Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem volt választható, a...

Miért nem volt választható, a 2018. évi 12. 000 forintos rezsi támogatás?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy az Orbán kormány egyszeri 12.000 forintos rezsi támogatást adott a magyar családoknak. Ez még rendben is lenne, és ez egy jó dolog! Csak hogy az Orbán kormány mindenkinek egységesn a gáz számlában adta a 12.000 Ft-os támogatást. Ami szerintem már, igen csak problémás, és nagy gáz. Ugyanis nem mindenki gázzal fűt! Például én is távfütéses lakásban élek! A távfűtő művek fűt, és a távűtéssel van a meleg víz is. Évenkénti el számolás van a táv fűtés esetén is. Ez azt jelenti, hogy június 1.-től következő év április 30.-ig havonta jön a számla ami havi általányban 15.000 Ft/hó. Majd minden év májuában jön az éves el számoló számla. Ami idén 2018.-ban nekem 26.900 Ft. Van gázom is. De gáz számlám negyed évete érkezik, azaz 3 havonta, és 3 havonta 4.100 Ft / negyed év. Ez ilyen kevés mert a gázt csak főzésre tudjuk használni, mivel a lákásban csak egy daarb gáztűzhely van, ami főzésre és sűtésre van használva. Sem gáz kovektor nincs, sem pedig egyéb gáz késtülék nincs alakásban, a gáztűzhelyen kívűl. Na már most éppen ezért is aktuális a kérédsem. És egyben fel is háborító. Jó - jó hogy adják, a 12.000 Ft-ot. De miért épp csak a gáz számlába, és miért ne volt választható, hogy például a távhő számlába?! Mert ha választható lett volna akkor én a távhő éves elszámlásba raktam volna bele, és akkor így nem 26.900 Ft lenne hanem csak 14.900 Ft lenne az éves tvhő számlám. Így meg számomra haszna vehetettlen, és értellmetlen. Mert így is ki kell fizetnem egy összegbe a 26.900 Ft-ot. Hogy ez miért probléma nekem? Azért mert kis jövedelmű vagyok! - [link]

2018. máj. 29. 10:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt mondtátok, hogy mi az a 12 ezer forint?

Akkor szépen be lehet fizetni.

2018. máj. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es válaszíró, igen szépen be lehet fizetni a 26.900 forintos távhő számlát. Lehet hogy neked a millios fizetésedből könyen megy. De nekem a 79.979 forintos rokant nyugdíjamból igen csak húzós! És igen csak meg terehelő.
2018. máj. 29. 11:22
 3/13 anonim ***** válasza:

Komolyan nem értem. A kormány hoz egy intézkedést, ami rám nem vonatkozik, úgyhogy szidom a kormányt, hogy milyen szar. Akkor én is nekiállok és szidom, mert nincs 3 gyerekem, nem vagyok vak, nincs rokkantkártyám, nincs személyes testőrségem.

Egyébként örülj, hogy kaptál 4100 Ft támogatást... és aki nyújtja a kisujját, annak ne az egész karja kelljen.

2018. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válasz író, egy kicsit jobban figyelhetnél! Mert nem 4.100 Ft támogatásról van szó, hanem 12.000 Ft-ról! És igen azért nem örülök neki mert, a 26.900 Ft több mint a 4.100 vagy a 12.000 Ft. És igen a 79.979 forintos rokant nyúgdíból nehezebb ki fizetni 26.900 Ft-os távhő díjat, mint 4.100 Ft gáz díjat. Nem mindenkinek feltételnül öröm ez a sigítség. Mert lényegében, a nem gázza fűtőknek ez nem segítség! Mint ahogy nekem sem. Sajnos egyesek nem tudnak segiteni, vagy nem is akarnak segiteni a rászorultakon.
2018. máj. 29. 12:48
 5/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ebből nekem az jön le, hogy a távhőre is van, és mivel ez kifejezetten a fűtésszámla csökkentésére szolgál, elvileg arra kellett kapnia a társasháznak. Kaptál bármilyen levelet, tájékoztatást ez ügyben?

2018. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem semmilyen levelet nem kaptam! És választható sem volt, hogy hova kérem! Csak a gáz számlámból értesültem arról, hogy kaptam 12.000 Ft rezsi támogatást. Így a mostani gáz számlámnak a fizetendő összege 0 Ft volt, és még valószínű hogy a következő gáz számlám vég összege is 0 Ft lesz, mert 7900 Ft túl fizetésem van a gáz műveknél, a rezsi támogatás miatt. Nem arról van szó jöl jön ez is. De a távhő májusban ki állított számlában jobban mutatott volna az a 12.000 Ft. Mert akkor a 26.900 forintos éves el számoló számla helyett csak 14.900 Ft kellett volna fizetnem. De nem, ingább a gázba rakták. Mert ha a távhő számlába tették volna akkor a távhő mostani fzetendő egyenlege és a gáz számla eggyütesen is 14.900 Ft reszi támogatással a távhő + 4.100 Ft gáz az is csak 19.000 Ft lett volna, és nem 26.900 Ft távhő számlát kapok. Érted mi a problémám?
2018. máj. 30. 11:23
 7/13 anonim ***** válasza:

Értem a problémádat, eddig is értettem.:-) Viszont érzésem szerint valami tévedés van a dologban.


[link]

[link]

[link]

2018. máj. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A távhősök is kaptak, sőt, ahol távhős a lakás, de gázzal főznek, ott a gázszámlából is levették. Vagyis nekem van egy távhős panel lakásom, negyed évente 4500ft gáz, ez általány, de így 9 hónapig kb. nem kell gázt fizteni. És az távhőből is le lett véve.
2018. máj. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es válaszíró! Semmi félreértés, és semmi tévedés nincs a dologban. Az adott eset meg történt! Így kár különböző linkeket és cikkeket be linkelni! Kedves 8-as válaszíró! Távhős lakásban élek, és semmit nem vettek le a gázról. Még mindig a Gáz számlán van a támogatás! A Távhő számlán nincs egy forint támogatás sem. Töbször is át néztem és többször is át olvastam a gáz és a távhő számlát. A Gáz számlán jelent meg, a támogatás, a távhő számln nincs támogatás! Mit nem lehet érteni ezen? A számlák képmását pedig a GDR (EU. adat védelmi) szabályozás miatt nem tölthetem fel. Egyébként meg "gutaütést" is kapnék ha a gáz számláról utólag vissza vonák a támogatást, mert akkor késedelmi kamattal együtt kellene fizetnem a gázt. Mivel a mostani gáz számlámhoz csekket sem kaptam, mert a támogatás miatt túl fizetés keletkezett.
2018. máj. 30. 17:35
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor mi mégis mit tudunk csinálni? Menj és reklamálj. Ennyi.
2018. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!