Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen pozitív változások...

Milyen pozitív változások köthetőek az Orbán kormányhoz?

Figyelt kérdés
Én semmi változást vagy fejlődést nem tapasztaltam az elmúlt 10 évet tekintve, esetleg egy-egy építkezés vagy felújítás zajlik néhány helyen, de semmi komolyabb eredmény.
2019. márc. 26. 19:49
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
65%

"#18 nem voltak 2010 előtt befagyasztott bérek, erre a kormánynak nincs jogosultsága. A béreket a munkaadók szabják meg.



Igen, dolgozik sok fiatal, hogy összeszedjék a pénzt a kiköltözésre."


Dehogynem bérbefagyasztások illetve megszorítások voltak, illetve az ország tönkre volt téve. A fiatalok ahogyan mondtam a szomszédjainkból is jönnek ezen kívül számos elégedett fiatal dolgozót ismerek!

2019. márc. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
44%
A legnagyobb "érdem", hogy egy segghülye falábú NB87-es kategóriájú focista is keres havi 6 milliót, egy tanár, orvos, melós, meg 100-160 ezerig.
2019. márc. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
30%

Tudok, többet is. Szép, monumentális stadionok épültek. Nem igaz, hogy nem vetted észre őket, mert elég nagyok. Épült vasút (kis). Egy-két kórház is fel lett újítva, mutatóba. Ez mind pozitív. Vagy nem tetszik, hogy épül, szépül a hazánk?

A fizetések is nőttek, a tiéd is már majdnem 7 szájegyű! Nem tudtad? Nézd meg a fizetési papírodat!

A Forint is folyamatosan erősödik. Például csak ma 316 Ft/1EUR-ról majdnem 319 FT/1EUR-ra erősödött.

Az általános áfa is alacsony, csak 27%. Vagy sokallod? Nem muszáj urizálni és tévét, számítógépet, telefont venni. Vegyél helyettük olyan élelmiszereket, amiknek alacsony az áfája. Elférnek otthon, nem?

Sorolhatnám még az oldal aljáig, de nektek ballibeknek felesleges, mert úgyis ellenkeztek, mert ezzel bízott meg titeket Soros, akivel együtt csak egy életcélotok van: a világ összes migránsát idehozni, Magyarországra. Azt még nem tudom, hogy miért, de majd erre is kitalálok valamit.

2019. márc. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

#21 melyik cégeknél fagyasztotta be a bért a kormány? Pl hohgy vette rá mondjuk a tescot, hogy fagyassza be a béreit? Vagy a bkv-t? Vagy a tetszőleges céget? Előkeresnéd a bérbefagyasztó jogszabályt?


Megszorítások (adó, díj, járulékemelések) most is vannak, pedig nincs gazdasági világválság. Most emelték az autópályadíjakat pl.


Nem, nem jönnek, és én egy elégedett fiatal, se idősebb dolgozót nem láttam, mindenki fanyalog mert a fizetése 70+%-át elveszi az állam, és nagyon sokan külföldre ácsingóznak.

Elégedettel még nem találkoztam, persze idősebbek közt van aki örül hogy nem erőszakolják meg a fantáziamigráncsok, de még ők is fanyalognak, hogy mi mennyire drága már, milyen kevés a pénz...

2019. márc. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

"melyik cégeknél fagyasztotta be a bért a kormány? Pl hohgy vette rá mondjuk a tescot, hogy fagyassza be a béreit? Vagy a bkv-t? Vagy a tetszőleges céget? Előkeresnéd a bérbefagyasztó jogszabályt?



Megszorítások (adó, díj, járulékemelések) most is vannak, pedig nincs gazdasági világválság. Most emelték az autópályadíjakat pl.



Nem, nem jönnek, és én egy elégedett fiatal, se idősebb dolgozót nem láttam, mindenki fanyalog mert a fizetése 70+%-át elveszi az állam, és nagyon sokan külföldre ácsingóznak.


Elégedettel még nem találkoztam, persze idősebbek közt van aki örül hogy nem erőszakolják meg a fantáziamigráncsok, de még ők is fanyalognak, hogy mi mennyire drága már, milyen kevés a pénz..."


Hány éves voltál akkor 14? Ne fárassz már a bérek bevoltak fagyasztva és megszorítások voltak pontosan tudom miről beszélek. Aztán a válság is rátett egy lapáttal... A Fiatalok pedig jönnek a szomszédjainktól, és én személy szerint azt látom hogy sok közülük elégedett és pont.

