Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Jobbik náci, mert listázn...

Ha a Jobbik náci, mert listázni akart, akkor Orbán imádott Horthyja, aki nemcsak listázta, de haláltáborba küldte a magyar zsidókat, miért nem náci?

Figyelt kérdés
2019. febr. 12. 22:36
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

"A numerus clausus előtt is léteztek Európa-szerte zsidóellenes törvények"


Micsoda újdonság ez is! Ti mindenkit hülyének néztek?

Azt kérdeztem, hogy ha Horthy, aki mind a numerus clausushoz, mind a deportálásokhoz nyilvánvalóan listákat használt, nem náci, akkor mért náci az a jobbikos szerencsétlen, aki felvetette a zsidó képviselők listázását.

2019. febr. 15. 23:37
 22/35 anonim ***** válasza:
65%

Minden okot megadsz rá, hogy hülyének nézzünk, bocs :)

Mint már fentebb említettem, Horthy pont hogy akadályozta a deportálásokat, amíg tudta. A numerus claususra pedig szükség volt, ez ellensúlyozta a zsidók által egymásnak nyújtott protekciót, ami mindig is szokásuk volt.

(Mellesleg a női kvóta, amit mostanában a magadfajta libsik erőltetnek, ugyanolyan elven működik, mint a numerus clausus.)

2019. febr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

"Minden okot megadsz rá, hogy hülyének nézzünk, bocs :)"

Ne hidd, hogy az érzés nem kölcsönös, azért, mert én nem emlegetem folyton :)


"Mint már fentebb említettem, Horthy pont hogy akadályozta a deportálásokat, amíg tudta."

A vidéki zsidóságot rekord idő alatt szedték össze, a pestieket valóban próbálta védeni, nyilván voltak személyes ismerősei a körükben. Könnyebb sose látott embereket a halálba küldeni, mint ismerősöket. De még ha elhiszem is, hogy nem tudta,mi vár a deportáltakra, akkor is szüksége volt listákra :)(Ne feledd, hogy az alapkérdés erre vonatkozik!)


"A numerus claususra pedig szükség volt " - Ezt a véleményedet nem minősítem, hiszen nem a te náciságodat vizsgáljuk. A kérdés az, hogy szükség volt-e a törvény betartásához az izraeliták listázására.


"(Mellesleg a női kvóta, amit mostanában a magadfajta libsik erőltetnek, ugyanolyan elven működik, mint a numerus clausus.)"

Megint személyeskedsz. A gazdasági liberalizmusnak nem vagyok híve, a személyiségjogokénak igen. Akkor most libsi vagyok? Logikából azt tanultuk, hogy a féligazság hazugság. Vagy már a formállogika szabályai is megváltoztak? Az tuti, hogy én semmiféle női kvótát nem erőltetek, sőt!!! Nagyon szeretném, ha több férfi kollégám lenne! (Arányuk a tantestületben 15%.:( )

2019. febr. 16. 23:40
 24/35 anonim ***** válasza:
Ha már mindenáron vissza akarsz térni az eredeti témára (nyilván beláttad, hogy hiányos történelmi ismeretekkel kár a történelemről vitázni), akkor nem, a zsidók listázása sem nácizmus. Sőt, a politikából való kizárásuk sem lenne az, hiszen ők nem magyarok, nem Magyarország a hazájuk, tehát joggal feltételezhető, hogy nem Magyarországért cselekszenek.
2019. febr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

"Ha már mindenáron vissza akarsz térni az eredeti témára"

Mindig ragaszkodom hozzá, hogy azt a hipotézist igazoljuk, amit feladtam.


"(nyilván beláttad, hogy hiányos történelmi ismeretekkel kár a történelemről vitázni)"

Igen, ezt belátom. Olvass sokat! :) Könyveket, ne náci szennyoldalakat. :)


"akkor nem, a zsidók listázása sem nácizmus"

No, csak megszületett az eredmény. Karácsony is ezt mondta. Most már csak Orbánnal kéne elhitetni.


. "Sőt, a politikából való kizárásuk sem lenne az, hiszen ők nem magyarok, nem Magyarország a hazájuk, tehát joggal feltételezhető, hogy nem Magyarországért cselekszenek."


Szerintem a mandátumokért cselekszenek, de meg se merem kérdezni, hogy hol van csórikáméknak a hazája szerinted, nem beszélve arról, hogy az enyém hol lehet... ajaj...


Jobbulást neked! Keress egy hajadon leányzót, és szaporítsd a magyart, de szaporán, mert az akció csak három évig tart :)

2019. febr. 17. 23:05
 26/35 anonim ***** válasza:

"Igen, ezt belátom. Olvass sokat! :) Könyveket, ne náci szennyoldalakat. :)"

A "náci szennyoldalak" hűen tükrözik a valódi történelmet, a liberálkomcsi szennyoldalakkal ellentétben :) Mellesleg a könyvekkel is jobban összhangban állnak.


"Szerintem a mandátumokért cselekszenek, de meg se merem kérdezni, hogy hol van csórikáméknak a hazája szerinted, nem beszélve arról, hogy az enyém hol lehet... ajaj..."

