Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a burkát be akarják tiltani...

Ha a burkát be akarják tiltani, akkor az arcmaszkokat is?

Figyelt kérdés
Orvosi arcmaszkokra gondolok, ami pl. Kínában nagyon elterjedt a légszennyezettség miatt, és ugyanúgy eltakarja az arcot. Mondjuk ahogy elnézem Nyíregyháza meg Sajószentpéter levegőjét, ide is elkélne. Tehát akkor azt is betiltják, vagy ez is csak a muszlimokat (akikből amúgy nincs sok) érintené? A Mi Hazánk Mozgalom javaslatáról van szó.
2019. márc. 4. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
A muszlimokat kellene betiltani. Én mondjuk a határokat is lezárnám.
2019. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van arra ésszerű magyarázatod, hogy miért kellene betiltani a muszlimokat?
2019. márc. 4. 20:35
 3/6 Drazicc ***** válasza:
100%
Ha bemész egy bankba akkor még a napszemüveget is le kell venni, szóval vannak hasonló dolgok.
2019. márc. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Nem, nyilván nem, ahogy nem tiltjuk be a bukósisakot és a hideg ellen védő motoros/bicajos maszkokat sem - én is hordom télen, de ha bemegyek egy üzletbe, vagy bármilyen más nyilvános helyre, természetesen leveszem. A burkát viszont nem szokták.


Tökmindegy, kinek a javaslata, nem is értem, hogy hogy jut valakinek eszébe Európában ilyet hordani. Én amúgy nem tiltanám be (nehogy valami jogvédő nekem essen), de a kutya, fagyi, gördeszka mellé odarajzolnám áthúzva mindenhova :-)

2019. márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó ha tudod, kérdező, hogy az orvosi arcmaszk nem az orvost védi a fertőzéstől - hanem a beteget az orvostól. Amiket látsz Kínában meg Japánban, az a légszennyezettségtől nem védi meg az embereket, csak a szálló port tudja kis mértékben megszűrni. A viselője nem juttat szét könnyen a levegőbe fertőző anyagokat ha tüsszent és hasonlóan visszafelé is kevesebb ilyet lélegez be. De alapvetően inkább lélektani szerepük van, az emberek elhiszik, hogy akkor nekik kevesebbet árt a szennyezett levegő és ennyi. Meg nagyon jó üzlet azoknak, akik gyártják ezeket, hogy sokan hisznek bennük és folyamatosan megveszik.
2019. márc. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Nem ismerem a konkrét javaslatot, de ahol be van tiltva a burka, ott általában ez vonatkozik minden nem funkcionális arcot takaró dologra.
2019. márc. 5. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!