Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kormány családbarátnak...

Ha a kormány családbarátnak vallja magát, akkor miért nem igazítja a munkatörvénykönyvet is anya baráttá?

Figyelt kérdés

A rossz demográfiai mutatókat nem lehet csak és kizárólag pénzzel javítani.Nem fog rajta sokat segíteni.


A probléma,hogy a nők nehéz helyzetben vannak a munkaerőpiacon.

Például, ha gyereket akar, nehezennem fel őket a cég vagy, ha már anya, akkor is nehezebben.



Erre az lenne a megoldás,hogy a törvényeket anyabaráttá írják át.

Továbbá a gyes összege a nő fizetésének 70 százaléka legyen, ezzel is elismerve az anyaságot.



A munkavállalókat le kell szoktatni az anyaellenes viselkedésről.

A megoldás erre és még sok másra,szabálytalanságokra az lenne, ha létrehoznának egy NAV-hoz hasonló szervezetet, ami a munkatörvénykönyv betartásét ellenőrizni.


Például civil ruhás ellenőr, menne interjúra egy fiktív önéletrajzzal.Majd, amikor megkérdezik,hogy tervez-e gyereket, akkor előveszi az igazolványát és mondja,mosolyogva, "oké, ez a kérdés 80 millióba fog maguknak fájni".

Vagy, kiadja magát 3 gyerekes családanyának és jönnek az interjúra nem illő kérdések, akkor szintén hasonlóan járna el.

De a szervezet más hasznost dolgokkal is foglalkozhatna, például kivannak-e fizetve a túlórák, megfelelő-e a munkavédelem, bevan-e jelentve....stb.Illetve, riportokat készítenének, adatot gyűjtenének és valami valahol gyanús, előre nem tervezett,bejelentés nélküli ellenőrzést csinálnának, szúrópróba szerűen.

Magyarországon nagyon hiányzik egy ilyen szervezet.


2019. márc. 2. 10:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
61%
Mert nem családbarát, az csak duma. Sőt, ők írták át a Munka Törvénykönyvét úgy, hogy kivették belőle a kisgyerekes anyák védelmét. Meg is magyarázták, egy vállalkozónak nagyon nagy költség, ha egy nő elmegy szülni, fenn kell tartani a helyét, aztán meg visszajön, vagy nem, közben meg nem találnak olyat a helyére, aki határozott időre elvállalja, aztán meg szül még egyet meg még egyet. Szóval egyáltalán nem a családoknak akarnak kedvezni, hanem a munkáltatóknak. Ezt be is vallották. Ennyi.
2021. márc. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
61%
Ahogy korábban írtátok, ezeket a terheket nem a munkaadókra kéne tenni, hanem az államnak át kéne vállalni. Egy nő, akinek van 2-3 óvodás korú gyereke, nem fog tudni napi 8 órát dolgozni, az tény. Külföldön az ilyen nők részmunkaidőben dolgoznak. Nálunk nincs ilyen. Próbálkozott vele a Kormány, de a munkaadók le sem tojták, egyszerűen nálunk nincs ennek kultúrája. A HR is azt mondta, hogy ez egy csomó extra munkaszervezési folyamat. Pl. szükség van 2 emberre 8 órában. Akkor hányat vegyen fel? 3-at 6 órásban, vagy 4-et 4 órásban? És akkor hova ülteti le, nagyobb iroda kell, ráadásul pl. a bejárási költségeket ugyanúgy ki kell mindnek fizetni. A munkavállalónak sem nagyon éri meg még a minimálbér feléért elindulni otthonról. Ezekkel a dolgokkal kéne valamit kezdeni.
2021. márc. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!