Az ő hazájuk Izrael, a tiédet nem tudom, de biztosan nem Magyarország.

2019. febr. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Hogy lehet egy zsidózó pártnak a hazája Izrael? Vagy úgy érted, hogy lélekben? Úgy sem stimmel. Netanjahu inkább Orbánra hasonlít, mint a jobbikosokra. Persze az izraeliek éppúgy nem netanjahusok mind, ahogy a magyarok sem mind orbánisták.

Nekem természetesen ez a hazám itt, e lángoktól ölelt kis ország, de ha lélekben érted, angol-francia-skandi vagyok. Mármint ha csak az lehet magyar, aki rád hajaz.

A volt férjem meg a SZíriuszról származik :))))


Te mihazánkos vagy?

2019. febr. 18. 23:48
 28/35 anonim ***** válasza:

"Hogy lehet egy zsidózó pártnak a hazája Izrael? Vagy úgy érted, hogy lélekben? Úgy sem stimmel."

Valami félrecsúszott nálad az értelmezés során, ugyanis én nem a Jobbikról beszélek, hanem a zsidó képviselőkről, akiket annak idején listázni akartak. Az ő hazájuk Izrael.


"Netanjahu inkább Orbánra hasonlít, mint a jobbikosokra. Persze az izraeliek éppúgy nem netanjahusok mind, ahogy a magyarok sem mind orbánisták."

Nem véletlenül, ugyanis Netanjahu és Orbán is a zsidó érdekeket képviselik.


"Nekem természetesen ez a hazám itt, e lángoktól ölelt kis ország, de ha lélekben érted, angol-francia-skandi vagyok. Mármint ha csak az lehet magyar, aki rád hajaz."

Nemcsak az lehet magyar, aki rám hajaz, de aki szerint mindenki náci, aki meg akarja védeni Magyarországot, az nem magyar.


"Te mihazánkos vagy?"

Ha most lenne a választás, a Mi Hazánkra szavaznék.

2019. febr. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Gondoltam :))) Most már majdnem mindent értek. Ezt a nótát már ismerem, de azt hittem, mostanában már nem divat. Ebben a nagy iszlámveszélyben csak nem a zsidóktól félted Magyarországot? :)

Netanjahutól mondjuk elvárható, hogy a zsidók érdekeit képviselje, és meg is teszi. De Orbán? Az a baj, hogy én személyesen egy zsidót sem ismerek, mivel itt vidéken sikeresen kiirtotta őket valaki (ki lehetett?), de ismerem mondjuk Vágót meg Alföldit, hát az ő érdekeiket nem igazán képviseli Orbán. Nekem úgy tűnik, hogy a gazdagok meg a haverjai érdekeit képviseli.

Aki Orbántól akarja megvédeni az országot, azt nem tartom nácinak, feltéve, hogy mellette nem zsidózik is.

Te sértőnek tartod, ha nácinak titulálnak? Miért, ha egyetértesz a nácik nézeteivel?

2019. febr. 19. 23:33
 30/35 anonim ***** válasza:

Minél előbb olvasd el a válaszomat, mert törölni fogják!

"Ebben a nagy iszlámveszélyben csak nem a zsidóktól félted Magyarországot? :)"

Az iszlámveszély mögött is a zsidók állnak. Európában vannak olyan intelligensek az emberek, hogy potenciális veszélyt jelentsenek az ő uralmukra, ezért akarják butább, könnyebben irányítható néppel lecserélni a lakosságot. Ha a muzulmánok, négerek, cigányok kerülnek többségbe, úgyis ki fogják irtani az embereket.


"Netanjahutól mondjuk elvárható, hogy a zsidók érdekeit képviselje, és meg is teszi. De Orbán?"

Figyeld csak meg, hogy mindig az történik itthon, ami a zsidóknak jó! A bankok bármit megtehetnek, nem védi tőlük senki az embereket. A multiknak nem kell adót fizetni, mert a NAV nem ellenőrizheti őket. Legújabban pedig a lakásárak felverése a CSOK-on keresztül, hogy minél több lakás legyen a zsidóké, mi magyarok pedig csak bérelni tudjuk tőlük.


"Az a baj, hogy én személyesen egy zsidót sem ismerek, mivel itt vidéken sikeresen kiirtotta őket valaki (ki lehetett?)"

Vidéken sem irtották ki őket teljesen, én ismerek több vidéki zsidót is. Egyébként a németek, illetve a nyilasok voltak.


"Aki Orbántól akarja megvédeni az országot, azt nem tartom nácinak, feltéve, hogy mellette nem zsidózik is."

Aki a zsidót zsidónak nevezi, az miért náci?


"Te sértőnek tartod, ha nácinak titulálnak?"

Libsiktől, pl. tőled, nem tartom sértőnek, mert ti ezt a szót a normálisan, józan ész alapján gondolkodó - pontosabban egyáltalán a gondolkodó - emberekre használjátok. Egyébként meg ostobaság, mivel sosem voltam az NSDAP tagja :)


"Miért, ha egyetértesz a nácik nézeteivel?"

Honnan veszed, hogy egyetértek a nácik nézeteivel?

2019. febr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!