Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek van jövőképetek az...

Nektek van jövőképetek az országban?

Figyelt kérdés
Illetve el tudjátok képzelni, hogy a gyerekeiteknek lesz?

2019. márc. 21. 05:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
41%
Mivel nem voltam lusta tanulni és nem vagyok lusta dolgozni így egyértelmű hogy van jövőm... talán a sirankozás helyett próbald mmeg te is ezeket!
2019. márc. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%

Az, hogy valaki tanult, és dolgozik miért zárja ki azt, hogy nem lát jövőképet?


Minden téren egy ól a Nemzethy Magyar Fidesz ország.

Legjobb döntésem volt, hogy eljöttem onnan.


Nektek jó plakát olvasgatást, origózást, kisvasútozást, és stadion látogatásokat kívánok.

2019. márc. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
39%

Nem. Megmondom őszintén, én mindig azt terveztem, hogy Magyarországon telepedek le. Rengeteg pénzt összegyűjtöttem, hogy tudjak saját házat venni.

Most jelenleg ott tartok, hogy szart sem ér. Egy panel lakás is 30 millió.

Nyílván vidéken ahol semmi munka, orvos, iskola, ott tudnék venni házat. De minek? A gyerekeim lennének az elsők, akik már 14 évesen elhúznànak otthonról kollégiumba és soha többet nem koltoznenek vissza vidékre.

Illetve én se kapnék ott munkát.

Így jelenleg marad az albérlet. Megyeszékhelyen lakok, 150 ezer egy átlag egy szobás albérlet havonta. A párommal viszonylag jól keresünk, nem minimálbért, már ez is nagy szó itt keleten , de minden pénzünk elmegy a megélhetésre. Havi 20 ezret rakunk félre mindketten, az azóta beszàntott lakàstakarèkba. Ezen kívül egy forintunk sem marad. Nem is merünk így gyereket vállalni. Hova? Albérletbe? Mire? Olyan fizura amiből magunkat is épp, hogy eltartjuk?

Illetve teszem azt bevàllaljuk a gyereket. Miből fizetem ki a 100 ezer forintot a szülésre? Úgy, hogy van elvileg tb-m.. De tudjuk jól, hogy megvan a tarifa így is.

Utána mit csinálok a gyerekkel? Nincs elég bölcsőde, a helyek évekre előre be vannak telve. 3 éves koráig kénytelen vagyok vele maradni. Ami persze szuper dolog, de anyagilag elég nehéz,nem jönnénk ki.

Utána később, ha iskolába jár a gyerek, nézzem ölbe tett kézzel, hogy ostoba, hibás állami egyen tankönyvekből tanulnak? Néztem ölbe tett kézzel, hogy ha gondolkodni mer az bűn? Nézzem ölbe tett kézzel, hogy hasznos dolgokat nem tanulnak? De a mindennapi tesiòra meg a hazafias nevelés megvan? Nézzem ölbe tett kézzel, ahogy kerdezgeti tőlem, hogy kik ezek a bácsik a plakáton? Nézzem ölbe tett kézzel, hogy már a gyerekek is migrànsoznak?

Nagyon rossz irányba tart az ország. Én nem fogok ide gyereket vállalni.

Sokat gondolkozunk a párommal a nyugati országokon. Angolul, németül jól beszélünk, jó végzettségunk van, illetve van tartalekunk is, mert házat már ügyem fogunk itthon venni, ilyen árak mellett esélyünk sincs.

Sok családtagunk és barátunk nyugaton él, Németország, Hollandia, Svájc, Anglia, Skócia általában. De van olyan unokatesòm, aki Kanadában találta meg a boldogságot.

Gondolkozunk mi is rajta, hogy szerencsét próbálunk, sok veszteni valónk nincsen. A szakmànk külföldön is keresett, nem kéne mosogatni meg takarítani valószínűleg.

Lehet külföldön sem érkeznénk, hogy van jövőnk. De itthon sem, gyereket 100%,hogy nem fogok idevàllalni. Illetve ilyen fizura sem.

2019. márc. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
41%
Nekem ugyan nincs, de ez az én dolgom. Mindenki oldja meg magának, ha nem tetszik neki Magyarország, pattanjon meg jó messzire.
2019. márc. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
43%

"Mivel nem voltam lusta tanulni és nem vagyok lusta dolgozni így egyértelmű hogy van jövőm..."


Akkor most minek irkálsz ide? Nem kellene most is keminyen tanúnod meg dógosznod a végsőkig?

2019. márc. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%
Negyes en is videken elek megyeszekhelyen raadasul szombathelyen ahll a hatar kozelsege miatt majdnem olyan dragak az albik mint pesten mégsem fizetek egy szobas alberletre 150ezret havonta, teged nagyon atvagtak baratocskam...
2019. márc. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
42%

4# vagyok, bocsi néhány szót àtìrt a telefonom, remélem így is érthető.

1# te miről beszélsz? Nem vetted még észre, hogy ebben az országban hiába tanulsz, hiába dolgozol, nincs garancia rá, hogy meg tudsz élni?

Az egyetemi tanároknak 3 diplomàjuk van, mégis 100 pár ezret visznek haza. Pedig ők aztán mem voltak lusták tanulni és dolgoznak tisztességesen.

2019. márc. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
32%

7# nyilván hazudok. Utána lehet nézni hol mennyi az albérlet. Nálunk simán elkérnek 150-et egy szobàsèrt is..

100 körül csak olyat találsz nálunk, ami a ci.. telep közepén van és nagyon rossz ott a kozbiztonsag.

2019. márc. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
45%
Nem azt mondtam hogy hazudsz, azt mondtam hogy hulye vagy es atvertek
2019. márc. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
33%
Egyetemi tanarok pedig netto 300 folott keresnek. Dekanok netto 700 folott rekorhelytesek rektorok millio folott. Tudom mert eppen egy egyetemi irattartban dolgozom, ahol tortenetesen a berkartonokat is szoktam rendezgetni. A foiskolai tanarseged az aki netto 150 korul kap. De ok tobbniyre fiatalemberek, doktori cim, habilitacio es komolyabb tudomqnyos munkassag nelkul. Szoval ne beszelj mar hulyesegeket!
2019. márc. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!