Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi is az O1G értelme?

Mi is az O1G értelme?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok, és nem igen értek a politikához, de nem is nagyon érdekel.

Se a jelenlegi kormány sem az őket támadó ellenzék nem tűnik szimpatikusnak, de néha nézem a tüntetéseket a TV-ben és egy vicc parádé az egész. Pláne ami a MTV székháza előtt volt, annyit én még nem nevettem.

Most a tüntetések és ellenzékiek "jelmondata" mintha az O1G lenne, de komolyan? Annyira szánalmasnak tartom ezt. Ez egy olyan szó, amit a legtöbb műsorban még ki is sípolnak, ráadásul én nem szívesen támogatnék olyanokat, akiktől annyira futtja, hogy leszólnak valakit, aztán tombolnak. Tényleg, írjuk ezt rá papírpénzekre, firkáljuk fel a villamosokra...

Őszintén, ennek mi értelme van?

A válaszoknál próbáljon meg minden kultúrált maradni, ha kérhetem.



2019. jan. 5. 17:19
1 2 3 4
 31/37 Estádio de Felchút ***** válasza:
48%
Én ezt a sz*rt nem olvasom végig. de O1G, az hótziher.
2019. jan. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

"nem tudom mire érted a tombolást?"

Gondolom, a többfelvonásos színjátékra az MTVA székházánál, meg az egész interpretálását azóta.

2019. jan. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Alex Fly ***** válasza:

Lehetb hogy nem tetszik sem a kormány, sem az ellenzék -azaz egyetlen honfitársad sem; de ettől még egy országban élünk.

Az O1G pedig lehet, hogy vulgáris, direkt és szókimondó, nem olyan szofisztikált és mindig az adott helyzethez alakítható, mint a migránsozás vagy a sorosozás; de ezzel elkentétben nem valamelyik párt által a hazugságaik elfedésére kitalált kifejezés, hanem éppen ellenkezőleg: alulról szerveződő mozgalom, közvetlenül az ország lakosságának nagyobbik részétől, akiknek tele a botjuk a jelenlegi rezsim garázdálkodásával.

Mielőtt valaki említenég tudom hogy ki volt az, aki híressé tette ezt a mondatot -de már régen nem az említett emberhez kötődik: egy ország jelentős része azonosult vele és érzi magáénak. Lehetb hogy a kormányfőnek is érdemes lenne elgondolkoznia azon, hogy szeretett nemzetével szemben hogyan és miért sikerült kiérdemelnie ezt az epitheton ornanst...

2019. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, némelyik tényleg hasznos volt.

Nem csak az ellenzék meg a kormány van, nagyon sokan vannak, akik egyiket se támogatják.

Nem írtam, hogy Orbán nem érdemel ilyen gúnyneveket, de ez gyerekes.

Írta valaki, hogy az én korosztályom csak így tud megnyilvánulni, ami nem igaz, de a tüntetéseken nagyon kevés fiatalt látok. Egy ismerősöm volt, aki kiment, és alig tíz, akik tudták, hogy tüntetés lesz.

Megint belém fognak kötni, de azért megkrédezem: mivel jobb az ellenzék? Oké, Orbán ellen vannak és mondtak pár ígéretes dolgot. De minden kormány így kezdi. Ők mivel lennének jobbaK?

2019. jan. 6. 11:08
 35/37 anonim ***** válasza:
Gengszter is lehetne...
2019. jan. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Ypszilon1980 ***** válasza:

Félreérted. Nem minden fiatal ilyen, de a legtöbb igen.

Nem jobb az ellenzék, csak az amit képviselnek könnyebben befogadható. Nem feltétlen a kormány leváltás a megoldás, hanem az, hogy ezt az egyeduralmat, a hatalmat minden felett nem lehet demokráciának nevezni és nem is tudjuk befogadni. Próbáljon meg egy mai fiatal lakáshoz jutni pl. önerőből, vagy annak egy részéből, lehetetlen. Ellenben azt hallod állandóan, hogy a felső körben ki milyen vagyonhoz jutott éppen, és tízmilliárdokról van szó, nem milliókról.

Nem tudom te kikkel beszéltél, mert a tüntetéseken többségben vannak a fiatalok, persze vannak köztük 40 évesek is, és azok az emberek, akik valamilyen szinten érintettek.

Persze ezekkel nem kell mindenkinek egyetérteni.

A fő kérdésre visszakanyarodva meg azt tudom még hozzátenni, hogy született egy O1G jelmondat, nyílván nem tetszik mindenkinek, de teljesen mindegy, mert akármi is lett volna helyette, ugyanazt az ellenszenvet váltja ki azokból, akiknek az O1G sem tetszik.

Ez lett, ezt skandálják, ezt írják, festik mindenhová, ez már így lesz, ezen nem fognak változtatni.

A tombolásról csak annyit, hogy senki sem tombol, ezek demonstrációk inkább, nem tüntetések, ehhez meg ezek a dolgok hozzátartoznak. A tüntetés az az volt, amit a Fidesz csinált 2006-ban.

2019. jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Nagyon primitív,alpári dolog. Jellemzi a teljes magyar ellenzéket pártokkal, szavazókkal együtt.
2020. márc. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!