2019. márc. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Pikk ász, te ezeket komolyan elhiszed, amiket írsz, hogy jól élnek az emberek?

Az én testvérem 6 év munkaviszony után 100 ezer forintos fizetést kapott a múlt hónapban! Az egyik állásinterjún meg azt mondta, hogy még nincs gyereke, felesége, ezért nem vették fel, mondván akkor majd biztos a nők után fog járni munka helyett, hogy családot alapítson. Persze ott is ajánlottak neki nettó 140 ezres fizetést.

Nekem pedig MSc diplomával konkrétan nettó 130 ezer forintos fizetést ajánlottak egy kutatóintézetben. A legtöbb helyről pedig válaszra sem méltattak, ahova jelentkeztem. Ja de, az egyik gyár szintén nettó 130 ezret ajánlottak, a bejárás térítése nélkül!

Ez neked jólét, elégedettség? Komolyan mondod? Ne hazudozz már legalább.

Az egyik volt csoporttársam nettó 140 ezerért dolgozik egy kutatóintézetben (+ egyetemen oktat). A másik elment dolgozni a BKV-hoz, aztán mérnöki diplomával keres nettó 150 ezret Budapesten. Soroljam még?

2019. márc. 27. 10:13
 27/39 anonim ***** válasza:
88%

"Pikk ász, te ezeket komolyan elhiszed, amiket írsz, hogy jól élnek az emberek?


Az én testvérem 6 év munkaviszony után 100 ezer forintos fizetést kapott a múlt hónapban! Az egyik állásinterjún meg azt mondta, hogy még nincs gyereke, felesége, ezért nem vették fel, mondván akkor majd biztos a nők után fog járni munka helyett, hogy családot alapítson. Persze ott is ajánlottak neki nettó 140 ezres fizetést.


Nekem pedig MSc diplomával konkrétan nettó 130 ezer forintos fizetést ajánlottak egy kutatóintézetben. A legtöbb helyről pedig válaszra sem méltattak, ahova jelentkeztem. Ja de, az egyik gyár szintén nettó 130 ezret ajánlottak, a bejárás térítése nélkül!


Ez neked jólét, elégedettség? Komolyan mondod? Ne hazudozz már legalább.


Az egyik volt csoporttársam nettó 140 ezerért dolgozik egy kutatóintézetben (+ egyetemen oktat). A másik elment dolgozni a BKV-hoz, aztán mérnöki diplomával keres nettó 150 ezret Budapesten. Soroljam még?"


Az én fizetésem csak nőt 2010 óta, jóval többet kapok mint akkor. Régen pedig nyomorogtunk megtapasztaltam milyen az ha nincs. Sokan elfelejtik azt az időszakot vagy még csak gyerekek voltak akkor, viszont most pedig csak felfelé nőnek a bérek a gazdaság pedig fejlődik.

2019. márc. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Az érmének mindig két oldala van, te lehet jobban keresel, de más meg k**vára nem él jobban, mint 10 éve, sőt inkább rosszabbul.
2019. márc. 27. 10:27
 29/39 anonim ***** válasza:

#10 vagyok:


Pikk ász!


1.) "Nem minimálbérből kellene akarni megélni, "

2.)"Egyébként a bérek jobban nőttek az áraknál."

3.)"Bele kellene látni az emelkedésbe azt is, hogy a kiadások is megnőttek.""


Tehát ha 2008 előtt meg tudtam élni RÖHÖGVE a minimálbérből, akkor a 2.)-es idézet szerint most QRVA JÓL kellene élnem belőle!


Aztán jön tőled a 3-as pont, amivel a hülyeséget próbálod megmagyarázni! Vagyis hogy szerinted az magyarázza hogy mi a gond a minimálbérrel!


Dugd vissza a fejed Orbi hátsójába!

2019. márc. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Hogy mondjak egy aktuálisat: eSZJA

Vagy úgy a komplett elektronikus ügyintézés. Már a korábbi ciklusok alatt is volt ügyfélkapum, elektronikusan be is lehetett küldeni már akkor az adóbevallást, de ezen kívül szinte semmire se lehetett használni. Jelenleg ez egyre jobban bővül.


Minimálbér pedig mindig is emelkedett.

[link]


De ennek mértékét pozitívumként felhozni röhej. Világ termelékenysége sokkal jobban növekszik, mint amennyivel a bérek emelkednek. Hát még magyar viszonylatban...

[link]

2019. márc. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!