Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Jobbik náci, mert listázn...

Ha a Jobbik náci, mert listázni akart, akkor Orbán imádott Horthyja, aki nemcsak listázta, de haláltáborba küldte a magyar zsidókat, miért nem náci?

Figyelt kérdés
2019. febr. 12. 22:36
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
57%
Mert Horthy nem haláltáborba küldte a zsidókat, hanem megakadályozta a deportálásukat, amíg csak tudta. Mellesleg orbán a lába nyomát sem csókolhatná meg Horthynak.
2019. febr. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
57%

"Marxista esti iskola? :))))))))))))) Én nappalin tanultam a marxizmust, de ott nem Horthyrólvolt szó."


Na, ez látszik is. :))) Egyébként lenne mit tanulni a marxizmus oktatási módszerétől. Lám, itt a kérdező, akit több mint 30 év távlatából sem lehet kirobbantani az ott tanított nézetekből. Ma pár év után nem emlékezik senki, hogy mit tanítottak neki az iskolában.


Egyébként Orbán elég messze van Horthytól, mind erkölcsileg, mind politikailag, mind emberileg.

Horthy meg nem küldte haláltáborba a zsidókat, nem ártana kicsivel frissebb szakirodalmat olvasni, amit nem a foxi-maxin adtak.

Mellesleg a Jobbik sem náci. Se a "régi Jobbik", de a mostani. Szintén elég sok szakirodalom van a nemzetiszocializmus témájában is, illetve elérhető online pár kattintással az NSDAP programja és politikai céljai. El kéne olvasni, össze kéne hasonlítani.

2019. febr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
57%

#12

Na, te se fogsz a kérdezőnél jó pontokat szerezni :)

2019. febr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
39%
Hát ha ismernéd a 20. századi magyar és európai történelmet, akkor ekkora baromságot nem írtál volna.
2019. febr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

"Ma pár év után nem emlékezik senki, hogy mit tanítottak neki az iskolában."


Én sem emlékszem.:) A Horthy korról a szüleim meséltek, és sokat olvastam róla. A nagybátyám orosz hadifogságban volt, ő sem dicsőítette az öreget. Amit itt sokan előadtak, hogy az öregúr nem tehetett semmiről, az sem újdonság számomra,van két antiszemita ismerősöm, csak az lep meg, hogy aki a kormányzó úr náciságát tagadja, az lenácizza a jobbikot, mert listázni akar. Mindössze ez az égbekiáltó ellentmondás bosszantott fel, de hát én vagyok a hülye, hogy a fidesztől még mindig elvárok némi kis logikát.

2019. febr. 13. 23:02
 16/35 anonim ***** válasza:
65%
Megerősítem, amit páran írtak előttem: olvass történelemkönyvet a kommunista szennyoldalak helyett!
2019. febr. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Ne rémisztgess, már a történelemkönyveket is átírták? A gyerekeim történelemkönyvei már nincsenek meg, de azokban még az állt, hogy a numerus clausus 1920-ban hungarikum volt. :) És Horthy hozta. Lehet, hogy mégsem ő volt, hanem a Jobbik?
2019. febr. 14. 23:25
 18/35 anonim ***** válasza:
A numerus clausus nem a zsidók haláltáborba küldését jelenti. Figyelmesebben olvass!
2019. febr. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

'hogy a numerus clausus 1920-ban hungarikum volt.'


A numerus clausus előtt is léteztek Európa-szerte zsidóellenes törvények, maximum abban volt egyedi, hogy az 1. világháború után ez született meg először.

2019. febr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

"A numerus clausus nem a zsidók haláltáborba küldését jelenti."


Tényleg? :))))

2019. febr. 15. 23:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!