Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondja Orbán Viktor,...

Miért mondja Orbán Viktor, hogy nekem kelljen ahhoz nyelvvizsga, hogy egyetemre járhassak?

Figyelt kérdés
Közben neki sincs... Most akkor miért nem teszi le a vizsgát, vagy miért nem veszik el a diplomáját?

2019. febr. 20. 14:25
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
61%

"Kedves 16-os! Mert ha valaki bejut egyetemre, akkor nem riagathatják többet a migránsokkal,"


Hát sokkal nehezebb átmosni az agyát kedves testvérem de ezt már fentebb leírtam. Én személy szerint még nem találkoztam Orbán imádó migránstól rettegő diplomással.

Agy mosott rettegő max 8 osztályos emberrel viszont annál többel.

Egyébként meg tudok angolul lévén másképp nem is lenne diplomám.


Csak tudod eddig volt 1 olyan h Államvizsga után kaptál 5 évet h letedd a nyelvvizsgát (ha nem volt) na 20-tól ilyen nem lesz.

Meglehet köszönni Viktornak. Magyarország jobban teljesít.


Az meg csak grátisz h ő meg a Fél Fidesz frakció semmilyen nyelven nem beszél és h az ország jelenlegi állapotában 1 tragédia.

2019. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Amúgy még az amerikai top egyetemeken sem kell tudni idegen nyelvet...

Ha angol az anyanyelved.


Magyar egyetemeknél pedig nem feltétlenül az angol nyelvvizsga (vagy esetleg német, kínai) lesz elvárás, aminek tudományos szempontból van is értelme, az is jó ha pl. horvát, szerb, roma, beás, csuvas, stb.


Ez mit szolgál?

Ha valaki el tudja végezni az adott szakot, de nyelvvizsája nincs, viszont a diplomához kell (ahogy eddig), akkor had legyen már meg a lehetősége, hogy a diploma osztóig szerzi meg!

2019. febr. 21. 18:35
 23/34 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, hogy arra megy ki a játék, hogy minél többeket kiszorítsanak a felsőoktatásból...
2019. febr. 21. 18:36
 24/34 anonim ***** válasza:
57%

Nem értem azt aki ki akad, hogy akar valaki úgy egyetemre járni hogy nem beszél legalább egy idegen nyelven mondjuk középszinten, nem olyan nagy dolog ez. Nyelvtudás nélkül normális melót amúgy sem kapsz.

Ráadásul ma már a nyelvvizsga díjat is visszafizeti az állam tehát még csak azt sem lehet mondani hogy anyagi teher.

Természetesen nem szimpatizálok a Fidesszel, de a buta embereket akik ilyenen kiakadnak még jobban utálom mint a Fideszt.

Azoktól kérdezem akik ezen fennakadtak, mi keresnivalója van az egyetemen olyan embernek akik legalább egy középszintű angolt nem tesznek le, hogy fog érvényesülni az életben? Persze ha szalag mellet akar dolgozni az ember oda tényleg nem kell nyelvtudás...

2019. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Olvasd akkor el az előző kommentem, benne van a válasz a kérdéseidre.
2019. febr. 21. 22:08
 26/34 anonim ***** válasza:
58%

Nos, én örülők hogy a fiatalokat nyelvtanulásra motiválják, a kormány rengeteg rossz / nevetséges döntést hozott már, szerintem ez pont nem az, meg kell becsülni.

Bocsi kérdező, le lehet pontozni, de én örülők neki ha nyelvtanulásra biztatják a fiatalokat, mivel a jelenlegi helyzet tarthatatlan. Mellesleg nem túl bölcs dolog az összes olyan véleményt lepontozni aki nem ért veled egyet, de te tudod. :)

Az meg megint baromság hogy a kormánynak az lenne a célja hogy minél kevesebben kerüljenek be felsőoktatásba, hiszen a hülye is tudja hogy egy egyetemet végzet ember nagy valószínűséggel többet fog keresni annál aki nem végzet ezáltal jóval többet is fog adózni, illetve sokkal komplexebb feladatokkal is rá lehet bízni...

2019. febr. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Az megvan, hogy ha csak egy ember pontoz, akkor még nem jelenik meg %?

Minimum három embernek kell ahhoz valamelyik kézre nyomni, ha jól tudom...

Amúgy meg nincs nagy jelentősége, szerintem a legtöbben nem is nézik a százalékokat.

Ha 0-át kapsz, azt ne vedd a szívedre.


"Az meg megint baromság hogy a kormánynak az lenne a célja hogy minél kevesebben kerüljenek be felsőoktatásba, hiszen a hülye is tudja hogy egy egyetemet végzet ember nagy valószínűséggel többet fog keresni annál aki nem végzet ezáltal jóval többet is fog adózni, illetve sokkal komplexebb feladatokkal is rá lehet bízni..."


Na ebben nem értünk egyett. A kormánynak egyrészt egyáltalán nem érdeke, hogy többet keress mint amennyi feltétlenül szümséges, sőt. Másrészt pedig akik külföldön is hasznosítható diplomával rendelkeznek, azoknak minimum 1/3-a lelép. Ilyenek pl. a programozók, gyógyszerészek, és egyre több orvos...

