Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha férjhez megyek egy szír...

Ha férjhez megyek egy szír származású férfihez és szülök 4 gyereket, akkor is járnak a kedvezmények? (CSOK, szja kedvezmény, autóvásárlási támogatás, stb)

Figyelt kérdés

Ki van akadva a kormány, hogy fogy a magyar, stb. Ha félvér gyermekeknek adok életet, akkor is úgy tekintik, hogy megmentettem a magyarságot, vagy nem?


A kérdés elméleti, ebben az országban eszem ágában sincs szülni.



2019. febr. 14. 14:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

Az egyik unokám iskolai osztálytársa egy, kinézetre nem is félvér, hanem néger lány. Édesapja néger, Magyarországon tanult orvos (elismert, kedvelt orvos), magyar nőt vett feleségül, Magyarországon élnek. Itt tervezik az életüket, pedig a hazájában igen jómódú a férfi családja; de elfogadta, hogy a felesége nem akarja elhagyni a hazáját; és mivel itt tanult, neki volt könnyebb.

A kislány kifogástalanul beszél magyarul (franciául is, az iskolában német nyelvet tanulnak), kitűnő tanuló. (Magyarból a félévi osztályátlag 4,1 volt, tehát neki ebből is jobb osztályzata van, mint sok osztálytársának, akik nem félvérek.)

Két testvére van, mindegyikük tökéletes anyanyelvi szinten beszéli a magyar nyelvet.

Bizonyára a bejelentett családtámogatás miatt született az elvi kérdésed. Ha évekkel korábbi lett volna bejelentés, vagy ezután születne ez a három gyerek, mi a baj a magyarságukkal? Nem fogják felnőtt korukban nagyobb eséllyel elhagyni az országot, mint a falunk lakosai, akik nem félvérek, de külföldre költözés miatt 4 év alatt 12%-al csökkent a lélekszám.

2019. febr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%

Nekem semmi bajom nem volt a 2 szüléssel magyar kórházban. Az orvos korrekt volt, a nővérek rendesek, segítőkészek. Ugyan nem volt LCD teve a falon és lazacot se kaptam, de nem is vártam.

Olvasgasd a külföldi kórházi élményeket, ne hidd hogy amiatt hogy ott gusztusos menüt kapsz, már mindenki happy. Jártam bécsi kórházban par éve, ott se volt nővér elég, és 10-en feküdtek egy terembe. Ismerősöm 4 napig várt combnyaktörés műtetre es mai napig nem tud rendesen menni max 150m. Pedig modernebb protezist kapott mint itthon.

2019. febr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a fidesz nem tud válaszolni egy ilyen bonyolult kérdésre.
2019. febr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13%

10. Rosszul tudod (vagy hazudsz).

Nem a multiknak mondta, és nem bért akart emeltetni velük a Böszme, hanem a szakszervezetek képviselőinek a kormány által tervezett adóemelések kapcsán. Nem mindegy.

2019. febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ha itthon születnek és magyar állampolgárok, akkor igen. Születéssel megkapják a te állampolgárságodat, kivéve ha pl a szír állampolgárság kizárja azt,hogy magyar is legyen és inkább azt választják, ezt sajnos nem tudom.
2019. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%
Szemtelen, de jó kérdés. 🙂
2019. febr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
79%

Minden MAGYAR ÁLLAMPOLGÁRNAK jár minden kedvezmény, a bőre színétől függetlenül, amennyiben a kedvezmény feltételeinek megfelel.

És innentől kezdve aki ezt nem érti, az vagy provokátor, vagy hülye!

2019. febr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó, szerintem pont te nem érted a lényeget. Na, akkor melyik? Provokátor, vagy hülye?
2019. febr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
#15 Ismerek szír-magyar kettős állampolgárt, nem zárja ki egymást. (ha választani kéne, akkor is 18 évesen kellene, nem születéskor, tehát a csokot meg ilyeneket még megkapná rá.)
2019. febr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
20%
Igen, kapsz CSOK hitelt és ha még három arab gyereket szülsz akkor el is engedik az egészet. Ez az amit nem vernek nagy dobra, mert saját migráncsokat is akar a kormány mint a letelepedési kötvényes időkben. Egyébként mi sem akarunk gyereket, megyünk el az országból nyugodtan élni és majd lesz. Nem tervezünk semmit.
2019. márc. 9. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!