárdírozni" ott "fent".


Ha nem tetszik, akkor ne is menj be dolgozni.

2019. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 A kérdező kommentje:

"Ha eleged van abból, hogy potyára kell bemenned dolgozni"

Ezt hol írtam? Arról van szó, hogy esetleg majd kétszer is be kell mennem felvételiztetni ahelyett, hogy egyszerre el lehetne intézni - míg ha más napra tennék ezt az egészet, akkor nem így lenne. Ugyanis hiába hoz a gyerek igazolást a MÁV-tól, vagy akárhonnan, hogy jó oka volt nem megjelenni az első napon, valamikor akkor is le kell bonyolítani a felvételijét, és ha tömegesen fognak beállítani a második felvételi napra, akkor megint be leszek osztva felügyelni (ha meg nem én, akkor más, az is tanár, akkor meg ő szívja meg, és elég sokan lesznek) - míg ha más napon lenne az országos sztrájk meg demonstráció, akkor a pótnapon nem lenne szükség másra, csak az igazgatóságra, akik viszont így is, úgy is ott kell, hogy legyenek mindkét felvételi napon.

2019. jan. 5. 20:55
 38/69 Koplárovics Béci ***** válasza:
29%

Jövőhéten ha hétköznap, reggelre leesik a hó, a "közútkezelő" szrtájk(sic!) nélkül is megbénítja az országot... Aztán majd jön Pintértől az SMS :)

Akkorra kell a szrtájkot(sic!) szervezni, mert akkor mégkönnyebb lesz zavart kelteni az erőben.

[link]

2019. jan. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 A kérdező kommentje:
:DD
2019. jan. 5. 21:06
 40/69 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen az elet.


Attol meg, hogy itt nyavajogsz, nem fog megvaltozni a helyzet.


Ha annyira zavar, tegyel azert, hogy valtozzon a helyzet.


Keresd meg a szervezoket.


Ha meg igy sem sikerul, legalabb mindent megtettel.

2019. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!