Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a Fideszesek a bolondok,...

Miért a Fideszesek a bolondok, ha egyeseknek az is gondot okoz, hogy az illegálisan be érkezett menekülteket megkülönböztesse a legális migránsoktól?

Figyelt kérdés
Most csak azért mert a kormány nem tér ki arra, hogy a legálisan érkezett, vagy illegálisan érkezett migráns ezt így ki kell forgatni? Nektek mi a bajotok, a legálisan be érkezett, dolgozni jövő migránsokkal? Ha valaki székely földön vagy vajdaságba él és idejön, az is migránsnak számít, mivel nem Magyarországon születtek!

2019. febr. 25. 11:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/99 anonim ***** válasza:
100%

"elvárod hogy linkelgessek, de nem fogok mivel már azt mást megtette! "


Mármint én? Vizsgáljuk meg a dolgot. Ez volt a te eredeti tételmondatod:


"Most csak azért mert a kormány nem tér ki arra, hogy a legálisan érkezett, vagy illegálisan érkezett migráns ezt így ki kell forgatni? Nektek mi a bajotok, a legálisan be érkezett, dolgozni jövő migránsokkal? "


Első ízben azt a választ kaptad, hogy nem ezekkel az emberekkel van problémánk, hanem azzal, hogy a kormány kommunikációja egybemosott minden bevándorlót, függetlenül attól, hogy háborús menekültről volt szó, vagy illegálisan jöttek e be.


Erre ezt mondtad:


"Pont azt próbálom ezekkel a különbségekkel megmagyarázni, hogy a kormánynak csak az illegálisan be érkezett migránsokkal van baja! Még egyszer tanuld meg mi a menekült, és a migráns között a különbség! "


Nagy hangsúlyt fektettél arra, hogy különbséget tégy a fogalmak között. Csakhogy én linkeltem egy csomó origo cikket és idéztem a hivatalos kormánykommunikációból is, ami pont arra enged következtetni, hogy ők viszont nem törődtek azzal, hogy különbséget tegyenek háborús menekült, vagy gazdasági bevándorló között. Illegalitásról pedig még annál is kevesebb szó volt.


Ez volt az eredeti téma, Nem a kerítés, nem az, hogy hányan jöttek volna be, ha ez meg az történik, nem is arról volt szó, hogy most mi újság az ENSZ-el, vagy Brüsszellel. Arról volt szó, hogy mennyire hiteles/hiteltelen és korrekt a kormánypárt kommunikációja.


Megsértődsz, ezért nem linkelsz? Nem bizonyítasz? A bizonyításnak egy hivatalos vitában komoly feltételei vannak. Az, hogy te mást mondasz, az nem bizonyítás, hanem véleménykülönbség. Bár a te jelenlegi szinteden, inkább vergődés és hiszti.

2019. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/99 A kérdező kommentje:
Annak a csomó origo cikkben, esetleg egy 4 éves kis ovisnak nem egyértelmű, az hogy a menekültekről van szó, azokról akik NEM legálisan jönnek!
2019. márc. 2. 10:14
 93/99 A kérdező kommentje:

"Megsértődsz, ezért nem linkelsz? Nem bizonyítasz?"


Egy 4 éves kis ovis nem tud saját maga utána nézni a dolgoknak, de úgy tudtam hogy ide nem ovisok járnak! :D

2019. márc. 2. 10:17
 94/99 Alex Fly ***** válasza:

"Annak a csomó origo cikkben, esetleg egy 4 éves kis ovisnak nem egyértelmű, az hogy a menekültekről van szó, azokról akik NEM legálisan jönnek!"

Értem. Tehát akik az Origónál a cikkeket írják, azok nem érik el egy 4 éves óvodás szintjét, azért nem tesznek különbséget közöttük...

Sapienti sat.

2019. márc. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/99 A kérdező kommentje:
A cikkből amit az origo írt teljesen egyértelmű, hogy az illegálisan érkezett menekültekről van szó! Magyarul nem ők az ovisok hanem tik! :DD
2019. márc. 2. 10:49
 96/99 anonim ***** válasza:
Kérdező, te a tökéletes prototípusa vagy a Fidesz szavazónak! Orbán Viktor pontosan ilyen embereket toboroz minden eszközzel, mint te, akinél a legostobább propaganda sem fog intelligenciába ütközni. Végül is ha értenéd amit a többiek veled ellentétben értenek és már minden létező módon megpróbáltak itt elmagyarázni neked akkor nem is szavaznál a Fideszre! :D
2019. márc. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/99 anonim ***** válasza:
A legalja érv az, mikor évek távlatából azt mondják, hogy "lehet, hogy azt mondtam, de nem úgy értettem"...
2019. márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/99 A kérdező kommentje:
Bocsánat de látszik az óvodás szintetek! :D
2019. márc. 2. 17:50
 99/99 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedben több dolgot összemosol, eleve úgy kérdezel, hogy a kérdésed választ kér, hanem kijelent valamit, hogy valakik így vagy úgy gondolkoznak, ami szerinted elítélendő. Így totálisan elfogultság, előítélet érződik belőled (ellenzékiek mind hülyék, rosszak). Már-már szándékos hangulatkeltést, propagandát vélek felfedezni benned, de azért ennek ellenére normálisan válaszolok.


A Fidesz az, amelyik a menekülteket, a gazdasági bevándorlókat, terroristákat stb. mind egy jelzővel, fogalommal látja el: migráns, és ehhez a szóhoz olyan érzelmi töltetet adott sok ezermilliárdos közpénzből (meg némi pártpénzből is, ami csak egy fokkal elfogadhatóbb), ami tele van gyűlölettel, nem a tényekkel nincs összhangban. Képzettársítás, kb. mint a "mocskos bu-zi" vagy a "büdös Zsidó", "rohadt ku-rva"


A Fidesz szándékosan és tudatosan mosta össze a menekülteket a gazdasági bevándorlókkal, a terroristákat, a bűnözőket, vagy az élősködökni akarókat a becsületes, dolgozni akaró emberekkel. Sőt, voltak olyan plakátok is, hogy "Ha Magyarországra jössz, nem veheted el a magyarok munkáját." Pedig már akkor is inkább munkaerőhiány volt. Egyszerűen a gyűlöletkeltés volt a célja: nem a külföldieknek üzentek, hanem a magyaroknak, hogy a migránsok el akar ják venni a munkátokat.


Nekem történetesen semmi bajom nincs azzal, hogy egy székely Magyarországon vállal munkát. Azzal viszont annál inkább, hogy határon túli magyarok beleszólhatnak a magyar belpolitikába úgy, hogy egyáltalán nem viselik sem a következményeiket. Nem itt fizetnek adót, nem ide járatják a gyerekeiket iskolába... viszont közvetlen befolyást - és nem Fidesz-felügyeletet, hanem helyi kisebbségi önkormányzatot kéne létrehozni, azon szavazzanak, annak meg a mindenkori magyar állam a GDP-jének egy határozott százalékát biztosítsa, és abból gazdálkodhatnának úgy, ahogy ők a legjobbnak gondolják.

A Fidesz leszarja a határon túli magyarokat, nem olyan hazaszerető párt, mint gondoljátok, csak a szavazataitok kellenek nekik.

2019. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!