Mert itthon nincs akkora piaca annak amit csinálnak és töredékét keresik annak amit bárhol máshol kereshetnének.


Magyarországon nagyon kevesen szereznek diplomát. 18-20%.

Ezzel európában az utolsóak között vagyunk, a Fidesz pedig olyan intézkedéseket hoz, hogy ezt még tovább csökkentse. Ez látszik.

Itt lehet említeni például azt is, amikor levitték a tankötelezettséget 18-ról 16 évre. Na annak mi értelme volt?

Érettségi nélkül nem szerezhet senki diplomát.


Magyarország egy dologban emelkedik ki a többi civilizált, európai ország közül, az pedig az olcsó munkaerő. A jelenlegi kormány erre épít, a külföldi multikat kiszolgálván... Csak ez a magyarnak nem jó, hosszútávon pedig nagyon rossz.


A technológiai fejlődéseknek köszönhetően sok, jelenleg szinte bárki által betölthető pozició fog megszünni... Akkor mi lesz?


És tudom, hogy sokak szerint ez sci-fi, de én most nem arra gondolok, hogy 10 éven belül csak 3D nyomtatott házak lesznek és megszűnik az építészmérnöki, stb. Hanem olyan dolgokra ami már MOST, a jelenben is zajlik.

A szallag munkát már most lehetne helyettesíteni bizonyos gyárakban. A pénztárosi meló bizonyos százalékát már most helyettesítették, hazánkban is... De pár éven belül jönnek az önmüködő targoncák és raktárak, ahova kell majd emberi munkaerő, csak nem OKJ-s targonca-vezető, hanem logisztikai és mechatronikai mérnök, környezetmérnök, (mérnök) informatikusok és ellátáslánc menedzserek, stb.

2019. febr. 21. 23:56
 28/34 anonim ***** válasza:
50%

# 21/28 Csak tudod eddig volt 1 olyan h Államvizsga után kaptál 5 évet h letedd a nyelvvizsgát (ha nem volt) na 20-tól ilyen nem lesz.


Meglehet köszönni Viktornak. Magyarország jobban teljesít.

"


Ez hazugság. "Mindez azt jelenti, hogy a diplomátok emiatt elveszni sosem fog örökre, maximum csúszni, illetve fizetnetek kell, ha túllépitek az időkorlátot, de ennek ellenére bármikor megkaphatjátok, miután bemutattátok a nyelvvizsga-bizonyítványotokat."


[link]

2019. febr. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
60%

Egyébként kérdező, ha már az USÁ-val akarod összehasonlítani az egyetemi oktatásunkat, akkor azt is írd le hogy hány ember jut be államira illetve azt is írd le hogy a gyerek születésétől kezdve a szülőknek azt jelenti a legnagyobb kihívást hogy félretegyenek annyi pénzt hogy a gyerek bírjon egyetemre menni, ha nem sikerül összekaparni azt a pár százezer dollárt akkor ha csak nem zseni a gyerek akkor nem fog egyetemre menni... Ott szó nincs arról mint itt hogy egy minimális erőbefektetéssel már az állam pénzén tanul az ember.

Értsd meg nem érdekük a politikusoknak sem hogy az emberek minimál béren tengődjenek, ha az embereknek nincs pénzük akkor nem is fognak költeni vagyis az ország sem fejlődik, a gazdaság stagnál (jobb esetben). Az ország gazdasági teljesítményét csakis úgy lehet növelni jelen szituációban hogy minél több tanult fiatal kerül a munkaerőpiacra.

Hiszen az államnak nem az isten háta mögötti faluban élő kis Pista féle emberekre van szükségük akiknek a napi céljuk hogy bevigyenek a szervezetükbe fél üveg pálinkát, hanem a tanult értelmes gondolkodású emberekre.

2019. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Az a párszázeter dollár inkább 50,000. De akkor már olyan egyetemekről beszélünk melyek benne vannak a top 10-ben a világon!

De még egy Yale-re is be lehet kerülni teljesen ingyen, ha benne vagy a legjobb 3%-ban!

Az Ágyesült Államokban is vannak olyan intétmények ahol ingyen, vagy nagyon olcsón lehet tanulni... Csak ezek hasonló szintet ütnek meg mint a magyar egyetemek. Ilyen 500. hely, meg hasonlók.


+ Van ott is diákhitel.


De felesleges az amcsi oktatást a magyarhoz hasonlítani a legtöbb dologban, mert gyökeresen különbözik.


Én is csak azért hoztam fel, mert az a legjobb a világon és nem kérnek nyelvvizsgát!


De hogy európai példával is élhettem volna, mert van olyan európai top egyetem is ami szintén nem kér.


Egyébként 50,000 dollárhoz közeli összeget sok magyar egyetem önköltséges részlege is elkér, szóval ha államiról kibuksz, akkor ugyanúgy fizethetsz... Sőt ha elvégzed államin, utána köteles vagy X évig Magyarországon munkát vállalnod, vagy szintén fizetned kell. Szóval az kicsit túlzás, hogy "ingyen".

2019. febr. 22. 12:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!