Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondja Orbán Viktor,...

Miért mondja Orbán Viktor, hogy nekem kelljen ahhoz nyelvvizsga, hogy egyetemre járhassak?

Figyelt kérdés
Közben neki sincs... Most akkor miért nem teszi le a vizsgát, vagy miért nem veszik el a diplomáját?

2019. febr. 20. 14:25
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Bocs az elgépelésekért, meg mondat szerkezeti hibákért, nem aludtam.
2019. febr. 22. 12:09
 32/34 anonim ***** válasza:
62%

Van az 100 ezer dolláron felül is ha figyelembe veszed a lakbér, van utazás, kaja szórakozást stb. De ez csak részlet kérdés. Véleményem szerint az európai egyetemeknek nyomába sem érhetnek az amerikaiak, egy amerikai örülne ha itt tanulhatna... De mindig a szomszéd kertje zöldebb... :)

Egyébként azt is vedd figyelembe hogy lehet hogy azért nem kérnek nyelvvizsgát mivel angolul tanulnak amivel a világon bárhol megérteti magát az ember, na a magyarról ezt messze nem mondhatnánk el.

2019. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

"Van az 100 ezer dolláron felül is ha figyelembe veszed a lakbér, van utazás, kaja szórakozást stb. De ez csak részlet kérdés."

Ha ezeket vesszük, akkor Magyarországon is van annyi, persze tudom hogy itt olcsóbb az élet, de ehhez még a fizetés is alacsonyabb.


"Véleményem szerint az európai egyetemeknek nyomába sem érhetnek az amerikaiak, egy amerikai örülne ha itt tanulhatna... De mindig a szomszéd kertje zöldebb..."



LOL! Azért ez nagyon dúrva kijelentés!

A legtöbb legjobb és leggazdagabb egyetem amcsi. Ez teljesen objektíven mérhető...


MIT, Stanford, Johns Hopkins, Yale, Harvard, Caltech, princeton, Chicagói Egyetem, Cornell.


Persze vannak nagyon jó európai egyetemek is, Oxford, Cambridge, ETH Zurich, Karolinska Intézet, stb.


De még ausztrál és ázsiai egyetemek is vannak melyek pl. a magyar egyetemeket földbe döngölik...


De még a legjobb afrikai egyetem is jobb mint a legjobb magyar egyetemek.


Ez van.



"Egyébként azt is vedd figyelembe hogy lehet hogy azért nem kérnek nyelvvizsgát mivel angolul tanulnak amivel a világon bárhol megérteti magát az ember, na a magyarról ezt messze nem mondhatnánk el."



Ez az érv megállná a helyét, ha csak hasznos nyelvből foadnának el nyelvvizsgát a magyar egyetemek 2020-tól kötelezőként. De ez nem így van... Így csak egy + nehezítés, hogy kevesebben jussanak be.


Amúgy pl. egy óvoda pedagógusnak nem szükséges feltétlenül angolul sem beszélni, viszont az semmivel sem viszi előrébb ha megtanulja a csuvast.

2019. febr. 22. 12:48
 34/34 A kérdező kommentje:

Illetve bőven elég lenne a diploma megszerzéséhez szabni ezt a feltételt, ahogy eddig.


Komolyan, arra egyszerűen nincs egy logikus érv sem, hogy mostantól miért a belépéshez kell, azon kívül, hogy mégkevesebben léphessenek be.


Az már elég komoly gond, ha valaki ezt tagadja még maga előtt is.

2019. febr. 22. 12:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!