Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Jobbik náci, mert listázn...

Ha a Jobbik náci, mert listázni akart, akkor Orbán imádott Horthyja, aki nemcsak listázta, de haláltáborba küldte a magyar zsidókat, miért nem náci?

Figyelt kérdés
2019. febr. 12. 22:36
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Én se voltam tagja semminek, csak a KISZ-nek, ami nemigen nevezhető libsinek, mégis az vagyok neked :)


Nem azt tartom nácinak, aki a zsidókat zsidónak nevezi (vagy a cigányokat cigánynak), pl. ha azt mondod, hogy a zsidók szorgalmas, intelligens, művelt, jó humorú emberek, az nem náci megnyilatkozás, ellenben ha szerinted mindenért ők a hibásak, az már vagy nácizmus, vagy paranoid téveszme, vagy mindkettő. De ha nem értesz egyet a nácikkal, akkor természetesen nem vagy náci. Mik azok, amikben nem értesz velük egyet?


Egyébként szerintem a világban majdnem minden a gazdagoknak kedvez, úgyhogy én állítólag komcsi vagyok :)

2019. febr. 20. 23:22
 32/35 anonim ***** válasza:

Ez egy kis magyarázatra szorul: én a libsit nem a liberális szó szinonimájaként használom, hiszen nekik semmi közük a liberalizmushoz. Inkább azt értem alatta, aki liberálisnak vallja és hiszi magát, de valójában inkább kommunista elveket vall. Te egy fokkal jobb vagy, hiszen be is vallod, hogy kommunista vagy.

Az, hogy mindenért a zsidók a hibásak (legalábbis minden nagyobb rosszért, ami a világban vagy Magyarországon folyik), nem nácizmus, hanem ténymegállapítás. Minden nagy probléma gyökerénél ott vannak.

Pl. abban nem értek egyet a nácikkal, amiben ti komcsik igen: hogy az ellenvéleményt el kell hallgattatni és büntetni kell. Én nem tenném.

2019. febr. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Dehogy vallom be, hogy kommunista vagyok, azt mondtam, "állítólag". Nem akarok mindent államosítani, és nem akarom építeni a kommunizmust, mert rájöttem, hogy semmi esély rá.

Szocdem érzelmű vagyok, a skandináv rendszert találom a legélhetőbbnek.

"aki liberálisnak vallja és hiszi magát, de valójában inkább kommunista elveket vall" Ilyen figurát még nem láttam.

Abban van valami, hogy a zsidók minden jelentős dologban benne vannak, a rosszakban és a jókban is, egyszerűen mindenben. A tudományban és a művészetekben is jeleskednek, egyszerűen intelligensebbek az átlagnál. Nyilván a multimilliárdosok közt is sok van belőlük, de mért pont ott ne lenne? Ha nekem lenne annyi eszem, hogy hogy lehet meggazdagodni, én is megtenném. Az más kérdés,hogy kötelességemnek érezzem valami jóra fordítani a cuccot, mint Soros.

Az ellenvélemény elhallgattatása nem tipikusan náci jelenség. Ez sok más rendszerre is jellemző: a komcsi diktatúrákra pl., vagy éppen a középkori kereszténységre.

A szólásszabadságnak is csak határt kell azért szabni, ott, ahol sérti más emberek érzékenységét. Bizonyára te se éreznéd jól magad egy olyan világban, ahol fennen hirdetik százezrek, hogy a te fajtád gonosz, és a haza (ahol születtél, és aminek a nyelve az anyanyelved) ellensége vagy.

2019. febr. 21. 23:35
 34/35 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti:


"Az, hogy mindenért a zsidók a hibásak (legalábbis minden nagyobb rosszért, ami a világban vagy Magyarországon folyik), nem nácizmus, hanem ténymegállapítás. Minden nagy probléma gyökerénél ott vannak."


Valóban: ennél még a nácik is értelmesebbek voltak. Te a vulgár antiszemita legalja típusa vagy, ócska gyűlölködő.


Aki itt kommunista elveket vall, az szintén te vagy, hiszen a Fidesz jelenleg a legkommunistább párt Magyarországon. Egyik tulajdonságuk például helyből a történelemhamisítás, amiben te is élen jársz.

2019. febr. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

"Szocdem érzelmű vagyok, a skandináv rendszert találom a legélhetőbbnek."

A skandináv rendszer nemzetellenes, családellenes és keresztényellenes, ezek pedig a kommunistákra jellemzők. Igaz, hogy emellett még fehérellenes is.


"Abban van valami, hogy a zsidók minden jelentős dologban benne vannak, a rosszakban és a jókban is, egyszerűen mindenben. A tudományban és a művészetekben is jeleskednek, egyszerűen intelligensebbek az átlagnál."

Nem intelligensebbek az átlagnál, csak jóval több lehetőségük van kiemelkedni. Egyrészt mert egymást protezsálják, ahol csak tudják, másrészt mert gazdagok.


"Nyilván a multimilliárdosok közt is sok van belőlük, de mért pont ott ne lenne? Ha nekem lenne annyi eszem, hogy hogy lehet meggazdagodni, én is megtenném."

Pontosabban: ha te lennél olyan erkölcstelen és gátlástalan, te is megtennéd.


"Az más kérdés,hogy kötelességemnek érezzem valami jóra fordítani a cuccot, mint Soros."

Háborúk szítása, azokban a gonosz oldal pénzelése, demokratikusan választott kormányok megbuktatása, nemzeti valuták bedöntése, emberek nyomorba taszítása jó dolog?


"Az ellenvélemény elhallgattatása nem tipikusan náci jelenség. Ez sok más rendszerre is jellemző: a komcsi diktatúrákra pl., vagy éppen a középkori kereszténységre."

Vagy a mostani diktatúrára is. Bizonyos témákban a törvény bünteti, hogy igazat mondj. Más dolgokért csak a munkahelyedről rúgnak ki.


"A szólásszabadságnak is csak határt kell azért szabni, ott, ahol sérti más emberek érzékenységét."

Lehet neki határt szabni, csak akkor ne hazudják azt, hogy demokrácia van. Én viszont a korlátlan szólásszabadság híve vagyok.


"Bizonyára te se éreznéd jól magad egy olyan világban, ahol fennen hirdetik százezrek, hogy a te fajtád gonosz, és a haza (ahol születtél, és aminek a nyelve az anyanyelved) ellensége vagy."

Mindezt nap mint nap tapasztalom, és tényleg nem esik jól, főleg úgy, hogy az igazat meg tilos kimondani. Itt, egy névtelen fórumon még talán nem lesz bajom belőle, de Facebookon pl. nagyon figyelek arra, hogy ne áruljam el a politikai pártállásomat.


"Aki itt kommunista elveket vall, az szintén te vagy, hiszen a Fidesz jelenleg a legkommunistább párt Magyarországon."

El kellett volna olvasnod az összes hozzászólásomat, mert már leírtam, hogy a Mi Hazánkkal szimpatizálok.

2019. febr. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!