Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Puzsért megvette a Fidesz?

Puzsért megvette a Fidesz?

Figyelt kérdés
Nyilvánvaló, hogy azért szállt ki az előválasztásból, hogy megossza az ellenzéki szavazatokat. Az LMP és a Jobbik, akik ugye Puzsér mögött állnakk, szintén összefogásellenesek meg fideszpártiak.
2019. ápr. 8. 19:45
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nyilván úgy lenne értelme, hogy adott helyen az induljon akinek a legnagyobb esélye van, kölcsönösen engednie kellene mindegyik pártnak.
2019. ápr. 8. 22:04
 12/16 anonim ***** válasza:

#9 ha így gondolod akkor miért nem azon háborodsz fel, hogy az MSZP-P, DK, Momentum osztozkodott a helyeken az LMP és a Jobbik nélkül? Ezzel pont ők hiúsítottak meg a teljes őszellenzéki összefogást.


#10 én a 2018-as választásokat vettem figyelembe és hogy ott hány százalékot ért el az adott párt jelöltje az adott Budapesti körzetben.(szerintem ez jobb mint egy közvélemény kutatás)

De legyen neked igazad "Az összes budapesti lakos 21 százaléka a Fideszre, 10 százaléka az MSZP-re, 7 százaléka a Jobbikra, 5-5 százaléka a DK-ra vagy a Momentumra, 4 százaléka a LMP-re, 3 az MKKP-ra szavazna, az Együtt, a Párbeszéd, a Liberálisok és a MOMA pedig 1 százalékon állnak." Republikon

Most ha így veszed akkor az MSZP+P+DK+Momentum 18% (még LMP-vel is csak egál lenne)

Fidesz 21%.

Akkor mégis hogy lehet megverni a Fideszt ha a Jobbikot kapásból kizárják az együttműködésből?

Nem a Jobbik kell szarja a spanyol viaszt Budapesten de legalább 1 biztos befutó helyet kéne kapjon a támogatottsága alapján.

2019. ápr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%

11.

Ez nem azon múlik hogy ki enged az ellenzékből,hanem hogy mennyire fontos a terület a fidesznek.

Ha komoly befektetések vannak ott meg milliárdos ingatlan adásvételek,akkor nem fogják engedni az ellenzéknek hogy gyözelemre esélyes jelöltet állítsanak ki mert úgy lefenyítik megzsarolják hogy még a politikából is visszavonul,lásd szalma botond.

2019. ápr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
18%
Logikus lépés volt. MSZP-DK-PM mellé beállni nem kéne. Pl. ha az én kerültemben az ellenzék közül csak egy MSZP-s vagy DK-S vagy Párbeszédes jelölt lenne, akkor én a Fideszesre X-elelnék.
2019. ápr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#12

Lehet tévedek, de az LMP-t hívták egyeztetésre, részt is vett a tárgyalásokon, tehát nem igaz, hogy nélkülük egyeztettek volna. A Jobbikot valóban megkerülték Budapesten, de szerintem ez érthető az elmúlt hetek fejleményei miatt. A fideszes média sorra hozta a Jobbik vezető embereiről kiszivárgott videókat, hangfelvételeket, amik nem túl jó fényben tüntetik fel a pártot (különösen igaz Bp-re).


"Most ha így veszed akkor az MSZP+P+DK+Momentum 18% (még LMP-vel is csak egál lenne)"

Lehet nekem van este, de ez sehogy sem jön ki az általad idézett számok alapján.

Ha az MSZP 10%, DK, Momentum 5-5%, Párbeszéd 1%, akkor az nálam 21%, pont amennyit a fideszre írtál. Ebbe még nincs benne se a Jobbik, se az LMP. Bár nem tudom, hogy ezek mikori számok, mennyire pontosak, majd biztos lesznek még az előttünk álló hónapokban ilyen mérések.


"Nem a Jobbik kell szarja a spanyol viaszt Budapesten de legalább 1 biztos befutó helyet kéne kapjon a támogatottsága alapján."

Szerinted melyik kerület fogadná el, amikor Budapesten többnyire baloldali, vagy liberális emberek vannak? Amit elképzelhetőnek tartanék, az alpolgármesteri pozíció és képviselőtestületi hely. Bár ezeket nem is zárták ki esetükben.

2019. ápr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
40%

Az MSZP bagázs már megint eljátszotta a "27-3" dolgot, csak most más rendkívül "korrekt" számokkal...


Ez nagyon átlátszó. Nem akarnak előválasztást, hogyha nem lehet az Ő irodáikban rendezni, de próbálnak olyan ajánlatokat tenni, hogy a Puzsér lépjen ki...


Így a nép rá haragszik majd.

2019. ápr. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!