Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme növelni a minimálbé...

Mi értelme növelni a minimálbért, ha az árak azonnal emelkednek?

Figyelt kérdés
Így nem élek jobban, mint tavaly, legfeljebb nem rosszabbul.
2019. jan. 10. 08:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
94%

"Az árak nem igen emelkednek drasztikusan, most az, hogy egy-egy termék ára megnövekszik, az a kereskedőtől is függhet, köze nincs a minimálbérhez."


Te mekkora egy buta ember lehetsz. Az adót emelik az adott termékeken. Ezért lesz drágább. Még ausztriába is olcsóbb minden. Vagy nézd meg a lengyel barátainkat ott 8% adó van... Például az üdítő ára kint 200ft al olcsóbb és még többet is keresnek....


Elvakultak vagytok páran

2019. jan. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
12%

# 11

8 éve nem emeltek adót (lassan 9) sőt egyes termékeknek levették 5% ra de csak egy hónapig volt annyival olcsóbb mert lassan visszakúsztak az eredeti árra (a piac így működik, nincs megszabva hogy mennyi lehet az adott terméken a profit).

2019. jan. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Az árak akkor is emelkednek, ha nem emelik a minimálbért, szóval... :D
2019. jan. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
1-es,te nagyon okos,a kenyér és a tej sem a legegészségesebb:D
2019. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
4%
Hát kedves kérdező, te sem vagy közgazdász ,ugye??
2019. jan. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
29%

"Hát kedves kérdező, te sem vagy közgazdász ,ugye??"


Igazából ilyesmivel még általános iskolások is tisztában vannak

2019. jan. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"Kenyér, tej, tejföl, minden alap élelmiszer ugyanannyi mint 2010-ben volt."


Akkor most azt állítod, hogy a Központi Statisztikai Hivatal hazudik és nem valós adatokat közöl?

2019. jan. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Azert emelik, hogy a buta réteg elé tudják tolni, hogy bezzeg Gyurcsány idején mennyi volt a minimálbér és bezzeg most mennyi. Emelik, hogy úgy tűnjön tényleg jobban megy minden.

Nyilván aki kicsit is nyitott szemmel jár, az tudja, hogy az árak a boltokban már nyugat - európai szinten vannak. A bérek viszont kb az ötödük. De van akit meg lehet vezetni.

Én pl sokat vásárlok Németországban és Ausztriaban. Az élelmiszeràrak és az elektronikai termékek ugyanannyik, vagy olcsóbbak. A szolgáltatások és a lakhatas drágább, de arányaiban a fizetesekhez képest náluk még olcsóbb.

Ez az árverés, a magyarok nagy része azt hiszi, hogy máshol milyen drága az élet. Azt hiszik, hogy a minimálbér emelés valamit is ér. Semmit, ilyen tempóban emelve és növelve az árakat 50 év múlva sem érjük utol nyugatot...

Őszintén sajnálom azokat, akik benyelik az emelést és nem veszik észre a drágulást.

Tiszta szívből utaltam Gyurcsányt, de amikor át adták az országot 2010-ben,szerintem valamennyivel még jobb is volt az eletszinvonal. Semmit nem javult 9 év alatt sajnos az ország helyzete. Még romlott, már az uniòba se vennènek fel

2019. jan. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
93%

"Én a CBA-ba járok. Ott változatlanok az árak 2010-óta. A tejföl, zsemle, kenyér, tej ugyanannyi."


Mesélj már melyik CBA-ba? Mert mifelénk azt írja a KSH, (nem tudom te melyik országban laksz) hogy 28%-al nőttek az élelmiszerárak 2010-hez képest. :-)


Vagy lehet, hogy fel van dugva neked egy időgép és mindig bekapcsol mikor belépsz a CBA-ba, lehet érdemes lenne kipróbálni ha elfogadják a papír kétszázast, akkor időutazó lettél. :-D

2019. jan. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Semmi akadalya hogy kimenjel Ausztriaba az Aldiba eladonak, 1500€-s bert kinalnak (tegnap olvastam). Abbol kifizeted az egyszobas garzonodat ugy 1000-1200€-s aron, a maradekbol fenntartod az autod meg elsz mint Marci Hevesen!
2019. jan. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!