Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi is az O1G értelme?

Mi is az O1G értelme?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok, és nem igen értek a politikához, de nem is nagyon érdekel.

Se a jelenlegi kormány sem az őket támadó ellenzék nem tűnik szimpatikusnak, de néha nézem a tüntetéseket a TV-ben és egy vicc parádé az egész. Pláne ami a MTV székháza előtt volt, annyit én még nem nevettem.

Most a tüntetések és ellenzékiek "jelmondata" mintha az O1G lenne, de komolyan? Annyira szánalmasnak tartom ezt. Ez egy olyan szó, amit a legtöbb műsorban még ki is sípolnak, ráadásul én nem szívesen támogatnék olyanokat, akiktől annyira futtja, hogy leszólnak valakit, aztán tombolnak. Tényleg, írjuk ezt rá papírpénzekre, firkáljuk fel a villamosokra...

Őszintén, ennek mi értelme van?

A válaszoknál próbáljon meg minden kultúrált maradni, ha kérhetem.



2019. jan. 5. 17:19
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
82%

"de persze, oltsatok le, mielőtt elmentek kocsikat gyújtogatni."

1: Ugy tünik inkább te oltogatsz le sorban mindenkit aki nem ért egyet veled.

2: Pontositanád, hogy milyen kocsigyujtogatásokrol beszélsz? (Esetleg egy tankot is láttál?)

2019. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

"Gimnazista vagyok, és nem igen értek a politikához, de nem is nagyon érdekel."

Megpróbálom érzékeltetni állításod értelmét. Adott egy nagy tenger, annak a közepében egy emberke, aki kijelenti: nem értek az úszáshoz és nem is érdekel. És nem érti, miiért igaz, hogy még hátra van két perce, aztán nincs tovább.


Politika akkor nem létezik, ha csak egy ember van a földön. Ha már kettő, az csoport, egyeztetniük kell, mert mindkettőnek más az érdeke. Ez a politika kezdetleges formája. Aki nem ért hozzá, elsöprik, és nem érti, miért mindig ő húzza a rövidebbet. A mai politika ettől csak abban különbözik, hogy ne m kettő, hanem nagyjából hétmilliárd embernek kell egyeztetni. Ebben az országban, kerekítve tízmilliónak.


Hogy te a mostani eseményeket komolytalannak tartod, teljesen megértem. Amit az ember nem ért, az mindig nevetséges, míg nem fájdalmas. Hamarosan ez is eljön, még pár év...


Azért hogy megértsd - na nem ma tüntetéseket, de valami halvány sejtés lehessen, próbálj meg 3 kicsit eltérő véleményű ember (osztálytárs) tevékenységét összehangolni. Ha megúszod körberöhögés, pláne verés nélkül, talán megsejted, mennyire nehéz néhány millió, nagyon ellenséges ember ténykedését összehangolni. Talán nem lesz annyira nevetséges.

2019. jan. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
61%
Ha te jelenleg gimnazista vagy akkor én is.
2019. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
17%
Az ellenzéket zavarja, hogy nem ők vannak közel a tűzhöz és most a túlóratörvény segítségével tüntetésbe kezdtek ami már abba alakult át, hogy leakarják váltani a kormányt ami igazából esélytelen. Szerintem kb. májusig fog tartani a kitartás amik újfent koppanak az EP válaszásokon, mert hiába mondják az ellentettjét itt GYK-n meg pár ezren a Kossuth téren a káoszkeltés és a sárdobálás nem szimpatikus az embereknek. Az se, hogy az ellenzéki pártok összefonódnak.
2019. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

"Ha te jelenleg gimnazista vagy akkor én is."

Te csak örülnél, ha az lehetnél, ő viszont tényleg az. :)

2019. jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
53%
Ezek el fogják takarítani a fideszt.
2019. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
H jó sokszor látható helyekre odaírod lemond a miniszterelnök.
2019. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
54%
Holnaptól jön a S(imicska)1G, a Gy( urcsány)1G, a H( adházy)1G, a V( arjú)1G, a K( uncze)1G, a D( emszky)1G, a B( ajnai)1G, a T( ordai)1G....csak szólok, tessék megtanulni ám a rövidítéseket 😁😁
2019. jan. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
:DDD
2019. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 Ypszilon1980 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Semmi gond nincs azzal, hogy nevetsz ezen és nem tetszik ez a felirat. Nyugodtan lehet újat, frappánsabbat kitalálni és azt ismertté tenni.

Az baj, ha nem érdekel mi történik, mert majd érinteni fog téged is.

De elmondom miért lett ez jelmondat vagy leginkább mozaikszó véleményem szerint.

Egyszerűen azért, mert ez a mai magyar fiatalok beszédstílusa, kifejezőképessége, megnyílvánulása. Azt gondolom, hogy ennél jobban nem is lehetne a mai magyar Y és X generációt és a mondanivalót összefoglalni.

Természetesen nem kell vele egyetérteni, nem kell támogatni, de nem tudom mire érted a tombolást?

Legtöbb műsorban valóban kisípolják, de az utcán munkába vagy iskolába menet többet hallod, mint amennyit tévézel.

2019. jan. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!