Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha akkora szegénység van az...

Ha akkora szegénység van az országba, akkor ezeket elmagyarázná valaki hogyan van?

Figyelt kérdés

1. Miért emelkedtek az ingatlan árak több mint a duplájára, a csok bevezetésével, vagyis miért van ekkora kereslet az ingatlanokra, ha állítólag mindenki éhezik, nyomorog?


2. Miért nőtt akkorára a gépjárművek száma, hogy egy nagyobb városban, már szinte lehetetlen parkolóhelyet találni? Kb. 5 éve, még simán volt hely bárhol. A kb. 400 ftos üzemanyagárak mellett, mindenki kocsival jár még a wc-re is?


3. Miért van tele minden hipermarket parkolója, napi rendszerességgel? Az a sok ember mind nézelődni jár oda?


4. Miért van hogy Horvátország, Görögország, és Tenerife, Thaiföld, szinte a magyar turistákból él?


5. Minden hosszú hétvégén, hogyan tud teltházon üzemelni, az összes wellness szálloda az országban.


6. Hogyan van az, hogy nyáron amikor felmegyek a Facebookra, (mint abban a mémben volt) mást se látok csak tengerpartot meg koktélokat?


7. Hogyan van az, hogy pl. akármelyik nagyobb város belvárosi sétáló utcáján haladva, azt látni, hogy minden vendéglátó helyiség, olyan teltházon van, hogy nincs szabad asztal?


8. Karácsony előtt, mindenki el volt szőrnyűlködve a karácsonyi vásáron, az 1500ft-os kürtős kalács árakon, mégis 1,5 órát kellett sorban állni érte?


Biztos majd lesz néhány irigykedsz és savanyú a szőlő hozzászólás, de nem irigykedek és nem savanyú semmi.

Nemrég jöttem haza külföldről. Mindenkitől azt hallom, hogy itt mindenki nyomorog, éhezik stb. A valóságban mégis mást látni. Hogyan van ez akkor?



2019. márc. 12. 20:17
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
21%

#5

Ez most nem jött be!

"Wellness- és családbarát szállás Gyulán a Várfürdő közvetlen közelében

A családbarát gyulai szállás a nemzetközi hírű gyulai Várfürdő szomszédságában, a bejáratától 10 méterre, gyönyörű környezetben található. A Wellness Hotel Gyula**** Superior a történelmi fürdőváros első négycsillagos családbarát wellness szállodája. "

[link]

2019. márc. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
85%

Nem látod az éhezőket?


Hát,az éhezést nem is látni lehet,hanem érezni.

Ők biztosan nem az 1500 Ft-os kürtös kalácsnál állnak sorban.


Én is Borsodban lakom,és én azt látom,hogy állandóan összeütközök valakivel a bevásárolókocsival,mert mindenki annyira 3szor is megnézi,hogy "mennyi az ára",hogy nem figyelünk a másikra.


Amikor Akciós valami,akkor fel van borítva az egész sor...

A megmaradt utolsó darab eldöntve.


Mindenhol vannak gazdagok,nyilván ők nem a tescoban járnak bevásárolni.

2019. márc. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:

Nincs erre a kérdéskörre ép magyarázat semmi. Lehetne folytatni a kérdéskört, hogy pl.:

4-7h.-közt az elővárosi vonatok miért vannak fullon, ha annyira jó minden?;

Ha annyira jó lenne minden, jól étkeznénk, akkor mégis miért van teli a rendelők, kórházak betegekkel?

Nincs megfelelő magyarázat sokmindenre.

2019. márc. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
17%

Nem vagyok fideszes de 100%ban egyetertek kerdezo. Ot évvel ezelőtt volt parkolóhely, hónap végén kavezgattunk a boltban [diakmunka] mert nem volt vásárló, nem volt ennyire elterjedt a sok nyaralas se stb.


Ma nem tudok leparkolni, hónap végén hetkoznap tele van az Auchan, a Neckermannban mindig van ügyfél es soha nem azt hallom hogy Romániába foglalnak hanem Thaiföld, Egyiptom stb.


Barmelyik vendéglőben vasárnap szinte lehetetlen asztalt foglalni aznapra. Decemberben en inkább be se megyek bevásárlóközpontok a csak nezem ahogy tülekednek a parkolóhelyekert.


