Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megbénítani az országot...

Megbénítani az országot január 19-én? Aznap vannak a középiskolai felvételik! A gyerekekkel meg a felvételiken felügyelő tanárokkal akarnak kitolni? Hogy jött ki ez a dátum?

Figyelt kérdés

2019. jan. 5. 16:56
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 A kérdező kommentje:

"Hétköznap meg az emberek mennek dolgozni délutánig/estig, akkor is gáz a fennakadás. Ha meg nem tud bemenni dolgozni, akkor a kasszából esik ki pénz."

Fennakadás így is, úgy is lenne, ha tényleg sikerülne leállítani az országot, bármikorra szerveznék is, és a kasszából is kiesne pénz, hiszen hétvégén is dolgoznak jó sokan - de szerintem nem a gyerekeket kéne telibe találni az egésszel, és főleg nem a felvételijük napján, ami eddigi életük talán legnagyobb megmérettetése. Én biztos, hogy hétköznapra szervezném, pont azért, hogy nagyobbat szóljon. Ha meg a szervezők szerint legyen inkább mégis szombati napon, hát jó, legyen, csak ne azon a bizonyos szombaton. Egy héttel később is ráérne. És akkor még mindig nem érteném, hogy mi értelme lenne csak este elkezdeni... A taxis blokád elég jól leállította az országot, nem? De az se este kezdődött... :)

2019. jan. 6. 20:13
 62/69 A kérdező kommentje:

"Azért reklamáltál, hogy + egy szombaton be kell menned dolgozni."

Nem figyeltél eléggé... Jan. 19. szombatra már be vagyok osztva, tehát így is, úgy is mennem kell. Ez eleve + egy szombat egy átlagos héthez képest. A még egy nap valószínűleg nem szombat lesz, mert ki van jelölve eleve egy pótnap is, ami hétköznap - az a bajom, hogy miután a szombatom rámegy, majd még a pótnap délutánja is rámegy, ami ráadásul tanítási nap, tehát a felvételiztetés előtt végig kell tanítanom a napot, utána meg, tehát az iskolában töltött kb. kilenc óra után még jöhet az otthoni dolgozatjavítós, dolgozatelőkészítős, másnapi órákra készülős menet. Ez nem tetszik. Mert máshogy is lehetne. Csak egy kicsit oda kéne figyelni rá a nagy ritkán előforduló országos leállás szervezésekor, hogy mi újság az oktatásügyben. Egyébként meg ha annyira kevesen jutnak el a felvételire jan. 19. szombaton, akkor igen, lehet, hogy egy másik szombat is ki lesz jelölve - de akkor az már nem + egy szombat lesz, hanem + 2 szombat, hiszen attól teljesen függetlenül, hogy lesz-e második, az első (jan. 19-i) szombaton így is úgy is be kell, hogy menjek.


"A felvételiző gyereknek mindegy, hogy melyik szombaton megy be.

Egyáltalán nem mindegy, hogy

- rákészül lelkileg, úgy indul el otthonról, beül, megírja, túl van rajta vagy

- rákészül lelkileg, úgy indul el otthonról, menet közben izgulás, hogy az adott közlekedési körülmények között egyáltalán oda fog-e érni időben, odaér, sztrájkol a tanári kar fele, ezért közlik vele, hogy elmarad a mai felvételije, majd valamikor újra kell jönnie, de hogy mikor, azt még meg se tudják mondani neki, aztán újra rá kell készülnie lelkileg, újra el kell indulnia otthonról, út közben azon filózhat, hogy vajon megint el fog-e maradni valami miatt, vagy most már tényleg megírhatja, megírja, túl van rajta.


"Tekintve, hogy feltehetően otthon voltál a téli szünetben"

Az, hogy otthon voltam, még nem jelenti azt, hogy nem dolgoztam, ugyanis a tanárok nem kötelesek a teljes heti 40 órás munkaidejüket az iskola épületében ledolgozni, ilyen a szerződésük, ha az a passziójuk, akár az otthoni infrastruktúrájukat is koptathatják iskolai célokra december utolsó napjaiban egész nyugodtan - és nem, nem kapnak céges számítógépet, céges mobilt, céges mindenfélét, és nem, nem fizeti nekik még részben sem az iskola fenntartója se az internethozzáférésüket, se a telefonszámlájukat, se semmi ilyesmit, akkor sem, ha mondjuk épp osztálykirándulást szerveznek ezek segítségével otthonról. Ráadásul nem mehetnek akármikor szabira, mint más munkavállalók, hanem márpedig akkor kapnak szabit, amikor, és csönd (főszezonban, hogy a híresen magas fizetésükből rövidebb ideig tudjanak csak nyaralni). De ha az irigység beszél belőled, legyél te is tanár, akkor neked is lesz téli szüneted.


