Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 74 éves nénivel ordítozó...

Árokpart kérdése:

A 74 éves nénivel ordítozó kalauz ügyét más szerint is hivatalból is vizsgálnia kellene az igazságszolgáltatásnak?

Figyelt kérdés
Szinte már az egész ország erről beszél így az esetet szerintem itt a fórumozók többsége is hallotta. Dióhéjban azért. A néninek lejárt a személyi igazolványa, viszont attól még az életkora kiderül belőle, tehát tudható, hogy ingyen utazhat. A kalauz tegezve elkezdett vele ordítani, fenyegetőzni kitette a peronra, majd egy házaspár vett neki jegyet így tovább tudott utazni. Majd ezután a házaspárt kezdte el rendőrrel megfenyegetni. Szerintem ez a kalauz részéről jogosan kimeríti a garázdaság minimum szabálysértési alakzatát. Igazán nem tudta volna a kalauz azt mondani, hogy tessék csak nyugodtan felszállni, de a következő utazás alkalmával legyen érvényes a személyije? Nem egy szolgáltatás?
2019. febr. 4. 22:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
igen
2019. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

Igen.


Különben szerintem látszik is az életkor, hiába nagyon fitt valaki, akár esetleg futóbajnok 74 évesen, akkor is 65-öt ki lehet nézni belőle a tekintete alapján is már, ha máshonnan nem, és az már elég, mert onnantól ingyenes.


Én nem olvastam a hírt, mutatná valaki?

2019. febr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%

Pont ma kaptam el egy ilyen beszélgetést a sínfelújítás miatt amikor hatvanban szálltam át a vonatpótlóra:

(2 néni)

"-Engem már teljesen összezavar ez az egész.

-Majd megtudják, ha nyugdíjasok lesznek.."


Tehát arra, hogy nem találja az orra előtt álló vonatpótlót meg, hogy elfelejtette érvényesíteni a személyijét arra kifogás, hogy nyugdíjas xD Mintha nem lenne rá ideje ezzel foglalkozni.. Dehát mit tudom én..majd ha nyugdíjas leszek

2019. febr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

3: Az életkorára célzott azzal, hogy nyugdíjas. Az életkorára fogta. Tudod, az életkorral gyakran hanyatlanak a képességek.

Olyannyira, hogy van, aki szakápolásra szorul.

2019. febr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Jó, persze, megújíthatta volna, de ez akkor is fassàg.
2019. febr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%

Bemutatkozott a magyar kulturha.

Aki teheti, az meneküljön ebből az idegbeteg bunkókkal teli országból.

2019. febr. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Jó, kezdheted
2019. febr. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Andizsuzsi ***** válasza:
56%

Válasszuk ketté a dolgot. Ordítani nyilván nincs joga, bár az azért nem az igazságszolgáltatás hatásköre.

Leszállítani joga volt, hiszen a néni nem tartotta be az utazási feltételeket. Pont azért, mert ez egy szolgáltatás, meghatározott feltételekkel lehet igénybe venni.

2019. febr. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem. Elég ha a MÁV intézi.
2019. febr. 5. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

8:

Az a láb nélküli ember sem, aki a BKV-n nem tudta igazolni papírral, hogy rokkant. Ja, csak itt is olyan esetről van azó, ahol 100% bizonyossággal meg lehetett győződni róla, hogy a néni 65 feletti, hiszen a lejárt igazolványa igazolta. A szabályt, hogy érvényes igazolványa legyen, azért találták ki, hogy ne csaljanak azzal, hogy bemondásra vegyék igénybe a kedvezményt. De itt pontosan tudta a kalauz, hogy a nénit megilleti a kedvezmény. Ezt mondják a jogban úgy, hogy nem a jogszabály szellemében járt el. Na, ezzel van a baj. A kalauz gyakorlatilag visszaélt a szabállyal.

2019. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!