Igenis jobban megy SZINTE mindenkinek, a netto 140.000 atlag felment netto 230.000re, en is efölött keresek pedig akkoriban 100.000at alig tudtam összehozni igaz diákként.


Az elmult 2-3 évben egy ismerősöm se költözött ki külföldre, a szomszédos telkeken sorra húzzák fel a 3-4 szintes társasház blokkokat, ahol tavaly kutyát sétáltattam ma a negyedik emeleten szerelik be az ablakokat es ez nem Budapest hanem vidéki város.


Aki azt állítja nincs fejlodes sok a szegény stb az vak vagy hazudik. Nyilvan más kérdés hogy világgazdasági folyamatok eredménye-e vagy a “Fidesz munkájának gyümölcse”, de nekem nem egy 70+os környékbeli mondta azt hogy magyar embernek soha nem mint olyan jól az ő hetvenix éve alatt mint most. Es igazuk volt.

2019. márc. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
78%

"Amúgy borsodi vagyok, várom az ajánlást, hogy hol van az a nagy szegénység, mert baromira nem látom a sok éhezőt."


Borsodban nem tudok neked segíteni, de Békésben, Baranyában, Csongrádban -ezeket ismerem, viszont igenis vannak csúnyán lecsúszott városok, városrészek vagy falvak. Persze ha valaki így sarkít, hogy csak az a szegény, aki éhezik, akkor ma már az afrikaiak többsége is gazdagnak számíthat valóban.

2019. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
65%

"3. Miért van tele minden hipermarket parkolója, napi rendszerességgel? Az a sok ember mind nézelődni jár oda?"


A kérdést amúgy csak idáig lehet komolyan venni, már csak azért is, mert erre be lehet írni, hogy alig pár éve 43 áruházát bezárta a Tesco ergo rohamosan csökken a vásárlóerő, már ha ebből az áruház bezárásból indulunk ki. Nyilván ez se igaz, de ennyire komoly a sok hülyeség, amiket beírtál ide.

2019. márc. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

"Igen, én is ezen röhögtem, hogy Gyulával kicsit ráhibázott a fiú :D"


Ha tudtam volna, hogy csak ezzel van bajotok... Akkor bocsánatot kérek, de remélem értitek, hogy alapjáraton mire akartam célozni.

2019. márc. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
76%

"Mindenhol vannak gazdagok,nyilván ők nem a tescoban járnak bevásárolni."


Igen ez egy felettébb szórakoztató dolog, hogy van egy olyan idióta réteg, aki szerint a TESCO akciókra mozduló réteg már "gazdag", csak azért mert meg tudja venni a leárazott Tesco Value termékeket.

2019. márc. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
65%

1. Leírtad, csokkal vesznek házat sokan, de amúgy attól, hogy van szegénység, még nem mindenki az.

2. A járművek átlagéletkora azt hiszem 16 év körüli. A városokba menekült mindenki vidékről munka reményében, ezért nincs parkoló. Meg mert jóval nagyobb a népsűrűség (még ha most fogyunk is), mint 50 éve.

3. Én minden nap hipermarketben veszem a napi pékárut, mert nincs igényes kisbolt a közelben. Sokan előre vásárolnak be, itt a legolcsóbb.

4. Butaság.

5. Külföldiek.

6. Nemtom, gazdag a baráti köröd, túlzol, és fb-n más is túloz.

7. Külföldiek, plusz néhány sör nem egy vagyon.

8. Megvett egy család egy 1500-as kalácsot, ha már azért mentek le, karácsony volt és más nem volt a közelben? Burzsuj szemetek! Amúgy másfél óra kamu. Plusz külföldiek.


Ez a kérdéssor túlzó, ferde, kisarkított és egyáltalán nem reprezentatív. Minden tényt nélkülöz.

2019. márc. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
62%

Minden héten legalább 1 ilyen kérdést kiír valaki,direkt hergelni a népet.


Igen,ha már a legolcsóbb élelmiszereket megvesszük gazdagok vagyunk:)


Nem hiába néznek le minket nyugaton,hogy már ezt is bőségnek vesszük.

2019. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!