Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megbénítani az országot...

Megbénítani az országot január 19-én? Aznap vannak a középiskolai felvételik! A gyerekekkel meg a felvételiken felügyelő tanárokkal akarnak kitolni? Hogy jött ki ez a dátum?

Figyelt kérdés

2019. jan. 5. 16:56
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 A kérdező kommentje:

"veled és a tanárokkal már rég kitoltak"

Ha még mindig nem jött le, hogy én tanár vagyok, akkor kár beléd a szó...

2019. jan. 5. 19:03
 22/69 anonim ***** válasza:
62%
Miért, akkor már nincs is igaza? Ha NEKED nem esett volna le eddig, akkor most szólok, hogy nem azok az emberek a hibásak a kis kellemetlenségért, amit okoznak majd 19-én, hanem a kedves kormányunk. Bele se merek gondolni, hogy hogy lehet valaki tanár ennyi ésszel...
2019. jan. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos a sztrájkok ilyenek. Általában azokon csattan az ostor, akik nem is tehetnek róla.

Jó pár éve én is megtapasztaltam pl a MÁV sztrájkot. 30 óra alatt értem haza K.E megyéből Sz.Sz.B. megyébe.


"a felvételiken felügyelő tanárokkal akarnak kitolni?"

És ha ők is "sztrájkolni" fognak?


Tudom rossz vicc és le is leszek érte pontozva.

De pont a túlóra törvény ellen is tiltakoznak és a "sztrájk" szombatra esik, igy max egy túlóra nap esik ki. Sok ember nem is dolgozik szombaton. Igy egy " nesze semmi fogd meg jól" sztrájk.

2019. jan. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 A kérdező kommentje:

"Minél kellemetlenebb legyen annak, aki miatt történik."

Tehát szerinted a gyerekekkel kell elbánni ahhoz, hogy a lehető legkellemetlenebb legyen a jelenlegi kormánynak?

2019. jan. 5. 19:11
 25/69 anonim ***** válasza:
65%
OK akkor át lesz téve egy héttel későbbre. Így jó lesz?
2019. jan. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 A kérdező kommentje:

"És ha ők is "sztrájkolni" fognak?"

Akkor még egy szombatjuk rámegy majd, ahelyett, hogy a decemberi hétvégementes időszak után legalább januárban-februárban lehetnének végre hétvégéik, mert előbb-utóbb le kell bonyolítani a felvételiket. Két esetben is ez lehet a végkifejlet:

- akkor is, ha tényleg nagy lesz a leállás, ami miatt sokan nem jutnak majd el a felvételi helyszínére

- meg akkor is, ha a gyerekek odajutnak, de a sztrájkoló tanári kar miatt nem lesz elég felügyelőtanár a termekben: és akkor a gyereknek dupla szívás, mert egyfelől stresszes volt az odajutás, másfelől meg kiderülhet, hogy potyára ment oda, potyára készült rá lelkileg, mert nincs, aki felvételiztesse, így aztán pár hét múlva majd jöhet újra...


"pont a túlóra törvény ellen is tiltakoznak és a "sztrájk" szombatra esik, igy max egy túlóra nap esik ki. Sok ember nem is dolgozik szombaton. Igy egy " nesze semmi fogd meg jól" sztrájk."

Hát ez az. Egy normál hétköznapon sokkal nagyobbat szólhatna úgy egyáltalán - ehhez képest a gyerekeket veszik célba (meg a tanárokat).

2019. jan. 5. 19:22
 27/69 A kérdező kommentje:

"OK akkor át lesz téve egy héttel későbbre. Így jó lesz?"

Hát jobb lenne. De hogy szombaton... Ezt is te találtad ki? :)

2019. jan. 5. 19:23
 28/69 anonim ***** válasza:
37%

Jól látszik, hogy miért is tart itt ez az ország.

A kérdező tök jogosan veti fel, hogy nem a legmegfelelőbb az időpont.

Reakció?

Kb leszarják nagy ívben.

2019. jan. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 A kérdező kommentje:

"nem azok az emberek a hibásak a kis kellemetlenségért, amit okoznak majd 19-én, hanem a kedves kormányunk"

Azért viszont, hogy azt a "kis" kellemetlenséget pont az országos középiskolai felvételik napján okozzák majd, tehát a felvételiző gyerekeknek is okozzák, nem csak a felnőtteknek, nem a kedves kormányunk a hibás.

2019. jan. 5. 19:31
 30/69 anonim ***** válasza:
62%

Még mindig:

-A körzeti iskola ahol megírhatja a felvételit séta, de maximum pár megállós busz távolságra van mindenhol

-Ha esetleg nincs busz, akkor csak van otthon autó/ismerős autója/osztálytársak szülei akik be tudnak segíteni.


Úgy próbálod beállítani, hogy az egész a tanárok és diákok ellen van (miközben a mai tüntetésen mind tanárok és diákok kint voltak).

Mintha apokalipszis törne ki, és többszázezer gyerek élete kettétörne, mert mondjuk 1 órával hamarabb kell elindulniuk.


De ha elolvasnád, 19-én még csak demonstráció lesz, nem sztrájk.

2019. jan. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!