Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politikusok döntő többsége...

A politikusok döntő többsége miért jogász, tanár, közgazdász vagy bölcsész?

Figyelt kérdés
Miért nincsenek köztük mondjuk geológusok vagy bányamérnökök?
2019. márc. 24. 09:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%

És azért valljuk be: Ahhoz hogy valaki kutató biológusnak menjen, vagy csillagásznak, vagy pszichológusnak, ahhoz azért kell egf kis ábrándozásra, mindennapi világtól eltávolodottságra való hajlam.


Én pl pont biológia BSc-n vagyok. A hétköznapi élettel köszönőviszonyban se lévő dolgok alkotják a leendő szakmámat. Gének öröklődése, sejtek életciklusai, enzimrendszerek, ilyesmik.

Semmi kedvem nem lenne abba a híg fosba nyakig belemerülni, amiben a politikusok iszapbirkóznak évtizedeken át. Semmi kedvem nem lenne Gyurcsányokkal, meg Németh Szilárdokkal, meg Áder Jánosokkal, vagy Karácsony Gergőkkel leülni egy asztalhoz, és a konstans hazudozásukat hallgatni, vagy épp fél órán át hallgatni ahogy semmitmondó se füle se farka monológokat tartanak, és összességében csak a szél lebegteti a pofájukat. Semmi kedvem ehhez. Mind a magánéletemben, mind a szakmában kerülni igyekszem a semmitmondó, mások hasába lukat beszélő életművészeket. A politikusokra ez pedig általánosan igaz megállapítás.

Egy olyan társaságban konkréta gyomorgörcsöm van, ahol érzem hogy bármelyik pillanatban kihátrálnának mögüllem, és átpártolnának a másik oldalra.


Röviden: Lehet hogy hatszor annyi eszem van mint egy mezei kormánypárti vagy épp ellenzéki politikusnak, de hatszor több gerincem is. Ami ebben az életformában hátrány (szakmának direkt nem nevezem ezt).

2019. márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

Mennyi politikai döntéshez kell gazdasági, jogi, kulturális vagy emberismeret?


Mennyi politikai döntéshez kell a sejtosztódást fejből vágni?


Egyébként, ahogy már említették, szakpolitikai területeken vannak reál végzettségű emberek, de most a geológus vagy a bányamérnök milyen javaslatot tud az országgyűlésben relevánsan felvetni? Magmatikus kőzetek jogi nyilatkozatát?

2019. márc. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Biológiával se fogsz semmit érni nekem egyik ismerősöm a biotechnológia msc-vel biztosítóként dolgozik a másik pedig valami genetika msc-vel Ausztráliában lapátolja a szart egy állatkertben...szóval én inkább ülnék a parlamentben a helyedben mint pl életbiztosítást próbáljak rátukmálni nyugdíjasokra jutalékért
2019. márc. 24. 18:22
 14/18 A kérdező kommentje:
Ja egy másik bioszos ismerősöm pedig kocsikat takarít Angliában
2019. márc. 24. 18:23
 15/18 anonim ***** válasza:
21%

Na valami félrement itt a sok élet császára fejében XD


De ez annyira magyar. "Uccse foksz seeemmire se meeenni, addd fel, seeemmi nem lesszel".

Na,m a hozzátok hasonló, önszántukból igavonú vásári ökrök miatt lehet egy fidesz féle kormány hatalmon már 9 éve zsinórban, amit csak egy még rosszabb kormány előzött meg XD


Amúgy bónusz kérdés: Ahhoz hogy 4 éven át undorító színű nyakkendőkben kiálljak a pódiumra, és arról pofázzak hogy "soros, soros, soros, soros, soros nem leszünk migránsország, soros, soros, jobbanteljesít" ahhoz milyen végzettség kell?

2019. márc. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ja, tényleg, este 7 van... Biztos mindenki szopj... mármint szívja magába a tudást az m1-en.


(((btw: ezen az országon meg is látszik hogy minden szakembert tűzzel-vassal tartanak távol szakpolitikai kérdésektől. Itt az számít hogy mennyire jól idomul az illető nyelve a felettese rektális izmaihoz)))

2019. márc. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16

Azért szólok, mert láthatólag egyedül nem jöttél rá, az ilyen szómenésekkel, mint amiket itt bemutattál, nem éppen a nagyon intelligens, fejlődő, értelmes ember képét mutatod magadról. Inkább az ellenkezőjét. A nagy arc senkit nem tesz naggyá.

2019. márc. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Én nem lehúzni akarok senkit csak jó tanácsot akarok adni hogy ne ba***on el feleslegesen 5-6 évet olyan egyetemi szakra amivel majd kitörölheti a seggét...én örültem volna ha annak idején valaki figyelmeztet erre, mivel én is egy hasonló ttk-s hulladékra jártam sajnos
2019. márc. 24. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!