Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A többi egyetem mikor dobja...

A többi egyetem mikor dobja az MTA-t?

Figyelt kérdés

[link]


Így a Debreceni Egyetem hallatlan versenyelőnybe kerül a doktori iskolák akkreditációjában és a kapcsolódó pályázatokban, mert a habilitált oktatók felterjeszthetők lesznek professzornak, amiből 7 kell egy új doktori iskolához.



2019. febr. 18. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyilván előbb-utóbb a többi is észbe kap, de ugye nagy hajó lassan fordul...
2019. febr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
A szemétláda diktátor fidesz így teszi tönkre az eü, oktatás és szociális szféra után a tudományos életét is az országnak. Tapsoljatok, épül a diktatúra, ez kell nektek birka magyarok!
2019. febr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 tgt ***** válasza:
39%
Eddig az lehetett egyetemi tanár, aki az MTA doktora volt. Ehhez sok feltételt kellett teljesíteni, sokat publikálni, önálló kutatásokat végezni, komoly eredményeket felmutatni az adott tudomány területén. A debreceni egyetem ezt most fel akarja rúgni, majd ők megmondják, hogy ki legyen egyetemi tanár. Lelkük rajta.
2019. febr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Az MTA doktori eddig is főleg folyosói mutyin, összefonódásokon múlt, meg bizottságosdi titkos szavazásokon, aminél még jogorvoslatra sem volt mód.


Lehet, hogy most is mutyi lesz, de ahhoz hozzá lesz téve egy márkajelzés, nevezetesen az egyetem neve, ahol az illető professzor lett. Amelyik egyetem komoly publikációs és objektív tudománymetriai követelményeket támaszt az védi a "márkáját" amelyik nem az meg nem.


Amerikában a professzori kinevezés feltétele kizárólag a PhD fokozat megléte, viszont az már nem mindegy, hogy valakit az Alabama State University, vagy mondjuk a Yale nevez ki professzornak.


Persze már az sem mindegy, hogy azt a BSc-t, MSc-t vagy PhD-t melyiken szerezte az ember.


Magyarországon az MTA doktori eltörlésével ennél azért szabályozottabb körülmények állnak elő, hiszen itt Habilitációs oklevél is létezik, ami felett viszont szerencsére már az egyetemek őrködhetnek.


A MTA-rendszer leépítése már épp időszerű volt. Remélem következetesen végigcsinálják és nemcsak a pénzt nyúlják le, hanem a struktúra béklyóiból is felszabadítják a tudományos életet.


Szerintem az MTA legyen újra az ami eredetileg is volt Magyar Tudós Társaság, hatalom nélkül!

2019. febr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Legális Technocol ***** válasza:
42%
Már a rendszerváltáskor meg kellett volna lépni - csak 30 év késésben van az a híres magyar tudományos elit.
2019. febr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Akármennyire is sokan ellenzik mert FIDESZ, de szerintem épp ideje volt az MTA hatalmának megcsorbítása.

Egy egyetemnek legyen lehetősége a saját tanárait/doktorait kinevezni. Nem tartom szükségesnek az MTA doktori címet csak azért, hogy valaki egyetemi tanár lehessen. Az intézmények a pozíciónak eleget tevő embert fogják felvenni, hiszen az ő érdekük is, hogy ne egy dilettáns lehessen egyetemi tanár.

A bolognai rendszer továbbra is él, tehát az akkreditációt úgy sem lehet megkerülni.

2019. febr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Rövidesen tele leszünk önjelölt egyetemi tanárokkal, akik mögött nem lesz semmiféle nemzetközileg is elismert tudományos eredmény és a címeket majd kp-ért meg lehet venni (akárcsak a diplomákat, doktori címeket meg nyelvvizsgákat).
2019. febr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Így lehet majd Orbán Ráhel nem csak óraadó tanár a Corvinuson, hanem akár tanszékvezetø is! :)

Ilyen angollal: "yeah. unfortunately. some young guys used to protest against the Olympic for make their name in politic and found a new party. they did not feel our nation strong and brave enough to make big think." Mindezt svájci magániskolába járva, turizmus szakon tanulva. Szégyen.

2019. febr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy kis olvasnivaló, fiatal, VALÓBAN konzervatív történészek gondolatai:

[link]


[link]


"És milyen liberálbolsevik fészek az, amelyet jelenleg egy volt pannonhalmi diák vezet, helyettese meg éppenséggel a pesti piaristáknál és a Vatikánban tanult?"

2019. febr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

10

Egyszerű adatok csak egyszerű adatok maradnak arról, hogy ki hol tanult. A lényeg a hogyan-on és mit-en van.

Különben javaslom mindenkinek inkább Demeter Márton írását "Igenis ráférne egy reform az Akadémiára" címmel a Magyar Hírlapban.

Arról ír, hogy a magyar tudományos életben hogyan osztódnak el a pénzek, és milyen a kutatók-oktatók rendszere.

Tanulságos, mert máshol erről nem írtak még.

2019. febr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!