Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért annyira természetes az,...

Miért annyira természetes az, hogy a magyar politikusok olcsón esznek?

Figyelt kérdés
Elég nagy feltűnést keltett, hogy az új miniszterelnökségi épületben a Karmelita menzán milyen kellemesen olcsóak az árak. Most látom a Hír Tv-ben, hogy valami illetékes azzal próbál meggyőzni, hogy nincs ebben semmi látnivaló, mert a Parlamentben és a Fehér Házban is hasonló, illetve még olcsóbb az árszínvonal. Ezt én is meg tudom erősíteni, pár éve jártam ott, és pár száz forintért finom és bőséges ételeket adtak. Kóka János facebook bejegyzésében is azt írja, hogy demagógia a Karmelita menza árait számon kérni, mert a politikusok mindig olcsón ettek. Ez valami alkotmányos jog nekik? Eddig erről nem tudtam.

#Karmelita menza
2019. jan. 9. 19:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Tehát nekik is üzemi konyha szinten kéne étkezni?"


Ilyet senki sem mondott. Zabáljon kukorica darát meg tojatótápot.

2019. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Akik itt mindenféle iskolai, meg postai menzákra hivatkoztak, biztos nem ettek még a Parlamentben. Elég ha annyit mondok, hogy nem az ugyanaz a minőség és mennyiség.
2019. jan. 9. 20:20
 13/16 anonim ***** válasza:

A nem piaci áron adott ebéd egyfajta juttatás amivel rengeteg vállalat is él. Az egyik cég ahol dolgoztam ingyen adta az ebédet mind az 1000 dolgozónak. A másiknál meg 300 forintot kell fizetni a többit a cég állja.

Szóval nem csak a politikusok esznek olcsón hanem sok gyári munkás is és ez így van évtizedek óta.

Ha az ellenzék annyira kifogyott a témából, hogy ezen túráztatja magát, akkor súlyosbodtak a problémák, mármint az ellenzéki oldalon. Ha így folytatják akkor olyan verést kapnak a következő két választáson, hogy Sargentini asszony is telesírja a zsebkendőjét.

2019. jan. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Részemről ez nem kormánypárti-ellenzéki kérdés, mert sajnos a pitiáner potyázás, a mutyizás nálunk nemzeti sajátosság, csak a hivatalosan is milliókat kereső politikusoknál ez még visszatetszőbb. De ezt csinálja vagy csinálná a kisember is, ha csak lehetősége nyílik rá. És még egyszer hangsúlyoznám, hogy a csőgyári kedvezményes menza mennyiségében, minőségében és választékában össze se hasonlítható egy szerénykedve menzának nevezett Gundel önkiszolgáló étteremmel.
2019. jan. 10. 07:15
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan, mikor nem látják fától az erdőt.


"Bocs, de az amit a menzán fizet, az már nem adóforint, az az ő saját pénze."

Havonta 2,54 millióba kerül csak a hely bérlése. Ez összejön párszáz forintos árakon, miközben csak szűk rétegnek elérhető?

2019. jan. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

'Ilyet senki sem mondott. Zabáljon kukorica darát meg tojatótápot.'


Na persze.. Ennyi erővel kiküldheted a rétre legelni, mert az még olcsóbb :P

2019. jan. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!