"Ha pedig a te iskoládban a pedagógusok többsége úgy dönt, hogy csatlakozik, akkor tartsd tiszteletben a döntésüket."

Mondta valaki, hogy én nem sztrájkolnék? Mellesleg kíváncsi vagyok rá, akkor mit szólnál az egészhez, ha lenne 2-3 felvételizésben érintett gyereked...

2019. jan. 6. 20:44
 63/69 Ypszilon1980 ***** válasza:

Oké, de azt már kitárgyaltuk, hogy olyan nem lesz, amikor mindenkinek jó és ha nem a gyerekek, akkor hétköznap a dolgozó emberek lesznek felháborodva, nem beszélve arról, hogy azért jó a szombat, mert másnap nagyon sok ember nem dolgozik, sokan ráérnek, suli sincs.

Azt, hogy miért 19-re rakták, azt kérdezd meg a szakszervezetektől, biztos van oka, nem csak hasraütés.

2019. jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:

Kérdező nem fogod fel?


Aki el akar jutni, az el fog jutni. Innentől kezdve értelmetlen a kérdésed.


-A tömegközlekedés nem állhat, mert elégséges szolgáltatást nyújtani KÖTELEZŐ.

-Saját autó, ismerős,ismerős-ismerőse,taxi,rokon,bicikli,roller,gördeszka, osztálytársak szülei tudnak segíteni, ha esetleg mégse jönne a tömegközlekedés.

-Egy ilyen eseményre amúgy is előbb indul az ember, ha pedig útlezárás lesz, akkor még előbb kell elindulni. Tekintve, hogy 10-kor kezdődik, így még azt se lehet mondani, hogy hajnalban kellene elindulni, így is továbbstresszelve a gyerekeket.


-Ha a tanári kar sztrájkol, megint ügyefogyott a kérdésed, mert akkor valami oka van annak, és a tanári gárda szerint most fontosabb a sztrájk, mint a felvételi.


"majd valamikor újra kell jönnie, de hogy mikor, azt még meg se tudják mondani neki"


Hát elég hülye tanárnak kell lenni ahhoz, hogy ezt ne tudja előre. De ha nem is, kb 10 mp-es google keresés kiadja. Jegyezd fel :

2019. január 24., 14.00


Továbbá, hány tanár is kell a felvételiztetéshez? Ne próbáld nekem megmagyarázni, hogy az összes, adott iskolában tanító tanárnak jelen kell lennie, mert ez nem igaz.

2019. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
75%

Ismetlem magam.


Troll a kerdezo.

2019. jan. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 Alex Fly ***** válasza:
@62: +1 szombat? Vagy +2 szombat? Az még mindig nincs 400 óra - vagyis nincs okod panaszra.
2019. jan. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 Andizsuzsi ***** válasza:

" De ha az irigység beszél belőled"


Nem, a tapasztalat. 30 éve dolgozom iskolában, pontosan tudom, hogy mit, mikor és mennyit dolgoznak a pedagógusok. Ahogy azt is tudom, hogy bár nem mehetsz akkor szabadságra, amikor akarsz, ennek kompenzálásaként évi 46 nap szabadságot kapsz, amibe rendszeresen nem férnek bele az évközi tanítási szünetek, így gondolom nem tévedek nagyot, ha feltételezem, hogy te sem szabadságon voltál az említett napokon. Továbbá max. 26 órát töltesz tanítással egy héten, így a fennmaradó idődet fordíthatod javításra és készülésre.

Tisztában vagyok vele, hogy nem könnyű ma pedagógusnak lenni, sz@r a fizetés, fásultak a kollégák és egyre nagyobb a nyomás a szülők részéről. De ezt a nyafogást nagyon nehezen viselem. Amikor a pedagógus 3 órakor ájuldozik, hogy már reggel óta ott van. Ettől függetlenül a szülők megoldanák, aki tud, elmenne, aki nem, az menne a pótnapon. A saját gyerekemet a pótnapon nem küldeném el iskolába, hanem délután kipihenten mehetne felvételizni.

Nyilván, ha olyan lenne a helyzet, akkor az EMMI jelölne ki új szombatot. De nem lesz, mert a kormány le fog ülni tárgyalni, nem tehet mást.

2019. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:

"Arról is beszélt, hogy bár január 19-én lesznek a központi középiskolai felvételik, ők nem a gyerekekkel akarnak kitolni, ezért úgy időzítik majd a blokádot, hogy ne a felvételikre eljutást, vagy az onnan elvonulást akadályozzák.


"


Kérdés lezárva.

2019. jan. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 A kérdező kommentje:
"Arról is beszélt..." - Ki?
2019. jan. 7. 22:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!