Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kormány új családtámogatási...

A Kormány új családtámogatási csomagja nem számít diszkriminatívnak?

Figyelt kérdés

A 40 feletti nőket mindenféle kedvezményből kizárják. Engem nem érint, de pl. egy kolléganőm most 40 éves és kismama. 15 év után jött össze a baba lombikkal. Egy ismerősöm 42 éves, ő most fog szülni. Értem én, hogy jobb 30 alatt gyereket vállalni, de nem mindenkinek alakul az élete a "papírforma" szerint.

Jogos kizárni a 40 felett szülő nőket a kedvezményekből?


2019. febr. 27. 22:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
18%
A legdiszkriminatívabb azokkal szemben,akiknek nincs gyerekük,ők ugyanis csak az adót fizetik,és azt másokra költik.
2019. febr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
61%
Mert nem jut el a fityeszesek tudatáig, hogy a 40 feletti nők is nők és nem biztos, hogy mindenkinek kellően korán összejön a gyerek és/vagy házasság. Nem hiszem, hogy az anyagi vonzata olyan sokba kerülne, ha kiterjesztenék a 40+ nőkre, végül is ők már biztos nem szülnek 4-et. Többek között ez is egy igazságtalan anomáliája a rendszernek.
2019. febr. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

#9 23 éves nő vagyok. Ez a támogatás inkább nem az első, hanem a második vagy harmadik gyerekem megszületését segítené. Tiniként még arról álmodoztam, hogy 25 évesen anya leszek, de az anyagi helyzetemet látva ezt a vágyat kitoltam 30 köré. Ha tényleg nincs csavar a támogatásban akkor azt segítené, hogy nem 30, hanem mondjuk 27-28 évesen már bevállalnám az első gyermekemet, viszont akkor nem futnék ki a korból, ha másodikat, harmadikat tervezem, hiszen az eredeti elképzeléshez képest 2-3 év előnyöm lenne.

#11 de ha nem lenne fedezet a nyugdíjadra pár év múlva, akkor lennél nagy slamasztikában, az egész generációval, nem akkor, mikor aktív dolgozóként többet kell fizess


Egyébként az igaz, hogy elkéstek ezzel a támogatással, ugyanis a Ratkó unokák valahol 1970-1980 környékén születtek, azaz elmúltak 40 évesek. Őket kellett volna igazán támogatni, hiszen ők képesek lettek volna meglódítani a népességszámot. Sajnos ez a lehetőség elveszett.

2019. febr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#1

Én is pont erre várok. :D

2019. febr. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#10: és ehhez vegyük hozzá, hogy mindezt a nyugat csinálja alapvetően, amikor kirabolta az országot az elmúlt 30 év alatt és jelenleg is az itteni nyugati tulajdonú vállalatain keresztül az eu-s adományok sokszorosát viszi ki. Ugyanazért a munkáért a nyugati vállalatok itt csak a töredékét fizetik! Az évek óta itt dolgozó angliai nyelvtanár nyilatkozta az angolnyelvi újságban: csodálja a magyar nyelvtanárokat, hogy milyen alacsony bérért milyen magas színvonalú munkát végeznek! Az ERSTE öt évvel ezelőtti magyarországi haszna meghaladta az ausztriait. Amikor kormányunk bevezette a bankadót, az ERSTE a fele ügyfélszolgálati irodáját bezárta. Magyar állami tulajdonú bankra van szükség, hogy az elvett pénz legalább az országban maradjon. V ráébredt, vagy meghallotta, hogy a jólétet az automatizált ipar és szolgáltatás jelenti, mert a vállalatvezetőknek a pénzügyminiszterrel és az MNB elnökkel,együtt tartott tájékoztatóján a hét kiemelt pont egyikeként említette az automatizálást, innovációt.
2019. márc. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!