Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen rossz a helyzet?

Miért ilyen rossz a helyzet?

Figyelt kérdés

Egyszerűen borzasztó ami itt van. Rengeteget kell dolgozni a megélhetésért. A munkaadók kihasználják az embereket. Túlórák, alacsony fizetések, rengeteg adó. Magyarországon a dolgozó emberek semmibe vannak véve. Nincsenek megbecsülve. Az lenne a normális hogy ha valaki rengeteget dolgozik akkor olyan sok fizetést kapjon hogy csak na..

Ehelyett a kormány még rengeteg adót is elvesz a dolgozóktól. Tiszta kizsákmányolás. Az árak meg persze egekben vannak. Szörnyű..

Nem is értem ezt a sok Fidesz szavazót ,ennyire agymosottak?



2019. ápr. 10. 11:42
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Vagy egy német Audit nem Lexus t.
2019. ápr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

"Szóval magadat szúrod tökön azzal hogy spórolsz 100 forintot cserébe sikertelenek lesznek a hazai cégek és esélyük nem lesz fejlődni."

Nem a 100 forintról van szó, hanem a minőségről. Azt látom, hogy a magyar cuccok soksor silányabb minőségűek és nem is olyan finomak, meg a magyarok telenyomják tartósítószerrel, a német meg nem.

De a tartósítószer is csak azért kell, mert a magyar cuccban sokkal több víz van, mint a németben.


"Érdekes egy francia ezerszer is Peugeotot vesz nem audit."

Audit én se vennék az tuti, sőt, semmit a "bunkó hármasból" (BMW, Audi, Mercedes)

2019. ápr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Miből legyen minőségi abból hogy a külföldit veszed? Mert ha olcsó akkor nem tud minőségi lenni. Ha drága akkor meg az a baj. Na most akkor hogy is legyen sikeres a magyar cég? Igen?

Nem vennél Audit? Az nem minőség mi? Van egy olyan érzésem hogy te csak azt utálod amit mondanak. (Usa vezette nyugat) kitalálom a hummer a kedvenc autód és valójában szaudarábia a legnagyobb demokrácia. Eltaláltam?

2019. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

# 32/33


Gondolom a CEU ra jártál, ott mondhatnak ennyi hülyeséget. Ott mehet az eju lobbi ennyire. Elhitted hogy a nímet hozzaja zaldiba a minőséget.

Sofőrként elárulom, hogy a magyar céklát kamionnal hordják ki németbe, ott szépen feldolgozzák, majd nímet címkével jön vissza. Itt meg nyam nyam eszik a finom nímetcéklát. És ez csak egy a sok közül.

2019. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

a lényeg kinél csörren a persely nem az honnan van

hiába van innen ha a haszon odamegy

2019. ápr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

# 35/35


Aki kicsit is továbblát mint a 75%os dzsuniólobbis barátunk, az mind tudja ezt. Sőt, azt is megmondta a háttérvezér, nem a tőke a lényeg fiam, a kamat, a kamat....

2019. ápr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

"Nem vennél Audit? Az nem minőség mi? Van egy olyan érzésem hogy te csak azt utálod amit mondanak. (Usa vezette nyugat) kitalálom a hummer a kedvenc autód és valójában szaudarábia a legnagyobb demokrácia. Eltaláltam?"


Nem vennék Audit, Mercit vagy BMW-t, mert egyrészt méregdrága a fenttartásuk: minden alkatrész drága hozzájuk és egy olajcsere is egy vagyonba kerül, azon kívül ha bedöglenek, akkor jó eséllyel a motor vacakol, ami szintén iszonyatos pénz, harmadrészt nekem túl agresszív a kinézetük, negyedrészt az ilyen autók tulajdonosai 80%-ban bunkók.

A Hummer egy benzinpocsékló vacak, amit csak az vesz, aki villogni akar, mert túl kicsi a farka.

Én japán autót vennék, most is az van. Honda, Toyota, esetleg Mazda vagy Mitsubishi. Európaiból csak a Volvo, ami ér is valamit.


Amúgy szerinted egyek vacak minőségű kajákat csak azért, mert magyar?! Hát kösz, de nem. Mint írtam, nem az ár a fő szempont. Ha a magyar drágább, de ugyanolyan jó minőségű, akkor azt veszem. De nem ez a tapasztalat. Tartósítószer, édesítőszer, ilyen adalék, olyan adalék. Nem kérek belőle.


"a lényeg kinél csörren a persely nem az honnan van

hiába van innen ha a haszon odamegy"


Hát, amíg azt látom, hogy az Aldiban jó minőségű cuccok vannak jó áron, a nagy magyar CBA-ban meg méregdrága minden, addig az Aldiba megyek. A CBA is legalább akkora lánc, oldják meg, hogy olcsóbbak legyenek...

2019. ápr. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

A CBA is legalább akkora lánc, oldják meg, hogy olcsóbbak legyenek...


Nem az probléma, hogy ilyeneket írsz, hanem hogy el is hiszed.

Több évtized, és több milliárd az előnye. (és az összes gazdagabb nyugati országban jelen van, egészen Amerikáig.)

2006ban vonult vissza a két régi Aldi alapító tulajdonos.

És véletlenül, pont 2006ban találta meg egymást a CBA meg a német EDEKA. A CBA nak segítettek a szegényebb keleti piacra bejutni.

Ezzel a piac szépen fel is lett osztva. (véletlenül nem nyugatra engedték a CBA t, az Aldi meg nem ugrott a keleti piacért.)

De biztos ez is csak randa összeesküvés elmélet, nem néminemű dolgok mögé látás.

2019. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Bocs, rosszul írtam, 2000 ben egyezkedtek edekáékkal, és 2006 ig terjeszkedtek szét keleten, miután előtte évben(2005) elkészült a nagy raktárközpont, és frencsájz lett. (tehát mire nyugdíjba mentek, 2006ra le lett osztva minden.)
2019. ápr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!