Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az embereknek miért volt gond...

Az embereknek miért volt gond a 30O forintos vizitdíj, amikor a 10000 forintos hálapénzt dalolászva adják az orvosoknak? Nem inkább a hálapénzt kellett volna kriminalizálni?

Figyelt kérdés
2019. febr. 5. 08:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Kádár népének van egy kőbe vésett szentháromsága: minden ingyen, alanyi jogon jár és állami. Olyan nem létezik, hogy én fizessek az orvosnak kötelezően! Az ingyér' van! Ha a zsebibe akarom dugni a borítékot, hát akkó' megteszem, de ez nem kötelező, hanem csak én akartam meg különben is ez a szokás. De ha valamiért kötelező jelleggel fizetni kell, az már nem is kell a prolinak, mer' az nem jó. Inkább kifizeti a tízszeresét maszekba' meg fű alatt, az nem fáj neki.
2019. febr. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
66%
Falun amúgy is úgy megy, hogy receptíráskor ugrik egy ötszázas. De ez ugye nem kötelező...
2019. febr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

Ohhh, ne keress értelmet benne... Én emlékszem a vizitdíjas időszakra. Pár perc alatt bejutottam a dokihoz, mert a nyugdíjas brigád nem volt ott, most meg minden ugyanolyan mint azelőtt. Ezért meg is untam és inkább kifizetem a pár ezret maszek orvosra. Lehet, hogy ez volt inkább a cél?


Na mindegy, a hálapénz akkor fog kikopni, mikor ez a sok posztkádárista meghal. 40-50 év szerintem maximum.

2019. febr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%

De hát a hálapénzt azt nem úgy adják, hogy kötelező, hanem azt igazából nem is adják, csak gyakorlatilag de, szóval...

Próbálj meg magyar gógyival gondolkodni! :'D

2019. febr. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%

Az öregasszonyoknak volt gond csak, mert így nem használhatták társalgónak az orvosi rendelőket. Nálunk, a szomszéd kisvárosban ahova tartozunk orvosilag állandó probléma ez, feltolódik az ellátás. Bemész 7:30-ra, 11:30-kor még nem szoktál sorra kerülni, mert annyi öregasszony van előtted.

De, ha tényleg valami komoly bajuk lenne, de mindegyik félóra recept feliratás után úgy jön ki, hogy fogja széttépi a felírt recepeteket és dobja ki a kukába majd egy ,,holnap ugyanitt ugyanekkor?" kérdéssel elköszön a többiektől majd mennek haza. Másnap kezdődik minden újból.

2019. febr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Na, az 1-es tökéletesen tudja, hogy miről beszélek. :D
2019. febr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Én támogatnám, hogy újra bevezetésre kerüljön.

Persze valamilyen nyomon követkető formában, hogy el is lehessen számolni vele. Ne csak úgy bevágjuk a fiókba.


Lehetne vele rendezni a béreket. De nem ez lenne csak az előnye.

Eltűnnének a rendelőkből a nyuggerek, akik fél órákat vannak bent a dokinál.

Amikor be volt vezetve szinte azonnal sorra lehetett kerülni. Ha pedig időpontot kértem még aznap kaptam is.


Csak gondolom ezt nem lehet meglépni, mert akkor a nyugdíjas kaszt belázad a fityesz ellen, aztán ugrik a szavazatok 80%-a.

2019. febr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

A vizitdíj nem szüntette volna meg a hálapénzt.

Vizitdíj kötelező lett volna. Hálapénz nem kötelező.

Minek vizitdíj, ha így is fizetünk tb-t?

2019. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

7: Én tojnék arra is, ha nem nyomonkövetkező formában lenne a vizitdíj, csak legyen már végre valami.

Vagy akkor vezessék be a kötelező öregek otthonát, hogy ne az orvosi rendelőbe járjanak már egymással tréccselni.

2019. febr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%

A vizitdíj népnyúzás volt. Sok tanulónak lejmolni kellett a szüleitől, mert ugye nekik nincs fizujuk.


Több kiadással járt mint bevétellel. Feleslegesen terhelte le az amúgy is alulfizetett asszisztenseket, ápolókat...


A hálapénz az orvoshoz megy a vizitdíjat meg lenyulták...

2019. febr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!